ČlánkyCreepypasty

Intuitive Advertising

Intuitive Advertising / Intuitivní reklamy

Vidíte je úplně všude, ale nezajímají vás. Reklamy, které využívají cookies k vystopování historie prohlížení nebo vašeho osobního profilu, aby vám poskytovaly návrhy, které by vás mohly zaujmout.

Však víte. Způsob, kterým Amazon nabízí knihy, je založen na tom, co jste četli posledně. Nebo když něco hledáte na Googlu, později se vám začnou zobrazovat reklamy na tu konkrétní hledanou věc i na ostatních stránkách.

Nebo když jste dvaceti a něco letá dívka ve ,,vztahu“ na Facebooku a najednou se všechny reklamy ve vašem počítači změní na upoutávky na prodej zásnubních prstenů a svatební plánovače.

Jde o tohle…

Všichni jsme si na to tak zvykli, že si toho už ani nevšímáme.

Ale později… Se tyto reklamy stanou… Až neúnavně zajímavými…

,,Kupte plastové fólie hromadně!“

,,Elektrické pily nyní na prodej!“

,,Cenově dostupné suché vápno, dodávka do dalšího dne!“

Nevím, jak to dělají. Nevím, jaká technologie tyto změny řídí. Ale jaksi se zdá, že internet čte mou mysl, poté mi zobrazuje reklamy na věci, o kterých zaručeně nevěděl, že zrovna potřebuji.

Přísahám bohu, nedotkl jsem se klávesnice, nic jsem nevyhledával. Byl jsem opravdu pečlivý v držení všech svých plánů, vyhledávání a nápadů daleko od internetu.

Jak to dělá?

Jak věděl o těch mrtvolách?

Original: Intuitive Advertising

Další Creepypasta: My Poor Stimpy

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!