CreepypastyČlánky

Kronika Parentie 2

Kronika parentie 2

Kronika Parentie 2 nám přinese odpovědi na to, co následovalo po Salazarově zkoužškách. Bude něco špatně? Najde si Salazar kamarády? Co Mistr bojových mágů, dává Salazarovi pořád za vinu jeho neplánovaný útok? Čtěte dál a uvídíme, jak to všechno bude… 

Nedokážu rozdýchat ten dopis který jsem předevčírem dostal. Dnes jsem se měl nahlásit ve škole. Byl jsem jak na jehlách. Se mnou na povoze jel i Lietton. Taky se radoval jako malý. Nedivil jsem se mu. Kdo by nechtěl být jedním z nejvíce vážené a mocné vrstvy společnosti. Dojeli jsme před školu kde už na nás čekal jeden mág se seznamem jmen. Tomu jsme se měli nahlásit.

,,Lietton Jirth.“ řekl Lietton a mág mu dal klíč od pokoje. Nasměroval ho a otočil se ke mě. ,,A vy jste Salazar, že?“ usmál se. ,,Ano, to jsem!“ pronesl jsem hrdě. ,,Prý jste Mistra překvapil, gratuluji.“ podal mi klíč. ,,Poslední patro, pokoj úplně vzadu nalevo.“ poplácal mě po rameni a věnoval se dalším příchozím. Došel jsem ke svému pokoji a odemkl. Už v tu chvíli se na mě vrhl jiný kluk, který tam již čekal.

,,Čau, já jsem Nixran! Jsem tvůj spolubydlící.“ zazubil se, když mi třásl rukou. Jeho zrzavé vlasy mu sahaly po ramena a už na sobě měl školní uniformu. ,,Dělej prevlíkni se! Za chvíli to začne!“ poskakoval. ,,Co začne?“ zeptal jsem se zmateně. ,,No přece ceremoniální zahájení školního roku. Mají se tam dostavit všichni kdo jsou tu poprvé!“ odpověděl mi Nixran a já už si konečně vzpomněl. Rychle jsem vběhl do pro mě určeného pokoje. Jak dopis říkal, již tam čekaly mé věci a školní hábit. Převlékl jsem se a s Nixranem vydal do Velkého sálu v hlavní budově.

Ceremonie v Parentii

,,Vítám vás drazí studenti!“ zahájil Mistr Binix Auer ceremonii. Byla to taková ta známá klasika. Chovejte se slušně! Pilně studujte! Vězte, že jsem byl připravený pilně studovat. Pak přišlo konečně něco zajímavého. Výběr zaměření. Na pódium vystoupil muž a žena. Muže jsem poznal ihned. Byl to vůdce bojových mágů! Ta žena musela tedy být vůdkyně mágů mediků. Oba nesli nádobu v níž byla podivně zelená voda.

,,Každý z vás bude vyvolán a zde poklekne před jedním z vůdců. Bude mu na čelo naší vodou namalováno znamení, které bude až do jeho smrti vpito na jeho duši. Tím se nadosmrti zařadíte na druhou nejvyšší vrstvu v Parentii“ řekl Mistr a vytáhl velmi dlouhý seznam. ,,Kdo bude označen, může odejít.“ dodal a přečetl první jméno. ,,Nixran Buorin!“ Sledoval jsem, jak se můj spolubydlící dere k pódiu. Oba vůdci se na něj pozorně dívali, stejně tak Mistr. Nixran přistoupil k vůdkyni mediků a poklekl. Usmála se a na čelo mu namalovala kříž, který zmodral, jakmile Nixran vstal. ,,Nixran bude medikem!“ zvolal Mistr, načež se sálem rozezněl potlesk.

Nixran opustil místnost a já tam nevěnoval pozornost, dokud nezaznělo jméno Lietton Jirth. Lietton vystoupal na pódium a poklekl před mistra bojovníků. Ten mu na čelo nakreslil meč, který svou barvu změnil na červenou. Opět Mistr zvolal pár slov, tentokrát: Lietton bude bojovník!“

Výběr zaměření

Opět jsem vypl svou pozornost. Výběry trvaly tak dlouho. Neměl jsem už nikoho, s kým bych se bavil, takže jsem se poměrně hodně nudil. ,,Salazar Keai!“ Náhle sál utichl. Obvykle alespoň někdo mluvil, ale nyní nezazněla ani hláska. Pomalu jsem se vydal k pódiu. Všichni se na mě dívali. Cítil jsem, jak mě propalují jejich pohledy. Čím blíž jsem k podiu byl, tím víc lidí začínalo šuškat. ,,To je Salazar?“ ,,To on napadl vůdce bojových mágů?“ ,,Slyšel jsem že byl u zkoušek nejlepší!“ ,,Čím bude?“

Vystoupal jsem na dřevěné pódium a postavil se před dva vůdce. Podíval jsem se na vůdce bojovníků. ,,Omlouvám se za ten incident. Nechtěl jsem vás zranit.“ špitl jsem. ,,Neomlouvej se,“ odpověděl, ,,vše jsem ti prominul. Udělals na mě dojem, chlapče a jsem zvědav co si vybereš.“ ,,Děkuji.“ usmál jsem se. Vůdce mi úsměv oplatil. Otočil jsem se k vůdkyni mediků a poklekl.

Cítil jsem její jemný dotek, jak mi malovala na čelo kříž. Zvedl jsem se a otočil se k naprosto tichému sálu. ,,Salazar bude medikem!“ zvolal Mistr a sál se jal zuřivě tleskat a jásat. Zvláštní. Někteří tleskali i ve stoje. Cítil jsem se populární. Ale radši jsem rychle šel na pokoj. Tam už cekal Nixran. ,,Tak čím jsi?“ zeptal se. ,,Copak nevidíš?“ ukázal jsem na své čelo. ,No, ne nevidim. Už se ti vpilo.“ nasadil neutrální výraz.

Třetí

,,Jsem medik.“ řekl jsem mu, což ho viditelně rozveselilo. Konečně jsme měli chvíli klidu a mohl jsem si tak prohlédnou nás pokoj. Byl vymalován na bledě modrý odstín. Když jste vstoupili, viděli jste úzkou chodbu s toaletou a kompelnou, na jejímž konci byl obývací pokoj se stolkem a několika křesly. Z tohoto pokoje pak vedly troje dveře do pokojů každého z ubytovaných.

Pokoj Nixrana byl přímo naproti chodbě, já měl pokoj napravo. Pokoje byly vybaveny stejně. Postel, několik skříní s oblečením a učebnicemi, pracovní stůl a svíčka jako zdroj světla. Tu mi náhle vytanulo na mysli, kdo je nás třetí spolubydlící? ,,Kdo je náš další spolubydlící?“ zeptal jsem se Nixrana, ale ten jen pokrčil rameny. ,,Zatím se mu můžeme podívat do věcí.“ usmál se ďábelsky a vešel do pokoje. Přišel k tašce a začal se v ní přehrabávat.

,,Ty idiote!“ hejkl jsem na něj, ,,Co když se zrovna vrátí?!“ ,,Klid, určitě máme spoustu času.“ mávl rukou a vytáhl krajkovou podprsenku se jménem Deinoe Tanre. ,,Co to děláš s mýma věcma?!!“ zavřískla zpoza mě jakási holka. Okamžitě stála u Nixrana a vrazila mu facku až mu zůstal obtisk na tváři. ,,Ven!!!“ zařvala a Nixran poklidně vyšel ven. Dveře od jejího pokoje se zabouchly a já se na něj zamračil.

Zrod jedné party

,,Ok, udělal jsem chybu, měls pravdu no.“ zamračil se a já nemohl odolat nutkání se smát. Blížil se čas večeře, a tak jsem vyšel před pokoj a čekal na ty dva opozdilce. Nixran se dostavil o dvě minutky později, ale Dienoe nebyla nikde k nalezení. Podívali jsme se s Nixranem na sebe a když pokrčil rameny, vešel jsem zpět do pokoje. Stoupl jsem si před její dveře a zaklepal.

,,Dienoe? Je čas jít na oběd, tak jestli bys mohla…“ To už jsem byl ale přerušen prudkým otevřením dveří. ,,Jestli jsi ten, co se mi hrabal ve věcech tak tě…“ Dívka která zrivna vyšla se zarazila. Blonďaté vlasy měla spletené do copu, který ji visel přes pravé rameno. Její modré oči na mě hleděly z těla o hlavu menší nez to moje. ,,Tak jdeme?“ zeptal jsem se ještě jednou. ,,Jo, jasně…“ odpověděla tichým melodickým hlasem. Prošla kolem mě a vyšla ven.

Venku už na mě oba čekali. Podávali si ruce. Asi se usmířili, což je dobré. Společně jsme se vydali do jídelního sálu, kde už spousta studentů jedla. Našli jsme volná místa a posadili se. Před námi na stole byly papíry s nekolika jídly. Instrukce zněly: ,,Pro získání jídla, řeknete jeho název z listu a listem prašťte o stůl.“ Trochu zvláštní, ale kouzla jsou kouzla.

Večer

Jídlo bylo úžasné. Seděli jsme teď u nás na pokoji a povídali si. O našich zájmech, důvodu našeho výběru. Jo, Dienoe je taky medik. To už jsme ale šli spát. Zítra se začneme učit a já se moc těším. Ležel jsem v posteli a přemýšlel, co asi dělala Erwin. Nestihli jsme se ani rozloučit. Zahnal jsem myšlenky a šel spát.

. . .

Do kanceláře mistra vstoupila postava oděna ve školním hábitu. ,,Minulý rok jsi dokončil studium,“ promluvil Mistr školy sedící za pracovním stolem, ,,budu od tebe ale potřebovat ještě něco. Byl jsi nejlepší v ročníku, takže ti dám jednoho svěřence. Chce být medik, ale chci ho vytrénovat i na bojovníka. Přijímáš?“ ,,Přijímám, Mistře.“ odpověděla postava. ,,Ještě se s ním nesetkáš, ale pokud projeví velké nadání, budeš jeho mentor.“ ušklíbl se Mistr. ,,Děkuji, to bude vše.“ dodal a pokynul rukou na znamení, že může osoba odejít…

Další Creepypasta: Velikonoční hon

Další část: Kronika Parentie 3

Zatím bez hodnocení.

Jak se ti líbil příspěvek?

Štítky

Michtoranus

Ahoj, poutníku. Mé jméno je Michtoranus a budu tvou spásou. Má mysl nebere konce. Často a velmi rád v ní bloudím, což dává vzniknout mým příběhům, v nichž se odráží mé myšlenky a názory. Jestli mě chceš poznat, pojď a přečti si mou tvorbu. Už jako velmi mladý jsem psal a s postupem času jsem se zdokonalil. Možná, že i ty poznáš krásy psaní a nebudeš se jen bezcílně toulat internetem.

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Don`t copy text!
Close
Close