Stuckie – přes padesát let uvnitř stromu
Toto je ,,Stuckie“ – mumifikovaný pes, který je uvězněn uvnitř stromu již přes více než padesát let.
Nález těla byl šokujícím objevem pro dřevorubce, kteří pracovali na rozřezávání stromu a téměř z mumie nadělali třísky.
Dřevorubci očekávají hromadu věcí, na které by mohli během kácení stromů narazit. Ptačí hnízda a věci zachycené ve větvích jsou pro ně jasnou samozřejmostí – ale mumifikovaný pes přímo ve středu kmene stromu ne.
Ale přesně tento nález učinil tým dřevorubců ze společnosti Georgia Kraft Corporation při kácení stromu v osmdesátých letech.
Dřevorubci pracovali na kácení hájku kaštanových dubů v jižní Georgii, když narazili na něco velmi neobvyklého.
Po odřezání horní části stromu a naložení zbytku kmene na kamion pro transport jeden ze členů náhodou nahlédl do dutého kmene. Uvnitř spatřil dokonale mumifikované ostatky psa. Při pohledu na něj si všiml jeho stále vyceněných zubů, zjevně odhalené z boje o přežití.
Odborníci, kteří tělo zkoumali, se shodli na teorii, že pes byl pravděpodobně lovecké plemeno z roku 1960, který se hnal za zvířetem, pravděpodobně veverkou. Hnal se za svou kořistí až do díry v kořenech stromů a nahoru do dutého kmene.
Čím výše pes šplhal, tím užší prostor byl. Vzhledem k pozici tlap se odborníci domnívají, že pes šplhal, dokud se uvnitř zcela nezarazil. Nebyl schopen se otočit a v důsledku toho po čase zemřel.
Vzhledem k perfektní shodě okolností i přes svou smrt neupadl v zapomnění.
Za normálních okolností by pes, který zahynul někde v přírodě, podlehl přirozenému rozkladu a byl by sežrán ostatními zvířaty. Ale jelikož pes zemřel uvnitř stromu, bylo nepravděpodobné, že se k němu mohla ostatní zvířata dostat. Navíc vzhledem k výšce, ve které se tělo nacházelo, bylo velmi nepravděpodobné, že by vycítila pach těla.
Druh stromu, ve kterém pes uvízl, byl způsobilý k procesu přirozené mumifikace. Kaštanové duby obsahují třísloviny, které se používají při preparování zvířat a ošetření zvířecích kožešin tak, aby se nerozpadaly.
Tyto látky prosakovaly z vnitřku stromu do těla a bránily tak hnilobnému procesu.
Suché prostředí vnitřku stromu poskytovalo úkryt před živly a vysávalo z mrtvoly vlhkost. Vzduch, který pronikal skrze díru, kterou pes vlezl dovnitř, vytvořil jakýsi vakuový efekt, který přispíval k procesu vysušení.
Po nálezu se dřevorubci rozhodli, že jej vezmou do muzea, aby světu předvedli tento vzácný úkaz. Pes, který je nyní láskyplně nazýván Stuckie, je k vidění v muzeu Southern Forest Worl Museum, stále uzavřen v jeho dřevěné hrobce.
Originální článek: Meet “Stuckie“ – The Mummified Dog Who Has Been Stuck In a Tree For Over 50 Years
Autor originálního článku: Katie Serena
Další článek: Toy Box Killer