ČlánkyCreepypasty

Dům na horách 5

Divíte se, co je překvapilo?

Je to prosté. Kuchyň byla nedotčená. Všechno bylo ve stejném stavu jako před tou „katastrofou“. Podlaha byla jako nová a okno bylo bez škrábance. Na kuchyňské lince stál kbelík horké vody a dva hrnky kávy, mezi kterými byl vložen dopis. Amanda se asi činí.“ Můžeme být rádi, že je aspoň někdo na naší straně.“ Odpověděl Lucy Mark.

No jo no. Ty abys něco neřekl.“

Uchechtla se Lucy. „Pojď. Dáme si kafe a přečteme si, co hezkého nám madam Amanda napsala.“ Oba došli ke kuchyňské lince a vzali si hrnek kávy. Lucy popadla také naběračku a kýbl s horkou vodou a vydala se do prvního patra směr koupelna. Mark se ani nestihl zeptat kam míří. Vrazila mu totiž dopis do ruky, řekla ať ho nastuduje a ona si jde prý užít zaslouženou „sprchu“. Markovi to bylo jedno. Vytáhl z batohu, který nechal den předtím v chodbě, sendvič, který si udělal na cestu, a počal si číst dopis zanechaný v kuchyni.

Vím, že po té události asi na kafe nemáte úplně náladu, ale tohle je jenom začátek. Musíte být ve střehu a hlavně se co nejméně rozdělovat. Toho by ten parchant mohl využít proti Vám.  Dnes pro Vás mám něco zajímavého. K dopisu jsem přiložila mapu se zvýrazněným místem, na které se musíte dostat. Je to první klíč k pochopení toho, co se tu děje. Tam to totiž všechno začalo. Skoro si až přeji, aby lidé, kteří to udělali, nikdy nežili. Sice bych potom neexistovala já, ale to už je vedlejší.

Hodně zdaru

Amanda“

Tohle zní zajímavě.“ Poznamenal Mark. Tak copak si z toho vyčetl? Něco zajímavého?“ Ozval se Luciin hlas zpoza rohu. Jak to, že si tak rychle hotová? Ani v normální sprše to nezvládáš takhle rychle.“

No to víš. Lidé se mění.“

Odpověděla Lucy a s ručníkem na hlavě vešla do kuchyně. „Tak co? Copak tam dneska máme?“ Kdy se narodil náš nevlastní děda z tátovi strany?“ Cože? Marku to teď asi není úplně důležitý.“ Kdy. Se. Narodil?“ Já nevím. Však víš jak špatná jsem s datumama. Notáááák… máme tu záhadu, vzpomínáš? Tak co nám Amanda napsala?“ Je to nějaká šifra a na ty jsem tu expert já. Takže si dojdu pro nářadí a začnu na tom pracovat.“

Řekl Mark a šel ke svému batohu. Chvilku v něm hledal a dumal. Něco mu na tom všem nesedělo. Jeho sestra takhle rychle ze sprchy nikdy nebyla, na data měla paměť a šifry zvládala daleko lépe než on. Potřeboval se však ujistit před tím, než bude jakkoliv jednat. Najednou ho začala pálit ruka. Když se ohlédl, tak si všiml, že mu dopis hoří v ruce. Rychle ho upustil, ale nic neříkal. Nechtěl přilákat pozornost té osoby. Ať už to byla jeho sestra nebo něco jiného. Dopis shořel vážně bleskurychle, ale nic nezapálil. Místo toho po sobě nechal jenom černo černý popel, ve kterém bylo pár šedých popelových teček. Ty dohromady tvořily nápis.

Není to ona.

V ten moment to něco vešlo do místnosti.

Co si to s tím dopisem provedl?! Já tě…“

Řeklo to, začalo to řvát a nelidsky se tomu otevřela pusa. Vypadalo to jako květ nějaké květiny. Rozdělila se tomu na čtyři části. Všechny ony části byly pokryté zuby a řvalo to jako šílené. LUCY! ASI MÁME PROBLÉM!“ Zařval Mark, z batohu vytáhl revolver, který celou tu dobu hledal a zázrakem našel, a běžel směrem do prvního patra. Do prdele. DO PRDELE! JÁ TU CHCÍPNU!“ Řval Mark přes celý dům.

Honilo ho to po celém patře. Už by ho to skoro mělo, ale když proběhl kolem koupelny, tak se za ním otevřely dveře a PRÁSK té potvoře přímo do tváře. Lucy vytrhla revolver z Markovi ruky a namířila to na ležící nestvůru. Během toho si samozřejmě nezapomněla držet ručník, aby zůstala zakrytá. Jednoduše řečeno ženský multitasking. Začalo se to smát. Tohle mi neublíží děvče. Hodně lidí to už zkusilo. Čeho si myslíš, že dosáhneš? Ještě mi řekni, že v tom máš svěcenou vodu. HA! Takovejch už to zkusilo a tolik…“ Drž tlamu ty atrapo.“ Přerušila to Lucy. „Takže ty si tady běháš s mým ksichtem a ještě seš drzej jo? Dej mi jeden důvod proč tě nezabít.“

A čím by si to chtěla uděl…“

BANG Lucy té potvoře vystřelila mozek z hlavy. CO SI DO TOHO SAKRA NABILA?!“ Zařval svou otázku Mark. „Je to směs pár speciálních přísad, které znám z jedné knihy. Zabije to snad všechno. Až na gargoily. Ty jsou vůči tomu imunní.“ „A to víš sakra odkud?“ Toooo… nechme teď plavat. Každopádně dům nás asi poslouchá. Což jsem i čekala. O to to bude zajímavější. Co to po tobě chtělo?“ Přečíst ten dopis.“

Takže nedokáže číst… hmmm… zajímavé. Proto mění ty knihy. Aby někdo náhodou něco nenašel nebo mu podal důležitou informaci. To je chytrý. Budeme muset být ve střehu a důležité informace od teď neoznamujeme vně domu. Jdu se domýt. Adios mio.“ Pronesla Lucy a zabouchla za sebou dveře. Mark po tomhle a po tom, co si přečetl Amandin dopis nehodlal od Lucy odejít. A tak mezi tím vytáhl z jeho příruční tašky malý set nářadí a počal prozkoumávat tu potvoru, kterou jeho sestra před asi minutou a půl odpravila.

❄❄❄

Tak jsem hotová.“ Oznámila po asi třiceti minutách Lucy. Že sis dala na čas. Máme práci. Pojď. Musíme odtáhnout to tělo a následně splnit náš úkol. Je to důležité.“ Odpověděl ji Mark. Tak jdeme na to. Zjistil si o něm něco důležitého?“ EEEEEhhhh… ani moc ne. Sakra ten je těžkej. Je to humanoid s hodně silnými svaly. Díky tomu běhal tak rychle. Jeho pusa má tedy čtyři části. Zuby ostré jako pilky. Kdyby chtěl, tak ti nacucne hlavu a odpáře ti ji od těla. Humus. A ještě něco. Nemá to krev. Nemá to ani žíly.

Dokonce to ani nemá moc orgánů. A to ani pohlavních. Má to je velké srdce a pravděpodobně mozek. Pokud se ta kaše dá tak nazvat. Takže je to jenom něco strašně silného co prakticky jen tak nezabiješ a pravděpodobně má nízkou životnost. Zajímalo by mě k čemu má to srdce, když nepumpuje krev. Jak to vlastně funguje?!“ Tvé znalosti biologie atd. se vždy hodily bratříčku. UUUUgh!!“

Oba zavzdychali a hodili tělo vedle domu do sněhu.

Dali ho tam proto, aby bylo v chladu a nesmrdělo vevnitř. Tááákže… co je v plánu?“ Neptej se, obleč se, vem si to nejdůležitější do brašny a pojď.“Lucy poslechla, sbalila se a vyrazili.

Kapitola pátá – Počátek

Tak co nám Amanda napsala?“ Zeptala se Lucy. Nuže… nejdříve říkala, že bychom měli zůstat spolu za každých okolností. Sami jsme viděli, co se stane, když to neuděláme. Dále nám tam napsala, že bychom se měli vydat na jedno konkrétní místo. Na místo, kde to všechno začalo. Co tam máme dělat už nevím, ale na to nějako přijdeme.“ Odpověděl Mark. A jak to jako máme najít?“ Dala nám k tomu mapu.“

A neříkals, že ten dopis shořel?“ Dopis ano. Ale ta mapa ne.“ Poznamenal Mark a vytáhl z kapsy u kalhot lehce zmuchlanou mapu. Ahaaaa… aspoň něco si zvládnul.“ J… víš co? Díky.“ Cože?“ Díky za to, že si mi zachránila krk.“ Ou… není za co… kudy tedy z nudy?“ Podle té mapy bychom měli jít… touhle lesní cestou.“ Ok. Veď.“

Vydali se tedy onou lesní cestou.

Nebylo jim to nijak zvlášť příjemné. Sněhu až po kolena, zima jako blázen a ještě k tomu dost hustý porost. Skoro to vypadalo, jako by se jim stromy snažily zabránit v jejich úkolu. To je však neodradilo. Šli stále dál a hlouběji do lesa až narazili na místo, na kterém porost stromů končil. A nejen to tam končilo. Nebyl tam ani sníh, ani led. Jen suchá tráva a jakési vysoké kamenné sloupy, do kterých byly vyryty prapodivné runy. Mark okamžitě vytáhl knihu s poznámkami a začal runy zkoumat.

Tohle jsem ještě neviděl…“ Co se děje Marku? Já o tomhle moc nevím. To sám víš. Takže mě budeš muset zasvětit.“ Nuže,“ řekl Mark a zavřel u toho svůj notes. „Tohle jsou severské runy. Jsou velmi vzácné. Málo kdo tenhle typ používal. Jednou už jsme je viděli když jsme byli v Norsku. Tam i doma jsem je zkoumal. Hledal jsem i další. Proto jsem občas odcestoval na sever třeba klidně i na týden. Ale tyhle nedávají smysl…“ Co tím myslíš?“ Tázala se Lucy.

V tomhle pořadí nedávají smysl!

Je to čirý blábol! Netvoří to ani jméno boha, ani rituál, nic! Jsem z toho celej vedle… počkej…“ Pronesl a počal něco hledat v batohu. „Podívej se zatím okolo jestli nenajdeš něco zajímavého. Třeba… já nevím. Známky po rituálech, oltář, i když to by mohlo být tohle celé, nebo… aaa… nevím. Však se vyznáš.“ Jojo bratře. Nech to na mě.“ Odvětila mu Lucy a poplácala o po zádech.

Lucy prohledávala vše. Trávu, stromy okolo, křoví i kolo kamenů se dívala. Mark konečně nalezl to co chtěl. Z batohu vytáhl knihu, ozvalo se oslavné hurá a on v ní začal hledat. Lucy již byla celkem dost naštvaná, jelikož vážně nemohla najít ani ň. Po asi pěti minutách uprostřed kruhu kamenů něco zahlédla. Něco hodně tmavě rudého bylo vidět zpod stébel trávy, která pokrývala celou tu oblast, ve které se teď nacházeli.

Další část: Dům na horách 6

Zatím bez hodnocení.

Jak se ti líbil příspěvek?

Štítky

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Don`t copy text!
Close
Close