ZáhadyČlánkyCreepypastySCP

Kdo je Siren Head?

Siren Head – První zmínka

Byla jsem na výletě se svým manželem a společně jsme se cestou rozhlíželi po okolí, když jsem to zvláštní stvoření uviděla. Byl to Siren Head. Tyčil se nad starým opuštěným hřbitovem, vysoký jako telefonní sloup. Byl to nějaký bizarní umělecký kousek, kterého si místní správa ještě nevšimla? Jakmile jsem vystoupila z auta, megafony na jeho hlavě se okamžitě probudily k životu. Statický, zdvojený hlas na mě začal křičet náhodná slova. V tu chvíli se dal do pohybu, kráčejíc dolů z kopce přímo za mnou.

Tamara Henderson
siren-head-@slimyswampghost

Co nebo Kdo je Siren Head?

Jedná se o městskou legendu, která je známá díky svému zvláštnímu vzezření. Je to 40 stop vysoký, vychrtlý humanoid se dvěma sirénami namísto hlavy. Jeho kůže má barvu spáleného masa, které lze v jeho blízkém okolí cítit.

Paže jsou dlouhé téměř až k zemi a konečky prstů sahají k zemi. Jeho krk je pokryt dráty táhnoucími se k jeho hlavě. Dráty vedou ke dvěma megafonům směřujícím do dvou různých směrů. Uvnitř megafonů jsou ústa s ostrými zuby, ze kterých vychází zvuky.

Siren Head
Autor: @trevorhenderson

Jak Siren Head komunikuje?

Siren Head umí komunikovat pomocí rádiového vysílání. Je schopný využít signály z různých míst a dokonce používat neznámá data, frekvence a určité fráze k nasimulování dialogu. Jeho reproduktory náhodně hrají hudbu, útržky konverzací a nejrůznější slova nebo čísla.

Dále bylo zjištěno, že dokáže imitovat zvuk sirény varující před různými možnými nebezpečími, z čehož vychází, že dokáže ovládat audio vysílaných zpráv. Podobné zvuky můžete slyšet každou první středu v měsíci z většiny měst.

Podle jeho schopností se odhaduje, že by mohl napodobovat zvuk sirény oznamující nukleární válku a tím ji také přivolat. Podle všeho také může přivodit náhlou smrt nebo oběť uspat. Zcela první dokumentací je fotka, na které stojí obklopen náhrobky.

Siren Head je velmi nepřátelský

Své oběti láká napodobením hlasů jejich blízkých, většinu jeho obětí tvoří ztracení turisté a dokonce i malé děti. Toto má společné se Slendermanem ale na děti se přímo nezaměřuje. Nejčastěji se pohybuje blízko městských periferií a zalesněných oblastí.

Nejčastěji loví tak, že začne přehrávat zvuky člověka v potížích. Oběť se pak za nimi vydá do lesů a tam je chycena. Siren Head umí velmi dobře splynout se stromy – jeho oběť si ho ani nevšimne zatímco on provede svůj smrtelný útok, jeho sirény přehrávajíc řev jeho oběti.

Siren Head
Autor: @trevorhenderson

Siren Head byl objeven v roce 1988 v Kanadě

Krátce po tom, co místní ohlásili opakující se neobvyklé zvuky a vysoké tóny podobající se sirénám neznámého původu. Teorie o tom, co za tím může stát, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pár statečných dobrovolníků z okolí se odvážilo vstoupit do lesů, odkud zvuky údajně přicházely a ani jeden z nich se nevrátil. Kanadská vláda brzy na to nařídila evakuaci obyvatel v této oblasti a naplánovala operaci pod jménem „Operace: Siren Head“, která měla za úkol se o této podivné entitě dozvědět víc.

Siren Head
Autor: @trevorhenderson

Armáda vyslala tým vojáků do oblasti, kde se Siren Head vyskytoval a ten krátce po příchodu vydal vysokofrekvenční zvuk neuvěřitelné hlasitosti. Část vojáků vyvázla pouze se ztrátou sluchu, ale přibližně polovina takové štěstí neměla a expedici nepřežila – jejich mozky pod náporem tónu explodovaly.

Zbývající vojáci se pokusili o útěk, ovšem jeden byl chycen dlouhýma rukama a hned na to roztrhán na kousky. Celkově bylo oznámeno 14 zemřelých v průběhu mise, ale je skoro jisté, že obětí je mnohem víc. Okolí 100 kilometrů, kde se nacházel je od té doby uzavřeno a nesmí se přes něj létat ani do něj vstupovat.

Skutečným autorem Siren Heada je Trevor Henderson, který je umělec a vytváří zvláštní hororové postavy. Na svém hodně jich má již desítky a jednou z nejznámějších jeho autorských postav je právě Siren Head.

Kdo je autor Siren Heada? (Instagram) trevorhenderson
Originál (Youtube): The story of Siren Head

Další monstrum: Long Horse

Beast

Vyžívám se v temných příbězích a poezii a literatuře celkově. Můj smysl pro humor je lehce vybledlá čerň a neumím tvořit souvislé věty v konverzaci.

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Wizzory

Zdary. zdary! Tady Wizzory, šaman DarkTownu. Na Youtube točím videa převážně o mytologii, creepypastách a různých tajemných tématech. Vystupuji i pod hudebním pseudonymem: Medooza

Související články

7 Comments

 1. [12:15] Krejčí Simona
  ale to uz bylo po 2 tak tu bydlime
  ​[12:16] Dyntar Christoffer
  musi mit nekda na jistemniku sidlo
  ​[12:17] Krejčí Simona
  zase neco slisim
  ​[12:17] Krejčí Simona
  ne syreny
  ​[12:17] Krejčí Simona
  ale neco divneho
  ​[12:17] Dyntar Christoffer
  co slysis
  ​[12:18] Dyntar Christoffer
  coooo divneho
  ​[12:19] Dyntar Christoffer
  halooo
  ​[12:19] Dyntar Christoffer
  halo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!