ČlánkyCreepypastyVaše Příběhy

Ve spodku

Ve spodku

Ten večer jsme a já a rodiče byli v obchodním centru. To centrum bylo gigantické a rozkládalo se na tři oblasti. Konkrétně na levý svět, hřbet a pravý svět. Opravdu se to tak jmenovalo a když tam byli nějací cizinci, nic jim to neříkalo. Centrum bylo rozpoložené na oblast s potravinami, elektronikou a oblečením. Ve spodku byla dokonce i prádelna ale o spodku vám řeknu až později. Neuvěřili byste mi, kdybych vám neřekl jak to z počátku vypadalo a také důvod proč jsem přeskočil řeč o spodku.

Levý svět sloužil primárně obchodům s oblečením a elektronice

a v pravém světě byly převážně potraviny a hřbet sloužil jako přechod mezi těmito světy. A ta čtvrtá část byl právě spodek, podzemní část, která nikdy nebyla využita a nikdo si tam údajně nechtěl zřizovat obchod a možná že z dobrého důvodu. Něco tam prý strašně zapáchalo, bylo to tak silné, že by tam nemohli své zákazníky pouštět a tak si radši své kamenné prodejny zřídili někde jinde.

Avšak když jsme tenkrát kolem spodku procházeli, začal jsem být skutečně vyděšený. Vcházeli tam lidé a zdálo se, že ho zprovoznily, i přestože byl několik let nepoužívaný. ,,Jak je tohle možný?“ Řekl jsem si pro sebe.

Rodiče byli také překvapení a chtěli se podívat, co se tam teď nachází. Prosil jsem je aby tam nechodili, ale naopak mě donutili abych se tam vydal s nimi. Nesouhlasně jsem s nimi tedy šel a také jsem byl podivně překvapen vůní pekařství, které se nacházelo ve spodku pár metrů pod hřbetem centra.

Celé to bylo pofidérní,

protože ulička tam byla mnohem užší a prodejny byly jakoby vydrané přímo ve zdi, která mi připomínala dláždění v naší koupelně. Rozhodně jsem tomu nerozuměl, proč si někdo na takovém zvláštním místě zřídili obchod nebo proč vůbec tuhle část otevírali. Po každých sedmi metrech se uprostřed uličky nacházel kamenný stáneček, kde prodávali šperky, různorodé čokolády a dokonce i mou nejoblíbenější zmrzlinu.

Moje máma mi tehdy dala peníze a řekla, ať si koupím dva kopečky. Opravdu jsem miloval tu pistáciovou a mandlovou příchuť. Opět jsem procházel kolem těch koupelnových obchodů, které mi připomínaly prostor pro sprchový kout. Prapodivné také je, že si vlastně ani nepamatuji co přesně tam prodávali. Měl jsem tam zvláštní pocit, necítil jsem se tam v bezpečí ale to bylo možná tím, že jsem o tom patře vážně nikdy nic neslyšel a teď z ničeho nic jej bez upozornění využijí.

Moje máma a táta se koukali na jeden ze stánečků uprostřed té uličky a v tu chvíli jsem si něčeho všiml.

Skleněná zeď.

Podobalo se to protihlukovému sklu, které se posazuje na chodník vedle rušnějších silnic, aby lidé kteří mají domy vedle ní neohluchli, ale tohle bylo vážně už nemožné. Ulička za tím sklem pokračovala, ale nebylo možné ji nijak zvednout, nebyl tam žádný kolečkový mechanismus na stahování a vytahování té skleněné desky.

Vůbec jsem nechápal co to mělo být, ale to zdaleka nebylo to nejpodivnější. Na té desce byla asi půlmetrová nálepka se žlutým trojúhelníčkem a uprostřed bylo napsáno nějakým naškrabaným písmem napsáno: Biohrozba.

A pak jsem si všiml ještě něčeho dalšího. Muže, který byl oblečený do policejní uniformy a stál v té uličce pár metrů za tím sklem, a stál ke mně zády. Otočil jsem se tedy zpět abych se zeptal svých rodičů, jestli to taky vidí, ale…

Nejen oni, ale všichni stáli zády ke mně, ať jsem se otočil na jakou stranu. Zatímco jsem se otočil k tomu muže zády, on se ke mně otočil předkem a viděl jsem něco hrůzného, znetvořeného.

Monstrum za sklem

Mělo to bílé skleněné oči a šrámy na celém obličeji. Rozběhlo se to a začalo to bušit na to sklo, ale zřejmě bylo nějaké neprůstřelné, takže se mu ho nepodařilo rozbít. Otočil jsem se na opačnou stranu a všichni lidé, kteří tam se mnou byli stáli předkem ke mně a měli bílé oči a znetvořenou tvář.

Jenom tam tak postávali, než se ke mně jedna žena rozběhla a já udělal to samé. Utíkal jsem směrem k východu, ale byl jsem téměř obklíčen těmi věcmi, nepočítaje jednu z prodejen, která se podobala sprchovému koutu, ale tam také stál někdo s bílýma očima a snažil se mě chytit.

Vyskočil jsem na jeden ze stánečků v prostředku té uličky a rychle jsem přeskákal až k východu od spodku. Scházelo mi pět metrů k východu a přeci jen jsem byl chycen za mikinu mojí matkou, která měla také bílé oči a znepokojivě neutrální výraz.

Lekl jsem se tak moc, že jsem jí kopl do obličeje a přeskočil přes poslední stánek a dostal se k východu. Zabouchl jsem ty dveře a následně jsem je zakličkoval starou vodovodní trubkou, která se válela v rohu přechodné místnosti.

Nevím co se tam tenkrát stalo,

ale moji rodiče se už zpět domů nevrátili. Doufal jsem že se mi to všechno jen zdálo, ale nezdálo. Nemluvili o ničem ani v televizi. Hledal jsem různě po internetu to slovo ,,Biohrozba“ ale nic podobného jsem nenašel, ani zmínku o něčem podobném. Teroristé tohle být nemohli, ani nic co bychom si uměli racionálně vysvětlit.

Ale každopádně vím, že už jsem o tom obchodním centru nikdy potom neslyšel. Možná ho zbourali, ale když jsem se na to místo vydal, nezůstaly po něm ani základy. Je po všem.

Můžu jít zpátky domů za svojí rodinou.

Další Creepypasta: V Podchodech

Související články

12 Comments

 1. Když vyzdvihnu pozitiva, tak děj byl originální a měl myšlenku, dokonce byl místy i napínavý. Přesto však povídka má zásadní nedostatky. Základním nedostatkem je stylistika, dokonce jsem v textu nalezl spoustu gramatických a pravopisných chyb, věty mají chybnou větnou skladbu i slovosled, text je chybně stylizován. Přijde mi, že autor je zatím nezletilý, o čemž svědčí např. upnutí hlavního hrdiny na své rodiče, popis děje dětskýma očima se značnou dávkou dětské představivosti. Konec je nelogický, když autor chce jít zpátky za svou rodinou, kterou nemá. Nějakého vysvětlení přítomnosti zrůdy a důvodu, proč zrovna hlavního hrdinu nezměnila, se však čtenář nedočká.

  1. Jenom mi to nandej, jenom do mě. Víc znechutit už mi to nemůžeš – Creepy Skvadra padla Gang už tě předběhla.

   1. Lžeš, některé creepypasty zveřejněné na zdejším webu jsem chválil, protože se mi moc líbily, přiznám se, že se vůbec nedívám na to, kdo je jejich autorem a ani mě to nezajímá. Pokud se negativně vyjadřuji jenom k tobě, tak buď ses netrefil do mého vkusu nebo mám pravdu, přeber si to jak chceš. Dle mého názoru bys to měl brát jako příležitost k určitému posunu a už vůbec by sis to neměl osobně. Sociálně vyzrálý jedinec je schopen se povznést nad věc a nedělat hned ze všeho tragédii.

    Nevím sice, kolik je ti let, ale já jsem čtyřicátník a už jsem toho opravdu hodně přečetl a znám vyjadřovací schopnosti dětí, mládeže a lidí sečtělých, resp. dospělých lidí, kteří „tápou“.

    Mimochodem, ty pravopisné chyby dost obtěžují, hůř se to čte, alespoň si to po sobě zkontroluj.

    Určitě piš dál, bude mi ctí si zase něco přečíst 🙂

  2. Mimochodem, z těch nesmyslů, z těch přiblbláckých provokací a kydů, který neustále přidáváš NAPROSTO ČIROU NÁHODOU pod příběhy, který jsem před pár měsíci napsal, vyzařuje typickej žargon a sled Creepy Gangu. Neustálý saparování, snižování a genoklábosení, komu je kolik let a opak reflexe, jestli píše stejně jako nabubřelej nezávislej pozorovatel anebo zda dodržuje nějaký kolektivní prikce, aby se náhodou nějakýmu údajnýmu vzdělanýmu konzervatikovi nezželelo.

   1. A účel těchhle těchhle hnojů je ten aby o člověku nějaký zlodějové a rozkradači mohli za zádama psát, že je sociopat a třeba mu zničit projekt, kterej dosáhl za pouhý dva měsíce 2 krát takový návštěvnosti bez potřeby přiživování se na jiných nebo hulení čuráků za koruny. Projekt do kterýho člověk investuje z vlastní ouzký kapsy spoustu peněz a nakonec skončí jako ten nejšpatnější bastard, šíří se o něm nehorázný pomluvy, chodí mu na email výhrůžky smrtí apod. Tím myslím kurva sebe, ano

    1. Upřímně řečeno, tímto příspěvkem jsi mi potvrdil, že jsi psychicky nevyrovnaná, tzv. disharmonická, osobnost a patrně jsi ještě nedosáhl zletilosti. OK, tvůj nick si budu tedy pamatovat a nebudu se tedy k tvým textům již dále vyjadřovat. Opravdu to nedělám ze záliby, abych někomu škodil, jen se rád ke všemu vyjadřuji, když mohu.

     Pouze ti popřeju posun do budoucna, za svou kritikou si stojím.

 2. A co mi třeba takhle dát pokoj a jít šikanovat ; pronásledovat někoho jinýho? Už by to po půl roce docela stačilo – přišel jsem de-facto o všechno co jsem rád na internetu dělal, to není dostačující pomsta?

  1. Však ti výše píšu, že už se k tvým creepypastám nebudu vyjadřovat, pokud nezměníš nick, protože ke creepypastám jiných autorů se však chci vyjadřovat. Klidně piš dál, já klidně překousnu, když se k tvým creepypastám nevyjadřovat, protože ty nepřekousneš mé komentáře.

   Nicméně zamysli se nad sebou, jsi snad rozmazlené dítě, že tě musí neustále všichni chválit? Nebo jsi snad nemocný? Ber to tak, že lepší je moudrá kritika než hloupá chvála.

   Jak říkám, nebudu se k tvým dalším creepypastám vyjadřovat.

   1. Kdyby tě nevyslal Creepy Gang a tvoje inzultace nebyly mířený jenom na mě, tak bych to bral jako kritiku. Takhle to beru jako útok na mojí osobu a na mojí tvorbu, za účelem pokračovat v pomstě za křivdu a zradu v minulosti.

    Leda-že by si byl ten jeden imbecilní troll z discordu, kterej se zapřísáhl, že mě ještě utře; leda-že by za tvým případem Creepy Gang nestál, ale většinou když lidi tvrdí, že nerozumí znuděnosti některých lidí, tak jí ve skutečnosti rozumí zcela a jsou podlí jak kančí řitě. Věří že když někoho pořádně pomluví tak to ten dotyčnej vzdá, no a to se v mým případě stalo, nicmíň – to prostě nestačí a musíme pomlouvat a šikanovat dál. Výhružný E-maily od random lidí, to nestačilo, duševní likvidace projektu, šíření falešných negativních referencí a poplašných článků… to taky nestačilo.

    Tvoje „kritika“ spočívá už od samýho začátku v tom, že na mě veřejně upozorňuješ a ponižuješ teoretickýma blábolama o mém věku, který prý dokážeš vyčíst z karet… je logický, že mě tyhle hovna serou, když to zažívám v poslední době všude. Ty toho sprostě využíváš, aby si o mě měl důvod tvrdit, že jsem nějakej psychopat apod. hnoje. to samý dělají ty chladný, až příliš klidný psychopati na internetu s kterýma mám dokolečka tu čest; alespoň za poslední rok a půl. A teď nastává otázka, pokud nejsi Creepy Gang u kterýho bych to z části pochopil & nepochopil, tak co si tím dokazuješ, když o někom veřejně píšeš hnoje?

   2. Nicméně, i kdyby tě nevyslal Creepy Gang, stejně vůči mě projevuješ neúctu, veřejně mě dehonestuješ jako nějaký podřadný „Geno geno“ a kryješ to jakousi funitární formou hodnocení „neplacený“ amatérský práce, kterou spojuješ s nějakým vymyšleným věkem. Buď jste koordinovaný proti mě jako kanci na vepře, nebo ti prdlo v ploutvi a já jsem tvůj obětní beránek, kterej ti stál v cestě, tak sis mě vybral na posměšky a insultování.

    Ostatně, to co poslední dobou zažívám na každé externí platformě…. plagiátorství, hromadný kopírování mých videí, hackování a zpomalování webů a šíření fake news – to do toho radši nebudu započítávat…..

    1. Nevím, o co ti jde. Slíbil jsem ti, že se k tvé tvorbě už nebudu vyjadřovat. To ti nestačí?

     1. Nápodobně. Taky nechápu co máš za problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!