ČlánkyCreepypasty

I asked my students to draw a monster

Zeptal jsem se dětí, aby mi nakreslili monstrum.

Jsem náhradní učitel v druhém ročníku na základní škole a svou práci doopravdy zbožňuji, i když doufám, že se v budoucnosti budu věnovat dětské psychologii. Kvůli tomu rád dávám dětem úkoly, díky kterým alespoň trochu nahlédnu do dětských myslí a spatřím, jak vnímají svět a chápou věci okolo sebe.

Zadal jsem jim úkol

Včera jsem přinesl do třídy všechny možné umělecké pomůcky, z čehož všechny děti byli velice natěšené. Bylo těžké je přinutit kreslit ještě před tím, než jsem jim dal pokyn, ale rozhodl jsem se je uklidnit a až pak jim říct, co mají za úkol.

„Chci, abyste nakreslili monstrum.“ řekl jsem jim. „Můžete na to použít cokoliv, jenom po vás chci, abyste věci na kreslení dali zase zpátky na své místo, kam patří.“

Nakreslete mi monstrum

Bylo vidět, že je to moc baví, proto si na tom dali záležet a kreslení jim zabralo celkem dlouhou dobu. Chtěl jsem na konci hodiny ukázat celé třídě jejich výtvory, ale nezbyl na to čas, tak jsem jen řekl, ať dají své výkresy na můj stůl, když budou odcházet. Obrázky jsem si prohlížel až doma večer.

Obrázky mě překvapily

Byl jsem doopravdy šťastný, že jsem mohl vidět, jak moc kreativní jsou a jak jsou některé práce na jejich věk doopravdy povedené. Některé děti nakreslily monstra z filmu Příšerky s.r.o., další nakreslily vampýra, Frankensteina a vlkodlaka. Některá monstra byla roztomilá, jako mazlíčci. Jiná byla vtipná.

Hrstka z nich nakreslila děsivější věci jako Slendermana, Babadooka nebo tu démonickou bytost z Insidious, což bylo celkem znepokojivé. Poznamenal jsem si, že si musím promluvit s jejich rodiči, není pro tak malé děti dobré, aby sledovaly tenhle typ hororových filmů nebo her.

Jeden obrázek mě šokoval

Ale jenom jedna z kreseb byla tak děsivá, že donutila mé srdce divoce tlouct. Po zádech mi přejel mráz. Sám jsem pocítil opravdový strach.

Na obrázku byl obyčejný muž s kufrem v ruce a kravatou na krku. Vedle muže bylo napsáno červenou pastelkou jedno jediné slovo.

„Táta“

Další záhada: Bunny Man

Eyeless Jackie

Má přezdívka je Eyeless Jackie, ale říkejte mi jen Jackie. Psaní a překladu se věnuji už něco přes 4-5 let a veřejně své „práce“ publikuji už tři roky. Spolupracovala jsem na knize 13 děsivých těstovin od Marka Veverky, kterého čeští milovníci hororu znají spíše jako Prézu z kanálu Bamuel Seckett, také se hromady mých překladů a originálních prací objevila na Youtubu, kupříkladu Irina u Stay Steaka. Má vášeň je horor a všechno okolo monster pod naší postelí, které díky bohu nemůžeme vidět, ale můžeme o nich číst. A od toho jsem tady.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!