ČlánkyVideaZáhady

TOP 13 – Horrorových Podcástů

TOP 13 – Horrorových Podcástů

Lore

Lore nám pomáhá pochopit to nejpodstatnější z hororů. Stará klasika je vždy nepopiratelně děsivá. Lore je celý o folklóru – občas o tom divném, občas o fantasy, ale vždycky je to děsivé.

Aaron Mahnke často vypráví o vlkodlacích, o Lovecraftovi, ale občas se baví o běžných věcech, kdy objasňuje lidské bytí, vznik legend a symbolů, které nás děsí. Začněte poslouchat ještě teď, at můžete říkat, že jste byl posluchačem ještě než se to dostalo do televize.

Welcome to Night Vale

Většina z nás preferuje ty skutečné strašidelné příběhy, které se mohou stát i nám. Welcome to Nigh Vale je fiktivní podcast vysílaný v rádiu jako zprávy v prokletém městečku Night Vale, které se má nacházet v poušti na jihozápadě Spojených států a dějí se tam dost divné věci. Není tam moc klasických duchařských příběhů, ale vypravěč vypraví své příběhy tak, aby vyděsily a vždy byly poutavé.

The No Sleep Podcast

Máte rádi děsivé příběhy? Tady je máte. The No Sleep Podcast převzal svůj název z fóra na redditu pojmenovaný: r/nosleep. Obojí má stejný účel, vprávět nám strašidelný příběh a snaží se, aby to působilo reálně.

Není jisté, jestli některé z příběhů, co tam slýcháme jsou vyprávěny z první osoby člověk, který se vypořádává s paranormálními jevy, ale rozhodně tak působí. David Cummings hrje roli člověka, který představuje s vážností, znepokojující atmosférou a popírání argument nevěřících.

The Black Tapes

The Black Tapes podcast je rekonstrukcí rozmlouvání média a je podáván jak vtipně, tak děsivě. The Black Tapes si pokládá zásadní otázku: Co kdyby se rádiový hlasatel ponořil do nadpřirozených jevů mnohem víc, než do opravdových zločinů?

Reportér Alex Regan předvádí paranoidního, cynikého, investiatnvího novináře Dr. Richarda Stranda vyšetřujícího své „black tapes“. To jsou složky s případy, kde se projevili paranormální jevy, které nedokáže vyšetřit. Je to vytvořené jako seriál, který své posluchače vtáhne do děsivých případů, ztráty dcer a rozuzlení kamufláží.

Jim Harold’s Campfire

Jim Harold´s Campfire je pravděpodobně nejlepší nástroj k poslechu opravdových, děsivých příběhů od skutečných lidí, které se u táboráku běžně vypráví. Jim Harold ve svém hodinovém podcastu vyzývá posluchače, aby zavolali a sdíleli s ostatními své zkušenosti s duchy, které by běžně vyprávěli svým přátelům u táboráku.

Harold je nechá vyprávět po svém a vstupuje jim do toho jen svým údivem, nebo se ptá na malé nesrovnalosti. Ne všechny ty příběhy jsou… děsivé, ale na tom nesejde. Slyšet příběhy z první osoby je něco, co každá hororově smýšlející bytost potřebuje.

Last Podcast on the Left

Poslední podcast nalevo se vysílá všude možně. Je to hororová komedie, ve které vystupují přátelé Ben Kissel, Marcus Parks a Henri Zebrovski. Každý týden v Last Podcast prezentují nové hororové téma. To zahrnuje sériové vrahy, strašení, mimozemšťany, konspirační teorie a další. Nejlepší z nich byly postavené na realitě, ale jjich tým je schopen udělat každé téma zajímavé a dost často znepokojující.

Mysterious Universe

Mysterious Unicerse je paranormální podcast,. Je veden Ausuesem Benjaminem Grundym a Aaronem Wrightem od roku 2006 a jeho duch spočívá v tom, že vás s čistou hlavou provede světem paranormálna. Oba se na paranolmálno dívají věděcky a nejobjektivněji, jak mohou. Pokud je tam někde venku pravda, tak si dovolím citovat Foxe Muldera. „Mysterious Universe je podcast, který prostě chcete najít.

Alice Isn’t Dead

Welcome to Night Vale je zpátky! Tvůrci Night Vale se rozhodli, že jelikož je seriálové vyprávění zábavné, mohli by do našich životů přinést další. Proto vytvořili podcast Alice isn‘t dead, příběh nejmenovaného řidiče náklaďáku, který hledá svou ztracenou manželku, Alex. Příběh je tragický i děsivý a přeskakuje z bodu do bodu, kdy děsy přejdou v paranormální jevy.

Knifepoint Horror

Pokud máte rádi duchařské příběhy, Knifepoint Horror rozhodně stojí za poslech. Je to podcast pro ty, kteří mají rádi jednoduchost a ty, kterým No Sleep Podcast přišel příliš urputný.

Knifepoint Horror je prací Sorrena Narnia. Každý díl představuje nový příběh nové postavy. Nejsou tam žádné zvukové efekty, ani hudba a vypravěč často téměř šeptá. Je to prostě zážitek slyšet, který chcete najít.

Anything Ghost

Anything Ghost je další děsivý podcast, který se vysílá víc než desetiletí. Formátem se blíží Jim Harold‘s Campfire, kde diváci sami vypráví příběhy. Většinou je tady čte Lex Wahl, dokud někdo nezavolá. Tenhle podcast je kombinací obojího. Zaměřuje se jak na přednes dděsivých příběhů, tak na vyprávění hororů dle skutečné události.

Limetown

Dvoučlenná produkce Limetownu popisuje podcast jako „dramatické audio fungující jako předchůdce podcastů“. Je to docela přesný opis Limetownu, který představuje obojí, rádiové vysílání a veřejný podcast.

Podobně jako The Black Tapes, Limetime vysílá fiktivní rádiové vysílání od žurnalistky jménem Lia Haddock, která vyšetřuje zmizení více než 300 lidí. Fanoušci stále čekají na příchod druhé série po šesti prvních epizodách a já jsem si jist, že i v oceníte podobnou debatu o záhadách.

The Dana Gould Hour

Stejně jako ostatní lidé, autorka Stan vs. Zlo, Dana Gould, miluje Halloweem. „Normální“ epizody tohoto podcastu se zaměřují na duchy, duchařské příběhy a povídky a diskutují je po vzoru Eda Wooda.

Jakmile přijde Halloween, ouldová celá září. Halloweenská epizoda je jedna z nejočekávanějších, protože se dle jejích slov „odehrává v tom nejlepší období roku“ a propuká pak tří hodinová diskuze o filmech a dalších děsivých tématech.

Všechny episody The Dana Gould jsou těžká na na poslech, ale Halloweenské speciály patří k těm nejlepším podcastům pro milovníky hororu, hyperrealistických scén a dalšího.

Pseudopod

Pseudopod je mnohem znepokojivější, než většina těchto podcastů. Tady totiž sledovatelé platí. Pseudopod se prezentuje jako prémiový hororový podcast. Dodává posluchači děsivé příběhy od těch nejlepších vypravěčů od roku 2006.

Ty příběhy vás do sebe doslova vtáhnou, ale nebojte. Uvolnili seznam 13… to číslo je docela povědomé… excelentních příběhů zdarma, právě pro tyto účely.

Další Článek: Román Stephena Kinga „To“

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!