VideaČlánkyCreepypastyDeepWebExtrémní

Begotten – POZOR EXTRÉMNÍ

Begotten

Vítám vás v roce 1991.

Pohodlně se usaďte na festivalu v San Francisku a uvolněte se. Nacházíte se v době, kdy je vytvořen jeden z nejvíce extrémních a šokujících filmů světa.


Begotten, ve volném překladu „Jednorozený“, je film od muže jménem Elias Merhige, který má na svědomí i celkem známý film – Shadow of the vampire. Ale ten nebyl ani zdaleka tak šokující, jako Begotten.

I přes to, jakou „kvalitou“ se Begotten „pyšní“, se mu dostalo celkem pozitivní kritiky.

Jedna ze zajímavostí na tomto filmu je ten fakt, že je natočen jen v černobílé barvě, ale ve vysokém kontrastu, takže neuvidíte ani šedou barvu. Jen černou a bílou. V podstatě to vypadá jako filmová verze Roschachova testu.

Je zajímavé, že vytvořit jednu minutu filmu (Celý záznam má 72 minut) trvá 8 až 10 hodin, kdy se snímky opticky upravují. Upravování natočeného materiálu trvalo tedy něco okolo 8 měsíců. Samotné natáčení trvalo 3 a půl roku (od roku 1984) a muselo se kvůli tomu jezdit do několika různých lokací.

Další unikátností na tomto snímku je to, že v něm není žádné doprovodné slovo. Žádné dialogy, žádné popisy, kromě textu na začátku a na konci je film téměř hluchý. V pozadí se jen objevuje tikání hodin, zvuky cvrčků a jiných zvuků, které se ani nedají identifikovat.

eyeless jackie begotten film horror horor dead got creepy darkweb deepweb creepy crazy dead krev creepypasty darktown.cz

Ale kvůli tomu tu přece nejsme, že?

Hlavní je to, co ve filmu děje.

(A teď by mohli lidé, kteří mají slabší žaludky, radši přestat číst. A už vůbec si nepouštěli film)

ABYCH TO ŘEKLA JEMNĚ. JE TO V PODSTATĚ PŘEDĚLANÁ VERZE KNIHY GENESIS – FILMOVÁ VERZE O STVOŘENÍ SVĚTA.

V první scéně můžete spatřit tuto bytost, kterou jste určitě mohli vidět na internetu mezi „creepy gify“. Spousta lidí to vidělo, ale nikdo nepátral po původu, který je mnohem bizarnější, než si dokážete představit.

To, co vidíte na obrázku je v podstatě krvácející Bůh. Vypadá to, že je připoutaný k čemukoliv, na čem sedí. Je oděn v klasickém bílém rouchu a z jeho pohybů se zdá, že se chce osvobodit.

Ani se nestačíme vzpamatovat a vyndavá ostří, kterým se bodá do břicha a vyhazuje z něj vnitřnosti.

Bůh je mrtvý

Do záběru najednou vstoupí žena v masce. Vyleze zpod Bohova bílého roucha a prohlíží si ho. Tato žena. inteligentnějším lidem dojde, že není jen tak ledajaká. Je to Matička Země, pokud si libujete v řeckých bájích, Gaia.

Zrodili se matka a syn země

To.. co se děje potom, nebudu barvitě popisovat, důležité je, že se díky tomu zrodí takzvaný „Syn země“. A pokud jste si mysleli, že to, co se zatím dělo, bylo odporné, pořádně se na to, co přijde po porodu, připravte.

Uhádli jste, má to znázorňovat pupeční šňůru~

Nebudu vám přeříkávat celý film. Jen jsem vás s ním chtěla seznámit a ukázat, že ať už je Bee Movie jakkoliv bizarní, na tento film to zkrátka nemá.

Když jsem Begotten poprvé viděla, myslela jsem si, že to bude jeden z těch nepovedených „hororových“ uměleckých projektů. Lidé se totiž dají snadno strhnout tím, když například najdou shitty video, do kterého „umělec“ dá strašidelné klipy (a když je líný, tak třeba i jen gif) třeba posedlých panenek, klanů a kostlivců, houpajících se na křesle.

Označí to jako děsivé jen proto, že se to jmenuje nějakým mystickým názvem nebo to třeba najdou na Dark webu. Buďme k sobě upřímní, je tohle děsivé?

Jen proto, že to má nálepku „Z deep webu“, to neznamená, že z toho musíte být posraní.

Begotten je prostě něco jiného

Ukazuje vám prostě „syrové“ ukázky lidsky přirozené zvrhlosti. Sám režisér přiznal, že se k natáčení inspiroval NDE – near death experience (Prožitek blízké smrti). Když mu bylo 19, zažil bouračku a dost ho to poznamenalo.

V životě se mi u žádného filmu neudělalo špatně. Až u tohoto. Nevím proč, ale ta scéna, kdy si Bůh vyndavá vnitřnosti a odhazuje je na podlahu pod sebou. Neudělalo se mi špatně z toho, co vyhazuje nebo jak to vypadá, ale ty zvuky. Ty ZASRANÉ zvuky.

Nechci vám krást iluze, ale přesně takhle to zní, když se člověku poškodí orgány. Vycházejí z nich ty plyny, sami jste určitě někdy slyšeli, jak se vám podobné zvuky ozývají z vašich útrob. Udělalo se mi z toho seriózně nevolno, musela jsem na chvilku vypnout zvuk, abych se zase dala trochu dohromady.

Za mě excelentní práce. Dokážu ocenit něco, co dokáže člověka rozhodit i takovým detailem.

A co vy? Jak jste se cítili při sledování Begotten? Napište do komentářů.

“I only managed to watch 12 minutes of Begotten because I could hardly make anything out”

“I can’t bring myself to watch the movie Begotten. I was all excited about it, but after seeing the character God Killing Himself, I got too scared. Something about him is really scares for some reason. I’m a little embarrassed because I haven’t been...

“I can usually watch anything. If someone tells me about some good movies, I’ll go on Amazon order them and have a horror movie marathon the next weekend. I found a copy of Begotten and for some reason I’m terrified as shit to watch it. That’s...

Předchozí creepypasta: Girl next door

Eyeless Jackie

Má přezdívka je Eyeless Jackie, ale říkejte mi jen Jackie. Psaní a překladu se věnuji už něco přes 4-5 let a veřejně své „práce“ publikuji už tři roky. Spolupracovala jsem na knize 13 děsivých těstovin od Marka Veverky, kterého čeští milovníci hororu znají spíše jako Prézu z kanálu Bamuel Seckett, také se hromady mých překladů a originálních prací objevila na Youtubu, kupříkladu Irina u Stay Steaka. Má vášeň je horor a všechno okolo monster pod naší postelí, které díky bohu nemůžeme vidět, ale můžeme o nich číst. A od toho jsem tady.

Související články

2 Comments

  1. Je to něco hrozného, nedokážu slovy popsat mé pocity při sledování. Upřímně jsem ani nic necítila, prakticky jsem chvilkama nevěděla jestli dýchám. Je to zvláštní a děsivé ale ne tím stylem, že se leknete. Celou dobu mi bylo tak jakoby mdlo. Zkrátka jsem se cítila nepříjemně. Jinak jste to tu moc hezky sepsali 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!