ČlánkyCreepypastyVaše Příběhy

Vychází to z mého routeru

Vychází to z mého routeru

Stalo se to nedávno. Pracoval jsem jako servisní technik a měl jsem na starosti datová úložiště, která byla vzdálená od našich klientů stovky mil a jelikož klientů přibývalo obrovské množství, musel jsem jednu provozovnu zařídit i u mě doma. Chvíli vše šlo dle plánu a zákazníci si své datové schránky přinášeli a ukládali do mého domácího datacentra. Avšak jednoho dne jsem pochopil, proč není ideální provozovat datacentrum v domácnosti.

Internet tu byl velmi pomalý.

Tak moc pomalý, že jsem skoro nemohl ani přepínat frekvence na termolitickém regulátoru. Pamatuji si jak jsem znervózněl, když jsem pomyslel na to, jak všichni moji zákazníci ruší smlouvu a přechází k jinému poskytovateli housingu. Byl jsem přesvědčen že je neodkladnou záležitostí, abych změnil svého internetového poskytovatele.

Na internetu jsem jich našel mraky, všichni byli buď drazí nebo až podezřele moc levní a neměli dohledatelné hodnocení. Ale následně jsem narazil na jednu stránku. Pamatuji si, že se to jmenovalo ,,Ramjet“ a nabízeli 3 Gb připojení a stabilní hodnotu na 200 mb/s. Měli to poměrně levné a nezdálo se mi, že by nebyli známí, protože referencí měli plná moře.

Zavolal jsem tam

a poprosil jsem o doporučení toho nejlepšího tarifu. Když jsme vše dořešili a podepsali jsme klientskou smlouvu, můj sladký internet měl být vyveden z hrobu.

Pár dní vše probíhalo v pořádku a přehnala se i malá bouře a vše bylo perfektně stabilní, dokud ovšem jeden z mých usměrňovačů nezačal dělat ty podivné věci. Byl to poměrně nový router ale vždy když se síť trochu přetížila, začalo se z něj kouřit. Říkal jsem si že prostě nastal zkrat a až se vypne poznám to. Ale to se právě že nestalo. Router i nadále fungoval ale vždy když bylo na síti více než pět osob, začalo se z něj kouřit. Neexistovalo nic co by to mohlo teoreticky způsobovat opakovaně, bez jediného zkratu.

Musel jsem k sobě domů pozvat nějakého jiného technika, který by se mi na to podíval, ale ten mě jen utvrdil v tom, že s ním nic není a když snížil signál, něco bylo jinak.

Žádný kouř.

Bylo to podivné. Dost podivné na to, abych si domů pozval celý můj tým, a mohli si v noci udělat test. Bylo devět večer, Eddie a Marline seděli na židlích a Frank se třásl nedočkavostí :
,,Takže co tam uvidíme ?“
,,Nevím…jen kouř..možná“

Síť byla přetížena. Nezdálo se, že by tam byl vůbec někdo aktivní, takže nebyla viditelná žádná příčina přetížení. Ten kouř nikdo neviděl, ani já, takže tu byli další lidé, kteří ho neviděli a já následně vypadal jako blb. Jelikož si mysleli, že to byl jen hloupý vtip, se zklamáním odešli a já nebyl zrovna v dobré náladě. Chtěl jsem si jít udělat v kávu, když v tom jsem viděl jak z routeru opět vychází ten kouř.

Tentokrát se však jevil hustější a když jsem se do něj více zaměřil, viděl jsem v něm tvary. Nejednalo se o čtverečky, obdélníčky ani trojúhelníčky, spíše takové elipsy. Vlnily se v tom kouři, jako kdyby někdo popotahoval z cigarety a následně vyfukoval kouř ve tvaru vln.

Nechtěl jsem se k tomu přibližovat na víc, než tři metry, protože se mi na tom zdálo vážně něco podivného.

,,No taaak!!“

Snažil jsem se přinutit, abych utekl, ale kupodivu jsem tam stál jako vyplesknutý. Ten kouř byl čím dál hustší. Nakonec mě z toho transu vytrhlo zaklepání na venkovní dveře. Byl to Frank, který se mi chtěl za všechno omluvit. To byla má šance to někomu ukázat.

Zatáhl jsem ho dovnitř a zavřel jsem dveře. Říkal mi, že viděl kouř, ale také i něco dalšího. Říkal jsem, že v tom kouři vidím takové zvláštní elipsovité tvary, ale on tam prý viděl obličej. Ano znělo to dost znepokojivě a nepravděpodobně, ale popsal ho tak detailně, že jsem o tom musel zapochybovat. Popsal ho jako velmi smutný.

Nakonec jsme se vzchopili a router jsme vypnuli. Když jsme ho chtěli odnést pryč, zahlédli jsme na místě kde stál flek. Byla to nějaká zvláštní kapalina, která byla zajisté ztuhlá. Nevěděli jsme co byla zač a ani jsme to raději nechtěli zjistit.

Router jsme odvezli do sběrného odpadu

a hned druhý den jsme si objednal nový. Ať bylo přetížení nad standart, nikdy se nic podobného nestalo. Měl jsem ještě větší pochyby o přirozenosti toho podivného kouře. Ale to nic nemění na to, že stále mám trochu strach. Má to jen jeden důvod. Občas v periferním koutku vidím jeden velmi smutný obličej.

Další Creepypasta: Heckmouth

Související články

2 Comments

  1. Díky vám za pravidelné zveřejňování – vážím si toho!!! A jináč, týhle bych dal tak plus mínus 50, 60 %

  2. Díky za povídku, moc se mi líbila, měla dobrou atmosféru, jen by to chtělo více napětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!