ČlánkyZáhady

Kdo je Momo? Jaká je Pravda?

Kdo je Momo? Jaká je Pravda?

V posledních týdnech se opět na Youtube a médiích vyrojil zajímavý trend, o kterém si v tomto článku řekneme. Jde o Momo, která má opravdu děsivý obličej. Její obličej lehce připomíná Jeffa The Killera opravdu širokým a děsivým úšklebkem. Je tu další trend, všichni točí reakce a tak bych také rád zareagoval.

Na začátku roku 2017 tu byla Modrá Velryba což byla sebevražedná „hra“, která měla lidi nutit se zabít a psychicky je zlomit. Jak to bylo obrovské téma, tak se po něm slehla zem. Dalším obrovským tématem byla Prokletá čísla.  Jednalo se o obrovský boom a na Youtube byla opět vlna fake videí a podobně. Po prokletých číslech se také ale už slehla zem.

No a teď tu máme trend s názvem Momo. Mělo by jít o dívku, kterou můžete kontaktovat přes mobilní aplikaci WhatsApp. Poté co jí napíšete, tak by měla posílat creepy a gore fotky. V tomto článku snad odpovím na všechny základní otázky. Pokud budete mít nějaké další, tak můžete napsat do komentářů. Jdeme na to.

Kdo nebo Co je Momo?

Momo je „dívka“ zvláštního vzhledu s černými vlasy, širokým úšklebem a vykulenými bulvami. V něčem připomíná výše zmíněného Jeffa The Killera a v něčem Samaru z hororu Kruh. Tato postava má být jenom děsivá ale reálně neexistuje. Jde pouze o umělecké dílo autorky Midori Hayashi, která kombinuje lidské obličeje s těmi zvířecími.

momo záhada whatsapp sebevražedná hra darktown.cz pravda socha čísla

Je tedy vidět, že „stvoření“ s názvem Momo není nic nebezpečného. Jde pouze o sochu s lidským obličejem a tělem ptáka. Opět ale do celé věci vstupují lidí, kteří z uměleckého díla udělají monstrum, které má na svědomí lidský život.

Jak probíhá komunikace?

Momo můžete kontaktovat přes mobilní aplikaci WhatsApp, kterou vlastní Facebook. Kontaktovat Momo je možné přes WhatsApp čísla, které byla lokalizována v Japonsku, Kolumbii a Mexiku. Uživatel komunikuje většinou Španělsky. Ano přesně tak! Máme tu prokletá čísla:

81345102539

5226681734379

573135292569

!!! Upozornění !!! Doufám, že průměrně inteligentní jedinec pochopí, že jde o lidi, kteří se vás snaží vyděsit, podlomit psychiku nebo urážet. Nejde o žádné děsivé monstrum na obrázku a tento člověk o vás nic neví.

momo záhada whatsapp sebevražedná hra darktown.cz pravda socha čísla

Doufám, že nikdo není tak hloupý, aby uvěřil, že něco takového existuje. Proto se nebojím tato čísla zveřejnit. Navíc, kdo je bude chtít, tak je stejně najde. Navíc když tato čísla zadáte, tak můžete najít na Youtube videa, kde na tato čísla volají Youtubeři. To je FAKE. Myslíte, že budou mít views když se ve videu nic nestane? Omyl.

Po kontaktování prý Momo posílá děsivé obrázky a gore fotografie. Snaží se vás urážet, ponižovat a prolamují vaši psychiku. Nepřipomíná vám to něco? Ano! Modrá velryba. Tato „hra“ vypadá jako stejně jako chat s Momo. Na začátku pouze pár normálních zpráv ale později přituhuje.

Bohužel je u i jeden případ sebevraždy mladé dívky.

Jde o sebevražednou hru?

Na začátku určitě nemělo jít o sebevražednou hru. Po čase když se začala Momo rozšiřovat, tak více a více lidí se jí snažilo napodobovat a to je přeci jednoduché vytvořit Whatsapp účet. Přidat profilový obrázek, který stáhnu na Google a hned tu máme další Momo. Přesně, tak je to jednoduché.

A přesně to se stalo. Myslím, že Momo má pouze znepokojit nebo postrašit ale určitě ne někoho zabít. Zde byla objetí dvanáctiletá dívka z Argentiny. Dívka se před sebevraždou seznámila s 18ti letým mladíkem, který ji seznámil s touto záhadnou postavou Momo.

momo záhada whatsapp sebevražedná hra darktown.cz pravda socha čísla

Po přihlášení na Whatsapp mrtvé dívky policie našla videa, fotografie a celou konverzaci s Momo. Následně policie varovala před kontaktováním Momo. Další okolnosti jsou více než pochybné a vzhledem k tomu, že toto téma řeší především bulvární plátky, tak pravda může být úplně někde jinde.

Kdo za tím stojí?

To nikdo ve skutečnosti neví. Už jsem zmiňoval, jak je snadné vytvořit takový profil, stáhnout obrázek a nahrát jako profilový. Každý kdo oplývá touto dovedností se může stát Momo. Bohužel hodně lidí si neuvědomuje, co dělá. Internet je krásné ale i děsivé místo díky částečné anonymitě lidí.

Je jednoduché když můžete říkat a psát, cokoli a reakce okolí vám může být ukradená. Takový člověk nemusí brát celou věc vůbec vážně. No lidé jsou různí. Tuhle věc prosím neberte zase tak vážně, protože vyšumí úplně stejně jako Modrá velryba a Prokletá čísla.

Jinak autorka sochy je Midori Hayashi, která dělá různé sochy a kompilace dětských obličejů a různých zvířat. Je to poměrně zvláštní umění ale každý má to své. Konkrétně fotka Momo byla pořízená v galerii v Japonsku. Díky tomuto celosvětovému trendu je muzeum momentálně ještě navštěvovanější.

Jaká je pravda?

Pravda je taková, že se jedná spíše o městskou legendu než realitu. Je tu vymyšlená postava, která fyzicky nežije a tudíž vám nemůže ublížit. Jde jenom o sochu. Horší je fakt, že si lidi začali běžně hrát na Momo a vyhrožovat ostatním. Jde tedy o takovou kombinaci Prokletých čísel a Modré velryby. Stejně stoupající trend stejně rychle upadne.

A proč je to vše tak děsivé?

Jenom kvůli děsivému výrazu toho obličeje. Kdyby jste viděli obličej normálního člověka, tak vás nepřekvapí ale toto je obličej, ze kterého dostanete husí kůži. Nepřirozeně vykulené oči. Děsivý úsměv, nevýrazný nos a dlouhé mastné černé vlasy. Toho si člověk zaručeně všimne. No jen se podívej…

momo záhada whatsapp sebevražedná hra darktown.cz pravda socha čísla

Další příspěvek: ROK 2050 – NEVIDITELNÝ PROBLÉM

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Související články

3 Comments

  1. Připomíná mi to něco mezi tím Jeff the Killer a Lordem Voldemortem (ksicht to má podobný jako Jeff ale nos má stejnej jako Voldemort)

  2. ahoj lidicky s partou ze skolky dejvice jsme vyvolali momo a moc se bojiiiimeeeeeee😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!