SCPČlánky

SCP-087: The Stairwell

Subjekt #: SCP-087
The Stairwell

Kategorie: Euclid

Speciální uskladňovací metody:

SCP-087 se nachází v kampusu v [REDIGOVÁNO]. Vchod vedoucí k subjektu je zrekonstruován z oceli s elektrickým zámkem. Vše bylo zamaskováno tak, aby to působilo jako úklidová skříň v souladu s designem budovy.

Mechanismus zámku na klice dveří nepovolí, dokud není použito ██ voltů ve spojení s odemknutí klíčem proti směru hodinových ručiček. Vnitřek dveří je lemován 6ti centimetry průmyslového polstrování. Vzhledem k výsledkům závěrečného průzkumu (viz Dokument 087-IV) není přístup k SCP-087 povolen nikomu z personálu.

Popis:

SCP-087 je neosvětlené plošinové schodiště. Schody se snižují pod úhlem 38 stupňů přesně 13 kroků, než dosáhnou půlkruhové plošiny o průměru přibližně 3 metry. Směr sklonu každé platformy se otáčí o 180 stupňů. Design subjektu omezuje jedinci vizuální rozsah přibližně na 1,5 metrů.

Pro všechny, co subjekt zkoumají je nutný zdroj světla, vzhledem k tomu, že v okolí nejsou žádná osvětlení nebo okna. Světelné zdroje s méně než 75 watty se ukázaly jako neúčinné, protože jak se zdá, subjekt absorbuje přebytečné světlo.

Výpovědi a audionahrávky potvrzují přítomnost sklíčených vokalizací, které by mohly patřit dítěti mezi █ a ██ roky. Místo zdroje nouzového volání se odhaduje na 200 metrů pod počáteční platformou. Nicméně, jakékoliv pokusy o sestoupení schodiště nedostanou jedince blíže ke zdroji.

Hloubka sestupu vypočtená z Průzkumu IV, nejdelší expedice, je zjevně daleko za hranicí struktury školy a geologického okolí. Momentálně není známo, zda má SCP-087 vůbec konec.

SCP- 087 prošlo čtyřmi různými průzkumy oddělení D-Class s videozáznamem. Kdokoliv průzkum provádí se setkal s SCP-087-1, obličejem bez viditelných zornic, nosních děr nebo úst. Povaha SCP-087-1 je zcela neurčitá, ale je jisté, že není zdrojem naříkání.

Osoby, co se setkají se subjektem pociťují intenzivní paranoiu a strach, ale nebylo zjištěno, zda jsou pocity abnormální, nebo zcela přirozené.

Dodatek:

Během dvou týdnů po Průzkumu IV, několik zaměstnanců a studentů kampusu [REDIGOVÁNO] hlásilo klepání s proměnlivou rychlostí 1-2 sekundy mezi údery z vnitřku SCP-087. Dveře vedoucí k subjektu byly vyztuženy 6ti centimetrovým polstrováním. Žádné další stížnosti se neobjevily.

Originální záznam SCP nadace: SCP-087
Další SCP Záznam: SCP-239: The Witch Child

Kris

Zdravím. Říkám si Kris a překladu jsem se aktivně věnovala už před několika lety a veřejně jsem své práce publikovala. Teď se k tomu vracím. Zajímám se o věci s hororovou tématikou, sci-fi a vědou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!