ČlánkyCreepypasty

Marie Thibodeaux

Marie Thibodeaux

Marie Thibodeaux (1801-1881) byla pozoruhodná žena. Byla milá, inteligentní, tvrdohlavá a nikdy neřekla jakoukoli lež. Byla také velekněžka voodoo.

Žila svůj celý život v New Orleans, zakládala svou reputaci již od útlého věku jako silný léčitel a jasnovidec. Lidé cestovali míle, jen aby navštívili její lékárnu a další vzorky její legendární mysli. V roce 1870 se současně stala jednou z nejobávanějších a ctěných osob v Louisianě.

V roce 1881 statkář jménem Jacob Parrish přijel do New Orleans z Baton Rouge. Parrish byl nesmírně bohatý a nábožensky založený, ale zároveň posedlý morbidní fascinací. Najal četu bývalých vojáků z nedávno uzavřené občanské války a spolu s nimi táhl do Bourbon Street, do obchodu Marie.

Navzdory protestům jejích asistentů mu Marie věnovala pozornost. Slyšel zvěsti, že velká voodoo královna objevila tajemství věčného života, a požadoval, aby mu udělila tento dar.

Marie ho opravila

Vskutku objevila rituál, který mohl zaručit nesmrtelnost, ale jen na stanovenou dobu – na padesát let, abychom byli přesní. Po provedení rituálu mohl člověk opět žít po jeho přirozené smrti a nemít žádnou potřebu jíst, pít ani dýchat, byl imunní vůči chorobám a naprosto odolný vůči ublížení na zdraví. Po uplynutí padesáti let samozřejmě zemře a už nikdy nevstane z mrtvých.

Frustrován tímto odhalením, ji Parrish přesto znal díky její reputaci jako upřímnou ženu a nechtěl si nechat ujít příležitost žít mimo svou danou životnost. Marie souhlasila, že na něm rituál provede, když jí slíbí, že opustí New Orleans, jakmile bude po všem. Parrish souhlasil a rituál byl proveden.

Dostál svému slovu a později ten den se vrátil do Baton Rouge – ale ne před objednáním žoldáků k vraždě Marie s jejími asistenty a k vypálení lékárny až do základů. Lidé z Lousiany jsou známí pro jejich pověry, které jsou četné a rozmanité. Bylo to neobvyklé, nicméně mnoho lidí by později mohlo přísahat, že viděli odtělesněné stíny, jak hromadně v noci putují až k Parrishově domu.

Následující ráno bylo nalezeno patnáct žoldáků se zlámanými krky

jako by byly jen pouhé větvičky. Sám Parrish byl objeven v posteli s doširoka otevřenýma očima a zřejmě silně zasažen děsem, jeho hrdlo bylo vytrženo s takovou prudkostí, že byl celý stát Koroner nucen dojít k závěru, že se k nim do pokoje ve druhém patře (i přes zamčené dveře) nějakým způsobem dostal medvěd.

Nádechy černé magie se z myslí místních obyvatel nevytratily, nicméně další den bylo všech šestnáct těl pohřbeno v Magnolia Cemetery.

Marie Thibodeaux byla pozoruhodná žena. Nikdy nelhala, ale to neznamená, že nezadržela pravdu. Co ale neřekla, bylo, že ke vzkříšení těla, na kterém se rituál prováděl, má dojít až za sedmdesát dva hodin po smrti.

Když byl Parrishův hrob exhumanován pro přemístění v roce 1953, zmatení exkavátoři si všimli hlubokých vydrápaných rýh na vnitřní straně víka rakve.

Originál: Marie Thibodeaux

Další Creepypasta: Myslel jsem si, že jsem snědl pavouka ve spánku

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!