ČlánkyExtrémníZáhady

Blue Whale / Modrá velryba – Pravda nebo lež?

Jistě už jste v posledních dnech slyšeli o šílené sociální „hře“, která se jmenuje Modrá velryba. V angličtině Blue whale. Nejedná se o žádnou počítačovou hru, ale jde o psychologickou manipulaci mladých lidí a dětí. Cílem této hry je donutit oběť k sebevraždě, ale o tom se dočtete později.

!!!POZOR!!!

Pokud jste mentálně slabší jedinec, který neumí myslet svojí hlavou a nechá se jednoduše manipulovat, tak nečtěte tento článek. Mohla by se vám tato „dementní“ hra zalíbit. Raději jděte dělat něco smysluplného, abyste pochopili, že život je fajn.

Jak vznikla hra Modrá velryba

Tato hra vznikla začátkem roku 2016, jak jinak než v Rusku na sociální síti VKontakte. Název vznikl podle velryb, které se jako jediný druh obětují pro jedince, který se chce zabít. Toto chování je opravdu ojedinělé, a u žádného jiného druhu živočichů se nevidí. Zkrátka hloupý člověk je hloupější než chytrá žížala.

Jak hra Modrá velryba probíhá?

Na začátku se hráč spojí s tzv. „kurátorem“ přes VKontakte pomocí několika hashtagů, které zde nebudu psát z podstaty samotné věci (ale jsou poměrně známé). Kurátor je anonymní člověk, který obětem zadává úkoly. Těchto úkolů je celkem 50 a podstatou těchto úkolů je sebepoškozování žiletkou, navození depresivní nálady, lezení na vyvýšená místa a podobně. Posledním úkolem je sebevražda.

Tyto úkoly dostáváte každý den ve 4:20 v noci. Nevím proč zrovna 4.20 ale je to nejspíš kvůli tomu, že ostatní ještě spí a žádný dospělý dítě v tuto hodinu nehlídá. Veškerá komunikace probíhá prostřednictvím DarkWebu, o kterém si řekneme více později.

Kurátor vás také předem upozorní, že tuto hru není možné ukončit. Pokud oběť přestane plnit úkoly, tak kurátor ublíží jejím blízkým. Proto raději odmítněte a nehrajte si s těmito lidmi. Ve chvíli když s kurátorem komunikujete, tak o vás ví víc než si myslíte.

Rychlé shrnutí najdete v tomto videu.

Kdo je kurátor?

Kurátor je člověk, který zadává úkoly “velrybám” obětem. Tento člověk je velice schopný manipulátor a snaží se svým obětem vnucovat, že jsou méněcenné. Kurátor je také z části hacker, protože dokáže získat o oběti veškeré informace přes DarkWeb a pro tyto informace to také dělá.

Philipp Budeikin (21) byl zatčen a obviněn ze založení osmi skupin, které podporovaly sebevraždy.

Oběti modré velryby

Tato hra je rozšířila do mnoha zemí a už má více než 100 obětí. Většinou jsou to mladí lidé ve věku od 12 do 18 let. Toho je pro kurátory nejlepší cílová skupina, protože tyto oběti už jednají samy a zároveň se dají snadno ovlivnit. Převážná většina obětí je z Ruska ale tato hra se dostala už i na Slovensko kde má 2 oběti.

Jak se bránit hře Modrá velryba?

Zkrátka tuto hry ignorujte. Pokud nebudete používat určité hashtagy na sociálních sítích, tak se vám nic nemůže stát. Pokud jste tak hloupí a tyto hashtagy jste použili a nikdo vám nenapsal, buďte rádi. Pokud už jste začali tuto hru hrát, tak se obraťte na Policii, řekněte to svým rodičům a napište svou zkušenost na novou stránku Anonymous proti Modré velrybě. 

!!!POZOR!!!

Pokud začnete komunikovat s kurátorem a začnete hrát tuto sebevražednou hru, tak o vás kurátor už nejspíše ví veškeré osobní informace jako je vaše adresa, jméno, příjmení, věk, má vaše fotografie a další osobní informace. Tyto informace zjistí díky vašemu připojení a IP adrese, kterou si zjistí prostřednictvím DarkWebu přes, který s vámi komunikuje.

Proč vznikla tato hra?

Hra Modrá velryba vznikla za účelem získat identitu. S těmito identitami se obchoduje na DarkWebu a mají tam velkou hodnotu. Díky osobním informacím si lidé mohou vytvářet falešné doklady, nakupovat, vytvářet identity a podobně. Oběť této hry je tedy pro kurátora pouze pár informací, které prodá na DarkWebu. Více o tomto můžete zjistit v následujícím videu.

Není to nic nového

Lidé byli už dříve manipulováni k sebevraždám v rámci vyšší moci nebo nějakých kultů, náboženství a sekt. Nyní je to ale nebezpečnější, protože vše probíhá online a stále více lidí si hraje na kurátory a tím může být více a více obětí.

Do komentářů nám můžete napsat, co si o této hře myslíte.

Další video: Modrá velryba – Sebevražedná hra

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Související články

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!