ČlánkyCreepypastyVaše Příběhy

Země byla naše planeta

Země byla naše planeta

Píše se rok 2016, kdy se stala jedna příhodná událost. Zrovna jsme seděli v teple našich domovů, když to začali hlásit. V Číně se potvrdil výskyt viru neznámého původu. Obyvatelé byli strachy bez sebe a připravovali se na zlé časy. Avšak vědci nakonec přišli s teorií, že je virus přenosný pouze na zvířata. Samozřejmě jsme jim nevěřili a myslím, že k tomu všichni měli moc dobrý důvod. Po třech dnech nám všem bylo totiž oznámeno, že se virus potvrdil u prvního člověka, kterému bylo nevolno a kulhal. Dokonce myslím říkali, že dostal nějaký magneticko-stinický záchvat a někoho i napadl, ale nevím to už přesně. V dalších dnech se situace horšila a infekce se prokázala už v jedenácti čínských továrnách.

Museli je jednoznačně uzavřít a nakažené poslat domů, nebo je izolovat od ostatních. Nicméně byl tu další háček, který nám ve zprávách neříkali. Když se žene pohroma, všichni mají v kapsách schované ruce.

Zajímalo mě proč.

Venku to bylo přesně takové, všichni měli ruce v kapsách a přecházeli ulice tak svižně, jak jen dokáží. Bylo to zvláštní, ale pochopil jsem to tak, že byli všichni prostě jen nervózní z toho co se událo. To bylo však to nejmenší.

Infekce se v Číně šířila tak moc rychle, že nakonec uzavřeli celé hranice a nikoho nepouštěli dovnitř ani ven. Muselo to být hrozné pro všechny ty, kteří nebyli nakaženi nebo hůř, chtěli jet za hranice do svých domovů a kvůli studiu tam a zákazům prostě nemohli. Bylo to depresivní.

O rok později vědci našli vakcínu na tento nový druh viru. Nevyráběli je jen v Číně ale také v Rusku, v Jižní Korei a celková produkce musela vyjít na hodně draho. Ve všech zasažených oblastech byl tento lék podáván všem těm nešťastníkům, kteří byli nakaženi. Vakcína zabrala a během dalších týdnů se infikovaní plně zotavili. Všechny továrny byly opět rozpohybovány a zaměstnanci se po určité době mohli vrátit do svých prací. Velké sály, které byly v karanténě byly vydezinfikovány a zabezpečeny.

Vše se opět vracelo k normálu a napětí ve společnosti se výrazně zmenšilo. Člověk tehdy už neměl problém vytáhnout ty ruce z kapes. Dva týdny poté však ve zprávách oznámili velmi znepokojivou zprávu :

Virus se vrátil.

Prý se potvrdil u člověka jménem Carter Vero, který přijel z Číny do Velké Británie, měsíc po vypuknutí infekce. Další důkazy a statistiky nevyvratitelně ukazovaly, kolik dalších lidí mohl nakazit za jeden den, pokud se virus šíří vzduchem. Názor vědců zněl: ,,spousty.“ Lidé se nekontrolovatelně přemisťovali a situace v Británii se zhoršovala. Ačkoliv to nikdo nedokázal, virus pravděpodobně mutoval a symptomy se stávaly smrtelnějšími. Začali proto neprodleně zkoumat strukturu viru, aby podle ní mohli namíchat protilátku. Avšak tyto pokusy byly neúspěšné a Čína odmítala dát svojí vakcínu ostatním zemím. Všichni mohli jenom čekat. Čína se pak několik týdnů vůbec neohlašovala, čínská vláda přestala komunikovat a napětí vzrostlo pětinásobně.

Pak však nějaký německý virolog přišel s novým objevem. Vynalezl vakcínu i na tuto novou mutaci. Lék byl prozkoumán a patentován. Po velké a dlouhé distribuci začal být podáván pacientům a pak… No.

Byli u toho reportéři i pár zdravotníků a nevěděli co si o tom myslet. Po podání vakcíny se pacienti začali nekontrolovatelně třást a byli agresivní. Tak agresivní, že napadli jednoho lékaře, který byl poblíž a vytrhli mu maso z krku. Všichni jsme to viděli. Reportéři stále vysílali a utíkali, zatímco pacienty zadrželo na chodbě pár doktorů, kteří byli později také sežráni. V onom středisku začal houkat alarm a siréna. Policie stála už u v chodu a tehdy reportérovi kamera spadla a on se pro ní nevrátil, nemohl, poněvadž se za ním hnali desítky nakažených pacientů, ale i lékařů. Pět policistů se vchod snažilo ubránit, ale bylo jich na to příliš málo.

Celý Londýn byl uzavřen a izolován…..na chvíli.

Nakažení se dostali přes hranice města a bylo jich stále víc. USA vyslali vojenskou pomoc a nákaza se jim povedla docela zmírnit. Bylo potvrzeno přes 200 000 nakažených a 8 000 mrtvých, ale stále i přes veškerou pomoc a snahu se virus nepodařilo zastavit úplně a když chtěli uzavřít celou zemi, nákaza byla potvrzena i ve Francii. Na přesunové cestě se nakazilo na lodi 20 pasažérů a nákaza se tak mohla rozšířit i do Evropy. Už jsme nikdo nebyli v bezpečí a nebo nám ani nezbývalo moc času do prolomení. Zbývající organizace a průzkumy zjistili proč Čína přestala komunikovat. Virus nakazil 90 % populace Číny a 50 % byla zabita. Nejspíš ta Čínská vakcína jen napomohla k tomu, aby se nakažení nestali agresivními věcmi, které požírají ostatní, ale aby rovnou zemřeli. Jo to mi dávalo ten největší smysl.

O měsíc později už Británie a další Evropské země přestali vysílat a komunikovat úplně. Podle mě byli všichni také mrtví, ale naší zemi to ještě nepotkalo, takže jsem doufal, že přijdou s nějakým rozumným řešením, ale ne. Lhal jsem si tím jen do kapsy. Říkali, že není třeba zavírat hranice a není třeba paniky. Pche, ti pošetilci. Kvůli jejich milnému rozhodnutí jsme byli následně všichni vydáni na milost masové hordě nakažených, nechci tomu už říkat lidé. Ani jsme to nemohli celé vidět blíže, protože celá pole a města, lesy byly následně obklíčeny těmi věcmi z ostatních zemí. Jakoby vycítili, že jsme stále byli zdraví a zatím nám nehráblo, ale to bylo jen otázkou času.

Po čtrnácti týdnech již nikdo nic nevyslal a ani se nikoho nepokoušel zastavit. Nemělo to smysl. Zatím jsem věděl jen o sobě a pokud ještě vůbec někdo zůstal naživu a při smyslech, raději se mě ani nesnažil kontaktovat.

Měli jsme planetu, na které jsme se měli dobře, planetu na které jsme žili šťastně a v pohodlí, avšak co dokázal způsobit s takovým perfektním výtvorem jeden jediný omyl. Ulice hnijí a města upadají do prázdna, lesy potemňují, veškerá zvěř je také proměněna a po živých lidech nejsou ani stopy.

Další Creepypasta: Ve spodku

Související články

8 Comments

 1. OK, jen si dej pozor, zda hovoříš o léku nebo o vakcíně. Vakcína je jen prevence a pacientům by se už nepodávala. Jinak uvidíme, co s lidmi udělá Pfizer, snad z lidí nebudou zombie.

  1. Ten příběh jsem napsal když COVID začínal a když jsem si ještě tyhle příběhy mohl zveřejňovat bezkonfliktně 🤔

    1. Prověřený je to až až. Hele… Stejně jako se to děje tady ; hoaxy a pomluvy které se o mě šířily v téhle „creepypasty“ komunity odvětví, tak se dějou tam venku tak milion na pátou násobně 😐 Profesionální a právě známá média jsou podplácená, zkorumpovaná. Nebudu je tady vyjmenovávat, jsem v domnění, že ačkoliv si tu hraješ už několik měsíc na nějaký divadlo, tak o tom všem víš svoje; všude jde jenom o prachy, proto Darktown už nikdo nepotřebuje, poněvadž se na něm už dávno nedá přiživovat a blbneme tady jenom my dva 🤷 tak to vidím já – čili poplašné zprávy o vadnosti očkování byly podobný typ manipulace

     1. Nevěřím, že vakcíny obsahují čipy, ale věřím, že jsou vyrobeny za velmi krátkou dobu. Průměrná doba testování ostatních vakcín činila i 10 let.

    2. Promiňte za špatné písmo Haha tak asi nejsme blbí takže se nakazit nenecháme nabo jo?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!