ČlánkyCreepypasty

The Bunny Man

The Bunny Man / Králičí muž

Muž prchá ze zbouraného blázince a začíná terorizovat městečko ve Virginii. Když se ho nakonec policie snaží chytit, vrhá se pod nákladní vlak.

Od jeho smrti se pravidelně zjevuje na Halloween v kostýmu králíka. Může to znít banálně, ale něco pravdy na této městské legendě opravdu je…

The Bunny Man Tunnel

Blízko Cliftonu ve Virginii se nachází malý nadjezd spojující Colchester Road. Tunel, který vede pod tímto nadjezdem, je nazýván The Bunny Man Tunnel (Tunel králičího muže). Tento název se zrodil díky jedné městské legendě, která sem často láká davy turistů.

Tunel je pojmenován po Bunny Manovi, muži v králičím obleku, který terorizuje všechny lidi, co navštíví toto město.

Jak to začalo?

Na začátku roku 1900 byl psychiatrický ústav pro duševně choré zločince uzavřen. Kriminálníci byli naloženi do autobusů, které je měli rozvézt do jiných zařízení. Jeden z transportů ale havaroval a všechny vězně zabil. Až na jednoho. Pátrání po uprchlém zločinci se po několika týdnech odvolalo. Buď zmizel, nebo byl zabit.

Následné vraždy

Po několika měsících byly v lesu blízko Colchester road nalezeny stovky mrtvých králíků, kteří byli stáhnutí z kůže. Byli pověšeni za zadní nohy, přesně tak, jak by to udělal zkušený lovec. Některým byly utrženy hlavy, zlámány páteře a byli napůl snědeni. Místní noviny začaly mluvit o člověku, který byl později označen jako Bunny Man.

Další zmínka o tomto vrahovi se vynořila na povrch, když byl objeven na stromě visící muž. Byl pověšený úplně stejným způsobem jako králíci před ním. Později byla objevena další mrtvá těla – visící, bez kůže a ano, částečně snědena.

Začal se šířit strach z toho, že zabiják přežil v divočině, nebo se vrátil z místa, kde se ukrýval.

Nové pátrání

Později bylo pátrání po vrahovi obnoveno. V říjnu toho roku se Bunny Mana snažili vyšetřovatelé polapit a honili ho blízko Colchesterského nadjezdu. Mohli ho chytit, pokud by nebyl přímo před jejich očima Bunny Man zabit projíždějícím vlakem.

Později po sebevraždě byl Bunny Man identifikován. Byl to ten chovanec, který nebyl po havárii transportu nalezen. Jeho jméno bylo Douglas J. Griffon. A důvod, proč byl zavřený na psychiatrii? Zavraždil svoji ženu a děti na Velikonoční neděli.

Legenda tedy říká, že vždy ke konci října se v lesích blízko nadjezdu objevují mrtví králíci, stažení z kůže. Pokud budete procházet tunelem, můžete vás tam přepadnout muž v králičí masce, stáhne vás z kůže a pověsí vás v blízkém lese.

Jaká je pravda?

Tento příběh zní strašně lacině. Uprchlý kriminálník, králičí oblek, vykuchaní králíci, Hallowee. Věřte nebo ne, tento příběh je založen na pravdě.

V říjnu roku 1970 se objevily dvě zprávy o muži s králičím oblekem, který terorizoval lidi, co po něm šli. Obě dvě zprávy pochází ze stejného místa, z Burke ve Virginii. Blízko od Cliftonu a obě dvě se objevily během Halloweenu.

V první zprávě se mluvilo o armádním kadetovi a jeho přítelkyni, kteří zaparkovali auto během půlnoci, aby si „popovídali“. Byla noc a oni se zrovna vraceli z fotbalového zápasu. Později po tom, co si začali „povídat“, si oba dva všimli nějakého pohybu za sklem jejich auta. Křičel na ně muž v králičím obleku, že jsou na soukromém pozemku.

Pár ihned začal odjíždět, když tu najednou jim něco prolétlo zadním oknem. Byla to sekera.

Další zprávy o Bunny Manovi

Dva dny před Halloweenem šel místní hlídač na obhlídku po novém staveništi a spatřil podivného muže v králičím obleku, jak prosekává plot. Řekl, že jestli mu v tom zabrání, usekne mu hlavu.

Policie nenašla žádné fyzické známky o existenci Bunny Mana, ale i tak dostala více než 100 hlášení od místních lidí, kteří tvrdí, že viděli mezi Burke a Cliftonem podivného muže v králičím obleku. Pár dní před Halloweenem.

Další hlášení o Halloweenu dostala policie od lidí, kterým někdo zabil a zčásti sežral domácí mazlíčky.

Byl tento podivný muž v králičí masce inspirace pro legendu, nebo Bunny Man opravdu existuje?

Video: Bunny Man – Video
Předchozí creepypasta: I asked my students to draw a monster

Eyeless Jackie

Má přezdívka je Eyeless Jackie, ale říkejte mi jen Jackie. Psaní a překladu se věnuji už něco přes 4-5 let a veřejně své „práce“ publikuji už tři roky. Spolupracovala jsem na knize 13 děsivých těstovin od Marka Veverky, kterého čeští milovníci hororu znají spíše jako Prézu z kanálu Bamuel Seckett, také se hromady mých překladů a originálních prací objevila na Youtubu, kupříkladu Irina u Stay Steaka. Má vášeň je horor a všechno okolo monster pod naší postelí, které díky bohu nemůžeme vidět, ale můžeme o nich číst. A od toho jsem tady.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!