ČlánkyCreepypasty

Kanalizace

Kanaliazce

„Tady to bude pán detektiv. Tady prej našly ty dva chudáky.“ řekl poručík soukromému detektivovi. Ve městě Tipton, státu Missouri, po šest týdnů postupně mizeli lidé. Městečko nebylo veliké, a tak spoustu lidí zarazilo, když se lidé začali ztrácet a komunita, v níž zná každý každého, nebyla schopna najít viníka, ale ani těla. Proto bylo všem podivné, když rozsápaný páreček těl někdo nalezl. Byl to úplně první nález.

Zoufalí rodiče, kteří přišli už o obě děti, chtěli vědět, co se děje, a tak si za skoro všechny své úspory najali soukromého detektiva z nejbližšího velkoměsta. Z Kansas city. Detektiv Rupert Gilleroy byl 40-ti letým pánem, jež poměrně dbal na svou pověst, takže přijel do několika minut od zavolání rodičů aby si vyslechl informace celého rozsáhlého případu.

Mizení začaly před šesti týdny a stále pokračují. Celkově zmizelo už 9 lidí různých věků, ras a pohlaví. Policie nenašla žádné spojitosti vražd a ani jakýkoliv systém v načasování. Pachatel ale vždy oběť zabodl a odtáhl neznámo kam. Poblíž všech míst vraždy byly vchody do kanalizace, proto se policie domnívala, že by oběti mohly mizet právě tam.

Soukromý vyšetřovatel neztrácel čas.

Po pročtení všech spisů si oblékl nepromokavé oblečení a gumáky až ke kolenům, načež se přidal k již odcházející skupině policejního sboru a dobrovolníků. Cílem bylo podle nakopírovaných plánů prozkoumat kompletní městskou kanalizaci. Nebyla zas tak rozlezlá do okolí, ale měla několik pater a ve finále odtékaly splašky skrze čerpadla do vzdálené čističky odpadních vod.

Kompletní brigáda lidí se rozdělila na pět skupin, z nichž každá slezla do jiného patra kanalizace. Skupiny se dále dělily na ještě menší skupiny, aby pokryly větší prostor, a tak prohledaly tunely rychleji. Soukromý detektiv Rupert tak skončil ve skupině s policistou Samuelem, sestrou jedné ze zmizelých osob, Laurie, a mladíkem Kennethem. Prohledat měli západní část předposledního podzemního patra.

S baterkou v ruce a pistolí v pouzdře u pasu se Detektiv vydal jedním z kanalizačních tunelů. Procházeli a procházeli přes nánosy stoleté špíny. Překračovali tekoucí splašky z jednoho ochozu na druhý. Podle předem domluveného postupu zahýbali do postranních uliček a hledali jakékoliv stopy po zmizelých. Cár oblečení, krev, stopy v prachu…části těl. Ale v tomto patře a této části nic nenašli.

Tu došli k místu,

kde jim v pokračování bránila zamčená mříž.
,,Tak tu asi končíme panstvo.“ prohlásil pohotově policista, ,,Od tohohle nemám klíče.“
,,Pokud si pamatuju plánek, tak už jsme stejně tak nějak prozkoumali náš sektor, no ne?“ zeptal se mladý Kenneth. Detektiv přemýšlel, jestli není kluk náhodou vyděšený. Pak mu ale v hlavě vyvstanula otázka, proč by se ten kluk tedy přidal k dobrovolníkům.

Policista se s mladým klukem dále bavili o následujícím postupu, ale Ruperta Gilleroye zaujalo něco jiného. Slyšel totiž zvláštní ťapání za mříží. Posvítil tam tak baterkou, ale kužel světla na nic nedopadl. Ťapání se ale dál a dál přibližovalo. Detektiv se přiblížil ke mřížím a ruku s baterkou vsunul mezi mříže, aby osvětlil celou chodbu za nimi. To už se na něj koukal i zbytek skupiny, neboť i oni zaslechli zvuky, nyní se podobajíce čvachtání.

Zpoza rohu se vyřídil muž. Funěl a supěl. Hned co se pokusil zabočit směrem ke skupině mu cosi skočilo na záda a povalilo jej to do splašků. Ve světle baterky se zablýskla zubiska, které rázem zmizela hluboko v krku toho prchajícího muže. Škubnutím vytrhla čelist té bytosti kus masa z mužova krku, krev se smísila s tekoucím odpadem.

Detektiv stál hrůzou zkoprnělý.

Mladý Kenneth a slečna Laurie zaječeli a utekli. Za to policista Samuel pohotově vytáhl zbraň a vystřelil. Ta bytost pomalu otočila hlavu směrem ke dvěma mužům. Její oči vypadaly téměř lidsky, jako kdyby o něco žádaly. Monstrum se ale rozběhlo a plnou rychlostí narazilo do mříží, čímž je kriticky deformovala.

To už byl detektiv zpátky při smyslech a svou vlastní zbraní také párkrát vystřelil. Naneštěstí ale každou střelu minul, neb se mu chvěly ruce. Když muži ale zřeli sílu toho monstra, na patách se otočili a utíkali pryč z kanalizace. Za sebou slyšeli kovové řinčení, a tak ještě přidali. Ale ani ta rychlost nebyla dostatečná, aby stvůře utekli. Ona stvůra skočila po detektivovi a drápy jej sekla do levého lýtka, posílaje ho k zemi.

Detektiv zařval a skácel se. Ihned ale popadl pistoli a otočiv se na záda vystřelil po bytosti čtyři přesně mířené kulky, jež konečně zasadily smrtelnou ránu a poslaly monstrum do kanalizačních splašků. Policista přispěchal soukromému detektivovi na pomoc, ale nemohl se vynadívat na to monstrum hned vedle. Pobledlý humanoid se zubisky a drápy jako dýkami. Jediná lidská věc na tom všem byly opravdu jen oči. Prosebné oči, prosící o slitování.

Monstrum pomalu odnesl kanalizační proud.

Detektivova rána byla hluboká. Krvácení nebylo zas tak masivní, ale bylo dostatečně vážné na to, aby oba muži pochybovali o detektivově přežití. Detektiv se přímým pohledem zadíval do očí policisty a ten hned věděl co mu chce detektiv říci. Kývl, zvedl se a s posláním běžel ven z kanalizace. Detektiv zůstal sám.

Světlo baterky osvětlovalo koridor, který se zdál každou uplynulou vteřinou o něco delší. Bolest ze zraněného lýtka už odešla, jak detektiv postupně mrznul. Za to stále cítil intenzivnější brnění po celém svém těle. Když stále ležící natáhl ruku, aby se podíval proč jej brní, strnul.

Svaly se mu pod kůží zběsile napínaly a nehty byly do krve vypáčeny, protože přímo z nich rostly drápy. Jeho dříve chlupatá ruka byla kompletně holá. Rána na holeni byla rázem tatam a temnou kanalizací se neslo vytí nového monstra. To zrůda, nyní citlivá na světlo, rozmlátila baterku a uprchla do nejspodnějšího patra kanalizace, kde v nekonečné tmě měli kolonii její bratři a sestry, zmutovaní zmizelí lidé…


Šest týdnů nazpět

V městečku Tipton žila starší bioložka s vystudovanou školou genetické chemie. Přestože to nebylo znát, byla posedlá touhou vytvořit lepší formu života. Svojí laboratorní krysu nechala podstoupit hned několik přeměn DNA pomocí zvrácených chemických metod. Ta krysa jí ale jednoho dne pokousala a sama chemička se stala stvůrou, kterou se snažila stvořit.

Bestie se schovala v podzemí, v kanalizaci, odkud tu a tam vyšla ven na lov. Buď si oběť odtáhla s sebou do hlubin, nebo ji alespoň zranila, neb i slabé škrábnutí donutilo oběť podstoupit genetickou proměnu. Ve městě teď vládne strach a zástupy oblud čekají v kanalizaci na další noc. Množí se a brzy se jejich působiště přesune.

Další Creepypasta: Patron domu

Michtoranus

Ahoj, poutníku. Mé jméno je Michtoranus a budu tvou spásou. Má mysl nebere konce. Často a velmi rád v ní bloudím, což dává vzniknout mým příběhům, v nichž se odráží mé myšlenky a názory. Jestli mě chceš poznat, pojď a přečti si mou tvorbu. Už jako velmi mladý jsem psal a s postupem času jsem se zdokonalil. Možná, že i ty poznáš krásy psaní a nebudeš se jen bezcílně toulat internetem.

Související články

12 Comments

 1. Super, skvělá creepypasta. V první polovině to sice vypadalo, že to bude nudné a nezáživné, ale v druhé polovině ses rozjel, což je dobře. Náramně jsem si to užil, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu, děj byl dobře přepracovaný. Těším se na tvou příští creepypastu.
  Přesto mezi námi, udělej něco s tím pravopisem, těch chyb je v textu opravdu mnoho a díky tomu působí rušivě. Pokud s tím máš problém, požádej někoho o korekci. Díky

  1. Má být propracovaný, nikoli přepracovaný, píši na mobilu, který mi text neustále mění, proto ten překlep.

  2. Děkuji za pochvalu, avšak, narazil jsem na nesrovnalost. Nadvakrát jsem si nyní dodatečně příběh pročetl, avšak nenašel jsem žádné pravopisné chyby ani překlepy, které by odporovaly pravidlům češtiny.
   Pro jistotu si na to ale budu dávat pozor, děkuji za upozornění. 😉

 2. Pěknej příběh – btw. žádný chyby tam nejsou, jenom je pan troll vážně nemocnej člověk.

 3. Zasílám ty gramatické a pravopisné chyby:

  „Tady prej našly…“ Chápu, je to sice psáno lidovou řečí, ale stále zde není důvod pro pravopisnou chybu ve slově našly, správně má být „našli“.

  Dále např. „… byl 40-ti letým pánem, jež poměrně …“, správně má být „… byl 40letým pánem, jenž poměrně …“ Pozor na číslovky, navíc při odkazování na mužský rod je třeba užít „jenž“, nikoli „jež“.

  Dále např. „… od zavolání rodičů aby si vyslechl informace celého rozsáhlého případu …“, správně má být „… od zavolání rodičů, aby si vyslechl informace z celého rozsáhlého případu …“

  Poté „Mizení začaly …“, správně má být „Mizení začala …“, zde je totiž podstatné jméno mizení středního rodu s tím, že ukazovací zájmeno je pro podstatná jména množného čísla rodu středního „ta“, nikoli „ty“. Proto je správně „ta mizení začala“.

  A tak bych mohl pokračovat. Povídka je dlouhá a obsahuje mnoho dalších chyb, bohužel nemám více času pro korekturu, jsem pracující člověk.

  1. Pracující člověk nebuzeruje cizí lidi na internetu ZA NĚCO, CO DĚLAJÍ ve volným čase pro zábavu. Tohle je důležitý agent od Creepy Gangu, aby tady těmhle naivním lidem, důvěřivý komunitě z darktownu ještě více dokazoval, že ON TO MYSLEL CELOU DOBU DOBŘE a CPCZ tým je TO zlo, které CreepyStorm a Florex podporovali. V tomhle případě pro tady DARKTOWN jsem ÚDAJNĚ ZNÁMÝ zlo já a pro CreepyGang je největší známý zlo Florex, možná i Vespa – takže… Odporný hoaxový svinstvo. Hlavně že ten zlej Creepy Storm posílá příběhy sem už nějakou dobu… a i přes FANATICKEJ odpor za NIC v podstatě. Jenom kvůli tomu že nějaká skupinka dokázala bejt přesvědčivá víc než já, bylo jich doslova jako skříní na prdelích, nic víc v tom neni. A je mi z toho popravdě pořád smutno, že verbež jako tahle (CreepyGang) se má tak dobře, o nic nepřichází, naopak rostou a člověk jako já kterej všechno dělá zdarma pro radost, chtěl pomáhat a tvořit originální to nakonec nejvíc slízne, ten největší hnuj, kterej slíznout jde a ještě o všechno přijdu… i o zasranou čest a úctu a musím se neustále potýkat s takovou verbeží, poněvadž tady na Darktownu platí ,,IGNORUJ ŠIZUŇKU, NEBO NEZAPLAŤ.“ Nic jako ODVOLÁNÍ tady neexistuje, žádná aktivní morální obrana proti trollům, žádní moderátoři, žádná šance prosperity – spojenectví. NE !!! BUĎ NEPŘÁTELSTVÍ A NEBO MANIPULACE OD CREEPY GANGU. TI ostatní jsou lháři, když ví že lidem který je druhej den podrazí za úplnou píčovinu; očividně NEŘÍKAJÍ PRAVDU O SOBĚ. Už mě to vytáčí – NECHCI PŘISPÍVAT NA STRÁNKU, KDE JSOU TAKOVÝ OXIDANTI JAKO JE ČLOVĚK VÝŠE. POKUD DARKTOWNU POŘÁD DOKOLEČKA JDE JENOM O TO ABYCH ODEŠEL, TAK FAJN PROBOHA – TO JSTE NEMOHLI ŘÍCT NA ROVINU BEZ TOHOHLE POJEBANÝHO DIVADÝLKA?! Můžu odejít, ale na oplátku chci smazat všechny příběhy který jsem sem přispěl – VŠECHNY DO JEDNOHO i z přezdívky Warden.

   1. V tenhle moment jsem s Darktownem nadobro skončil. Dělejte si debila z někoho jinýho.

 4. Slíbil jsem ti, že se k tvým povídkám nebudu vyjadřovat, tak nevím, co řešíš. Když ale chceš odejít, nikdo tě tu nemůže držet. Ale ještě předtím mi vysvětli, co je to ten CreepyGang, zkoušel to slovo zadat do Googlu, ale nic mi nenašel.

  1. Odejdu, už mě to tu sere. Stejně mi ti pitomci zablokovali můj hlavní účet, asi za nějakou křivdu o který ještě nevim. Darktownu se nelze odvděčit – můžu se odvděčit jenom sám sobě a lidem, který nepřemejšlí nekale. A teď k tomu zkurvenemu Creepy Gangu. Creepy Gang je komunita, kongregace jakýchsi amatérských youtuberů, chytrolínů a těch hlavních, který tu skvadru vedou. Jsou samozřejmě i tady na darktownu. Tahle grupa zmanipulovala Darktown proti naší redakci, hlavně proti mě – zneužili kauz, které někdo začal a já idiot se do nich pustil, to taky obrátili proti mě, šířili hoaxy a fake news, poslali na mě nějaký blázny, který mi vyhrožovali smrtí v osobním mejlu apod. Nevím btw jak se k němu dopátrali, nikde veřejnej nebyl. Zničili nám na totálku databázi creepypast jednou velkou pomluvou. Apod svinstva. Řekl jsem si že to skončím a trochu darktown podpořím svýma příbehama, protože se mi nechce nic provozovat a pak o to kvůli takovým neempatickým zmrdům přicházet, nic z toho ve finále nemít, ani tu radost, ale … Z darktownu nemám radost už vůbec. Ochomejtají se tu lidi jako ty, během těch 5 měsíců neaktivity v téhle kategorii extrendu se o mě rozšířilo tolik pomluv, o creepy stormovi, že to těch pár lidí, kterým jsem pomáhal nezachrání. Prostě Creepy gangsteři za svůj oprávněný ban zničili úplně všechno. Když jsem se snažil Darktownu vysvětlit, že je Creepy Gang pomlouvá a taky o nich šíří to samý, že Darktown je sračka a ty příběhy jsou tu špatný, NIKDO MI NEVĚŘIL, dali mi navíc blok na IP adresu, přes kterou se přihlašuju nejčastěji… Prostě ani darktown si neváží ničeho, jak jsem je během toho roku posdílel všude možně. Zrádný hajzlové, Kvůli těmhle kauzám nemůžu žádný svůj web ukázat nikomu osobně, protože dneska ty sociální platformy jsou nebezpečný…. A jestliže mě tihle lidi pronásledujou po internetu za jeden ban a za jednu proti kampaň, tak nevím čeho by mohli bejt schopný i mimo tyhle externí platformy… Je to otřesný

   1. Paradox tohohle nadávání a vztekání se na darktownu je ten, že Creepy Gang mě s Darktownem zapálili tak moc, že už nemá smysl si hrát na klidnýho člověka, když si sám uvědomuju, že nemám radost ani klid z toho, když mi někdo něco neustále provádí ZA ZÁDAMA. Úplně nesnáším

   2. Díky za vysvětlení, nicméně já nepatřím do žádného CreepyGangu, jen mě baví číst hororové povídky, už jsem jich mnoho přečetl, proto jsem tak vybíravý. Nicméně slíbil jsem ti, že se k tvým povídkám nebudu vyjadřovat. Proč ti vadí, že se vyjadřuji k povídkám jiných autorů?

    1. Už sem chodit nebudu a své příběhy si nechám tam kde byly původně vytvořené. Když sem nebudu chodit, nebudu se potom nasírat – sere mě, když někdo neustále kritizuje něčí tvorbu, VOLE – chápu kritiku e-shopů, restaurací a jídel, kvality zboží, ale příběhy, kritizovat amatérský příběhy takhle šíleně, prostě mě to vytáčí i když to dělá někdo někomu jinému. Ten člověk si s tím dá práci, dobrovolně se s tím premejsli a vymejsli a ty tady vypisuješ kolik tam má chyb. Co ty chyby rovnou opravit a nemusračkárovat v komentářích. Když si pracující člověk, proč si organizuješ volný čas na takový píčoviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!