ČlánkyCreepypasty

The Grinning Man

The Grinning Man

Detroit má špatnou reputaci, pokud jde o zločiny, násilí nebo drogy. Ale nic není horšího, než mít ve městě žháře, který trápí ulice, ničí domovy a sousedství s jedinou sirkou. V roce 2006 se mu podařilo zničit knihovnu, školu, bytový komplex a ošetřovatelský dům během pouhých osmi týdnů.

Policie využívala každý dostupný zdroj, aby dostihli tohoto nemocného ‘firebug‘, ale nikdy se jim nepovedlo nalézt žádné stopy nebo podezřelé z těchto ničivých zločinů. Dva měsíce po posledním požáru se objevil hovor na číslo 911, které dalo novinku, jelikož ve výzvě bylo, že příslušný žhář se chystá udeřit. A udeřil.

Ve výzvě jde slyšet panické výkřiky, zatímco se obyvatelé dalšího bytového komplexu snažili utéct, aby si zachránili život, a uhasit oheň. Ale neuvěřitelný moment přišel, když volající začal vykřikovat bolestí, když byl uvězněn v hořící budově. Plameny pálilo celé jeho tělo.Nikdo nevěděl, co se přesně s tajemným volajícím stalo, ale dalo by se čekat, že zahynul v ohni.

Budova byla srovnaná se zemí, téměř sto lidí se stalo bezdomovci

Byl postaven malý památník k ruinám budovy na počest neznámého volajícího, který volal 911 a tak zachránil mnoho životů. Policie věděla, že se žháři s oblibou vrací na místo jejich zločinů, aby mohli obdivovat svou práci. U památníku čekalo několik policistů a vyhlíželi nějaké podezřelé osoby, které by se zde zastavily.

Trvalo to pouhé tři týdny, než se podezřelý ukázal. V záběru kamery zahlédli vysokého muže nosící černou mikinu s kapucí a s šátkem přes ústa, jehož motivem byla lidská kostěná čelist. Jen se díval na zříceniny bytového domu. Díval se hodiny, sotva se pohnul a nikdy neobrátil pohled stranou.

Jakmile se k památníku přiblížil jiný člověk, náhle se otočil a vykročil po chodníku z dohledu. Muž se vracel noc po noci téměř týden. Pokaždé dělal totéž, zíral na zříceniny v úžasu a odvracel se od každého, kdo se k němu přiblížil. S výjimkou sedmé noci. Žena venčila svého psíka a prošla kolem muže. Obrátil se k ní a usmál se.

Tím ji k smrti vyděsil!

Ohlásila podivného muže policii, tvrdila, že se zle šklebil a zapáchal benzínem a kouřem. O dvě noci později byla žhářem zapálena další budova. Opuštěné skladiště, jehož kamery stále běžely. Stejný muž od památníku se objevil na obrazu. Měl stejnou mikinu a šátek. Svědci požáru tvrdí, že zahlédli muže běžícího ze skladu v tmavé mikině.

Divné bylo to, že viděli jeho úsměv. Zkroucený, až téměř nemožný obrovský úsměv. Policie dokázala sledovat stopu pomocí sledovacích psů. Psi vedli policii k malému, polorozpadlému domu na okraji města. Uvnitř byl osamělý obyvatel, který na sobě měl tu samou mikinu. Vedle žháře byly galony benzinu, butanu, zápalky se zapalovači a novinové výstřižky, které obsahovaly sérii žhářských požárů.

Jakmile policie muže zkontrolovala a dala k zemi, zděsili se jeho obličejem. Nikdy na sobě šátek neměl. Jeho skutečná čelist byla odhalena a zanechala mu tak trvalý úsměv na obličeji. On byl ten muž, který tehdy zavolal 911 a zdálo se, že zemřel v plamenech.

Byl hrozně popálený, ale přežil

Jeho obličej nebyl nic víc, než památkou na jeho nemoc, kterou byla žhářství. Muž se trochu zasmál a podíval se na policii, když se snažil promluvit, jeho bezmocný úsměv se posmíval každému, kdo se na něj díval. ,,Je na čase, že jste mě našli,“ odvětil arogantně s chraplavým, trpkým hlasem. ,,Chystal jsem se vám, kluci, opět zavolat, ale co je na tom legračního?“

‘Šklebící muž“ byl zatčen, ale zemřel na infekci ještě předtím, než mohlo dojít k soudu. Ačkoliv odešel, jeho činy a zločiny navždy budou pronásledovat město a zanechávat jizvy, které se nikdy nezahojí.

Další Creepypasta: Úsměv / Smile

Chrysalis

Říkám si Chrysalis a někteří mě mohou znát především z mého blogu pod přezdívkou Insanity. Creepypastě se věnuji už od roku 2013 a v roce 2015 jsem si založila svůj blog, na který jsem aktivně přispívala svými překlady. Mé překlady se párkrát už objevily i na Youtube.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!