ČlánkyVideaZáhady

Nanožka a Ponožek – Rozbor Youtube kanálu

Co je Nanožka a Ponožek?

Jako prvním začneme, že si popíšeme o co se jedná i pro lidi, kteří neví. Nanožka a Ponožek je seriál, ve kterém hrají 2 ponožky. Celý seriál má mít údajně až 3 série. V první sérii Ponožek pozná Nanožku a pozve jí k sobě domů. Následně jí říká, co má dělat a Nanožce se to nelíbí a chce odejít. Ponožek jí ale nenechá a začne jí ubližovat.

V druhé sérii má Ponožek sehnat další „partnerku“, která mu bude pomáhat s mučením a utiskováním Nanožky. V poslední 3. sérii se má Ponožek absolutně zbláznit a poslední série má údajně pouze 3 díly. Na Youtube je pouze 5 dílů tohoto seriálu a zbytek je údajně na Darkwebu. V seriálu se taky objevují 2 záhadná jména. Povidlo a Viktor. Povidlo má být dítě Nanožky a Ponožka.

Seriál se tváří, že byl natáčený v letech 1986 v Německu a údajně měl i svojí stránku na ČSFD, která už dnes není dohledatelná. V tomto článku si dále rozebereme nějaké konspirace, spekulace a zajímavosti o tomto seriálu, které jsem zjistil z Youtube, Facebooku a Google. Jdeme na to.

Youtube kanál Sklepové Podnoží

Youtube kanál byl zaregistrovaný 18. 12. 2016. Do dnešního dne 1.5.2018 má 191 003 zhlédnutí. Popis kanálu je pouze tento: To je třeba pochopit: (Má za úkol vyvolávat další otázky). Diskuse kanálu není nijak velká a jsou tam pouze nějaké komentáře, které poukazují na nenormálnost seriálu. Délka jednotlivých dílů je nepravidelná což je poměrně zvláštní stejně tak celková úprava videa.

Do dnešního dne je na kanálu celkem 10 videí, které vychází nepravidelně. Jedna ze zajímavostí je, že je zde 5 dílů seriálu Nanožka a Ponožek a zbytek jsou jen nějaké útržky. 2 díly také reagovaly na aktuální události jako je den matek a vánoce kdy video vyšlo v přesný den. Podle toho soudím, že videa byla natočena za tímto účelem. Zde je seznam videí:

14.2.2017 – Nanožka & Ponožek 1 – Vítej a lež (Délka 2:10)
14.4.2017 – Nanožka & Ponožek 2 – Upevňování pout (Délka 1:36)
14.5.2017 – SRDEČNÝ DEN MATEK (Délka 0:26)
5.7.2017 – Nanožka & Ponožek 3 – Za pravdou (Délka 2:52)
1.9.2017 – Nanožka & Ponožek 4 – O chování (Délka 2:54)
28.10.2017 – Nanožka & Ponožek 5 – Před odchodem (Délka 2:51)
5.12.2017 – nano2 (Délka 1:12)
24.12.2017 – Vánoce ze Sklepového Podnoží (Délka 0:40)
14.2.2018 – ODPOVÍDÁME (Délka 1:55) 
1.4.2018 – Ponožkovy Pohádky 1 – O stvoření (Délka 3:03)

Popisky u videí a citáty na konci videa

Popisek každého videa obsahuje citát, který se zobrazuje na konci každé epizody a překlad do angličtiny a němčiny s názvem dílu. Zde jsem vypsal popisky z 5ti dílů o Nanožce a Ponožkovi. U ostatních videí je nějaký jednoduchý popisek shrnující dění ve videu nebo je video bez popisku.

  1. A na hlavách jména urážející Boha
  2. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.
  3. ale ta rána se zahojila
  4. protože té šelmě dal svou moc
  5. a bylo jí dáno, aby mluvila

Když tyto citáty zadáte do Google

tak vám vyjede tato webová stránka: Biblenet.cz na které najdete Zjevení Janovo 13. Když vyhledáte citáty, tak zjistíte, že odpovídají částem ze Zjevení Janova. Zkopíruji sem zde pouze 5 částí a na stránce je jich celkem 18. Dle toho by se dalo usuzovat, že by celý seriál mohl mít celkem 18 dílů.

  1. Tu jsem viděl, jak se z moře vynořila dravá šelma o deseti rozích a sedmi hlavách; na těch rozích deset královských korun a na hlavách jména urážející Boha.
  2. Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.
  3. Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou
  4. klekali před drakem, protože dal té šelmě svou moc, a klekali také před šelmou a volali: „Kdo se může rovnat té dravé šelmě, kdo se odváží s ní bojovat?“
  5. A bylo jí dáno, aby mluvila pyšně a rouhavě a měla moc po čtyřicet dva měsíce.

Další části najdete na: Biblenet – Zjevení Janovo 13

Ohledně popisků a citátů se objevil také zajímavý komentář od uživatele se jménem: Vojta Mikulasek

Lidi vy jste úplně slepý!!! Není to žádný úchyl, to video má mnohem hlubší význam než si myslíte!!! Na konci každého dílu je verš, a každý ten verš je Zjevení Janovo, což je poslední kniha Nového zákonu z Bible. Tam se píše o konci světa. Když bude lid zkažený tak přijde konec světa.

A tohle video pojednává o zkaženosti lidí. A navíc tenhle seriál je z roku 1986 což je stejný rok co vybuchl Černobyl, Černobylská havárie je často nazývaná jako Pelyněk, ptáte se proč no, protože Pelyněk byla hvězda co měla započít Armagedon. Tohle video je o tom jak jsou lidé zkažení a Černobyl měla být jen předehra k Armagedonu.

Das Tier znamená zvíře neboli drak, a drak je v Zjevení Janově převtělený ďábel, který lidi navádí ke zlu, no a jak je na konci každé epizody jeden verš tak to je právě o tom drakovi, kterého musíme vlastní vůlí porazit. A navíc na konci každého verše je Jan Zjevený, takže tohle video je na 90% o Apokalipse a o zkaženosti lidstva.

Komentáře u videí

Jeden z nejzajímavějších komentářů si právě četl/a ale pod videi jsou i další zajímavé, které napomáhají k důvěryhodnoti seriálu a jeho původu. Většinou jde o komentáře, že na DarkWebu je zbytek seriálu ale reálně jsou dochované pouze 3 epizody a komentáře od lidí, kteří údajně našli celý seriál.

Obrovská spousta komentářů je o tom, že hodně lidí přišlo od Wizzoryho a nebo nadávají autorovi kanálu, protože si myslí, že všechno je pravda. Je v komentářích spoustu nadávek, nahlašování a několik údajných udání na policii. Některé komentáře mohou být plodné a přinést i nějaké osvětlení a tyto jsem pro vás vybral ze všech videí.

Výběr nejzajímavějších komentářů:

Pew Umři Koláč: Tohle nemůže být z roku 1986.. To je určitě zase nějaký studenský film, který jednou natočil i Birke.

TAJOMNÁ IDENTITA: Ja ano, mal som možnosť zhliadnuť prvú sériu na Darkwebe … je to ku koncu dosť zvrátené a nič pre slabé povahy.

LPS Anisek 1: Podle mě je část z té původní pohádky (například to intro nebo konec. Ve druhém díle třeba ty místnosti – objevují se tam tyto ponožky KRESLENĚ!) A podle mě byla ta pohádka původně právě takto kreslená, úplně normální, ale tento autor tam dodělal ty reálné ponožky a hlasy.

creepemine studio: A ti také mají rohy? Někteří. Dle mého mínění to je metafora pro démony. Ví co je zač, ale nechce se toho vzdát.

Pepa Šamáček: Neni to slovak nebo mozna je ale vydava falesnou identitu krajiny jdete na fb a maj na svoji fb stranku ( nanožka a ponožek ) a maj naprofilu fotku nejakeho baraku s filtrem tenhle barak je vedle lidlu na opatově takže bud to je slovak a vydava falesnou identitu krajiny a nebo jeto cech

Lovefile:

(Das Tier) Šelma v proroctví představuje království, národ či mocnost (může tedy představovat antikrista jelikož v bibli a literatuře starověkého Středního východu představuje drak /šelma/vycházející z vody síly vzdorující Bohu Stvořiteli).

Když šelma vystupuje z moře, (odkaz na Janovo Zjevení – apokalypsa v tomto dílu) znamená to, že jde o mocnost, která povstala na hustě osídleném území, na území kde je množství lidí, národů a jazyků. To odkazuje na ostatní náznaky z proroctví Bible – Zjevení.

Např. Zjevení 13 1-10, kde se píše o šelmě (der tier), a také úryvek, který je v jiném dílů Nanožky a ponožka – Zjevení Janovo 13… (Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. Celá země šla v úžasu za tou šelmou …)

x_CoolGirlCZE_x -TV: Ten chlap je psychopat a pedofil. Myslím si ,že tu holčičku v pozadí znásilnil ,protože tam křupala postel a byli slyšet zvláštní povzdechy. Lidi možná se mýlím ,ale to je moje věc.

Petr Pěnek: Prej „upevňuju pouto“ 😀 Nanožka nikam nepůjde !!! 😀 https://www.csfd.cz/film/482872-nanozka-ponozek/komentare/

TAJOMNÁ IDENTITA:

Nikto neveril, že existujú ďalšie časti na dark webe … jasne som písal v komentároch, že postupne bude SklepovePodnozi pridávať nové diely. Najlepšie je označiť človeka za klamára, lebo neviete hľadať na dark webe … tak som hneď samozrejme bol označený za klamára. Tu máte ďalší diel a čakajte na nové.

Alexandara Chalupská: Ale je to opravdové. Můj táta si na tu show pamatuje, ale u nás bylo celkem odvysíláno 4-6 dílů. Poté to bylo zakázáno. Plyne z toho poučení- verše nakonci jsou z bible, které psal Jan Zjevný, o zániku lidského života na zemi. Natočilo se to o roku 1986 – výbuch Černobylu. Je to náznak lidského skažení, čili o tom jak je lid skažen.

AlternateU Now: Nechápu idioty, co věří tomu, že to není podvrh. Jasně se jedná o počin šikovného člověka, co umí imotovat styl devadesátých let. Není první, ani poslední. Jako příklad si můžete třeba najít „Nicholas Fedorov – THE COMPUTER“.

Ghost:

Konec byl hranej už jsem tě skoro prokoukl jen to chce čas a čas odhalí jestli je to lež nebo pravda, vtip nebo nějaká dobře promyšlená psychopatická hra

REXX: z bible Je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.

sugarman12: Myslím že tohle konec není. Všimli jste si, že když na konci Nanožka zpívá o tom že se loučí, tak Ponožek dělá něco podivného s pusou, jako kdyby se mu to moc nelíbilo. A navíc je to ukončené v půlce písně, kousek chybí, a myslím že ten kousek bude v dalším díle, a něco se asi zvrtne… btw. Všimli jste si, že v poslední sekundě se za Ponožkem objevila zeď místo stromů?

Lucka Chaloupková:

Pokud je to pravé (o čemž teda dost pochybuji, protože kdybych někoho držela ve sklepě tak to nenatáčím a když už tak to nedávám na net) tak na vás plivu. Ale vycházejme z toho, že nám tyhle videa mají něco sdělit nebo tak..Musím říct, že se vám to moc povedlo a tleskám.

Není mi moc jasné proč jsou v těchto videích citovány útržky ze Zjevení Janova, ale pokud to má nějakou souvislost a jsou v tom třeba nějaká vodítka jak vás najít nebo podobně (což by byla pecka), tak na něco určitě přijdu. A když ne já, tak někdo jiný. Pro zájemce jsem sem dala pár vět ze Zjevení Janova a když tak si to snad umíte najít sami.

„Když drak viděl, že je svržen na zem, začal pronásledovat ženu, která porodila syna.“ „Tu jsem viděl, jak se z moře vynořila dravá šelma o deseti rozích a sedmi hlavách; na těch rozích deset královských korun a na hlavách jména urážející Boha.Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.

Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou; klekali před drakem, protože dal té šelmě svou moc, a klekali také před šelmou a volali: „Kdo se může rovnat té dravé šelmě, kdo se odváží s ní bojovat?

A bylo jí dáno, aby mluvila pyšně a rouhavě a měla moc po čtyřicet dva měsíce.A tak otevřela ústa a rouhala se Bohu, jeho jménu i jeho příbytku, všem, kdo přebývají v nebi.“ „Kdo má jít do zajetí, půjde do zajetí. Kdo má zemřít mečem, musí mečem zemřít. Teď musí Boží lid osvědčit trpělivost a víru.“ „Vtom jsem viděl jinou šelmu, jak vyvstala ze země: měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak.“

Daca Krejcova:

lidi už jsem konečně proberte vy to snad nevidíte koukněte na všechny 4 . Díly vy jsi to asi neuvědomujete ale určitě tu holčičku někde od chytil a teť jí týrá a nebo jí eroticky zneužívá a nebo hůř může jí vyhrožovat že jí zabije. A vy s tím nic neděláte. A místo toho abyste tam napsali že to aby tu holčičku pustil tak tam píšete kdy bude další díl tak jse nad tím zamyslete.

A teť píšu přímo k době kdo to natáčel nebo vymyslel je mi úplně ukradený nějakej Ponožek a Nanožka dávej jsi na ty lidi jako Já pozor!!!!! Jinak u cítíš tu bolest jako ta holčička.

Tak ji pusť!!! Jinak jsi ťě někde najdu a budu s tebou zacházet jako ze psem jako ty stou holčičku a kdyby náhodou to není seriál pro děti to je horor pro tebe . Ale fakt lidi vy to snad nevidíte takhle zacházet z lidmi. Ale jako mě je to jedno ať pořád Vězní tu holčičku štějně půjde do vězení když toho nenechá a už mám jednu věc je to psychopat

UGEN CZ:

FAKE! V ČSSR v roce 1986 opravdu nepoužívali slovo SHOW 😀

Freezy_: 23.1 januar 1987 Nemecko …. KameraTest ….. Nano2 aka Nanožka 2 možna Ponožek ma menič hlasu ….. Viktor plače protože mu niečo vyčýta NANO2 AKA M: ….. Ve všetkých dilech je Jan zjeveny to je v BIBLI ….. Toto ma 3 serie alebo 4 a zustatek je na dark webu .

Autor sa 100% nevola viktor ale neznamy autor . Mohli to natačet v pivnici alebo lahký green screen . KameraTest kamera z roku 1980 . Pokračuje to 1986 – 1987 . Nemuže to být VIKTOR ale može to být aj nekto iný . 1 dil 0:00 Nemecke nadpisy . 2 dil upevnovany pout 0:00

Tam je napsane nejake zakladatelstvo .. A pod tim zakladetelsve je napsane In Verbingbung nejake mesto v NEMECKU . To co nanožka a ponožek použivaji ten dom je to bud zastera z obchodu alebo green screen ti panelaky su nekde v česku . Aha nanožka a ponožek hra (; Kebyže to bylo z roku 1980 byly teprve len prve pc tak to nemohl nijak ale nijak urobit takže hadam že ta hra byla vytvorena v roku 2016 nejak tak.

LittleMouseDan CZ:

Ty jsi nám rozbil pomůcku. To asi nanožka říká údajnému Viktorovi. Následně říká divákům: Viktor zlobil. Myslím, že Viktor je druhé Ponožkovo jméno… Otázkou ale je, co je o za pomůcku. Obávám se, že školní pomůcka to nebude… Nanožka a Ponožek spolu mají dítě (Blumu – dofám že to říkám správně).

Soudě podle toho, že Ponožek je psychopat a nanožka je sním jen proto, že nechce aby s ním bylo to dítě samo, tak si myslím že pomůckou je to dítě, tudí Ponožek zabil jejich dítě. To by vysvětlovalo Ponožkův pláč. Nanoka na začátku to ano řekla tak nejistě, že si myslím, že to už Ponožek to dítě zabíjel. Následně si ale uvědomil co dělá a rozbrečel se. To Viktor zlobil Naožka řekla tak jistě, protože už na všechny Ponožkovi násilnosti byla zvyklá. #longestcommentever

RABdenc: Dámy a pánové, problikávájící obrázky na konci jsem si zpomalil a díky tomu vim , že nanožka je i na steamu…. Bylo tam napsáno tohle 🙂 Ponožek bydlí v panelovém domě a k sobě si přizve kamarádku Nanožku. Ta ho po třetí epizodě chce opustit, ale Ponožek ji nepustí, a ještě jí k tomu mučí.

V nadcházejících sedmi epizodách byla zobrazena mysl psychopatického Ponožky a zoufalství nebohé Nanožky. Ve druhé sérii si Ponožek najde novou kamarádku, která mu s vězněním Nanožky napomáhá. Třetí série byla poslední a měla jen tři díly, ve kterých se nakonec Ponožek naprosto zblázní.

čerstvé rajčátko: 

Ja myslím že tenhle kanál SklepovePodnozi, kanál:myfriendhenry a kanál:AutorBezMena je všechno Etheralovo dílo. nevím proč ale myslím že to má na svědomí Etheral.

KumigO BVB: Tak. Abychom to odhalili. Toto ke fake.1. V roce 1980-1990 bylo možné si koupit kameru. Ale byla drahá jako nové auta a kvalita nic moc. 2. Hlas vypravěče je čistý a velice dobře slyšitelný=dobrý mikrofon. 3. K bodu č1. Ke tam daný filtr, protože kamera je celkem kvalitní + animace v intrech. Toto nebylo možné vytvořit. A to nás dostává k otázce, která odpovídá na celý seriál ,,Pokud by to byla pravda, proč by se někdo dělal s tím, aby to vypadalo jako staré?“ + změnění hlasů nebylo v té době možné

Karigard: Zajímalo by mě, kdo to sem vydává. Protože očividně, ten co to sem uploaduje tyhle spontánní videa používá pouze záběry ze starých epizod. Je majitel kanálu vůbec skutečným autorem seriálu? Nebo je to jen nějaký poskok, či spolupracovník?

Klementin:

Takže to chápu tak, že někdo (Viktor) je prostě někdo kdo umí dobře editovat videa a rozhodl se stát něco jako Etheralem. Hmmm..tak proč ne? Lidi se rádi bojí takže „film pro děti“ pod velením pedofilského maniaka je dobrej začátek k tomu na sebe upoutat pozornost nejen YouTuberů. Dobrá práce :).

Kryštof Wencl: Je to zvláštní že to vydal právě na křesťanský svátek zmrtví vstání z toho můžeme odvodit že ten mudrc je Ježíš krystus a že se blíží konec, zůčtování, apokalipsa. To co bylo nakonci nás má na to připravit.

pavel pacovský: Zajímavá symbolika. Hlavní věc, co mi říká, že „mudrc“ je satan je když si šestý den odpočinul a šestka je v judaismu číslo nedokonalosti až zla. Další symbolika, že stvořil sklepové podnoží( čili peklo). Dobrý je tam taky to, že „mudrc“(satan neboli zlo) je od počátku člověka až po konec člověka, protože ono zlo je sama část člověka.

Někteří mohou spolupracovat s Autory

Je dost možné, že některé z komentářů jsou od lidí, kteří spolupracují s tvůrci tohoto ARG (Pokud je to ARG) a snaží se dodat pocit reálnosti tím, že napíší, že seriál viděli celý na DarkWebu a link už bohužel nedohledají. Zde se můžeme pouze domnívat jestli jde o nezávislý komentář nebo nějakým způsobem stranný.

Pokračování příště

Myslel jsem si, že v tomto článku dokážu obsáhnout všechny spekulace, konspirace a odhalení ale bohužel. V dalším článku si ukážeme některé screeny. Uděláme si rozbor Facebooku a zaměříme se na další zajímavosti jako třeba, Kdo je Viktor, M nebo Povidlo.

Další článek: Nanožka a Ponožek – Konspirace a Zajímavosti

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!