ČlánkyExtrémníZáhady

Zombie Droga v Ostravě Zabíjí

Zombie Droga v Ostravě Zabíjí

V posledních dnech se v Ostravě rozšířila nebezpečná droga, kterou média označují jako „Zombie drogu“. Viděl jsem několik reportáží, přečetl si pár článků a nejenom těch českých ale i zahraničních a taky jsem zapojil hlavu. Ono například u těch televizních reportáží stačí zapnout Google a jste chytřejší než celá televize. Dnes se bohužel média nesnaží být objektivní ale spíš atraktivní.

Jaká je to droga? 

Jde o takzvané Syntetické kanabinoidy. Je to látka, která vypadá jako marihuana, ale má být několikanásobně silnější. Schválně hádejte proč? … Protože je napuštěná chemickou látkou. Kdyby se jednalo o samotnou marihuanu, tak vám takový stav nemůže způsobit. Marihuana je přírodní rostlina, dokud ji nebudete synteticky upravovat.

Když se podíváme do mainstream médií, tak vám tuto látku líčí jako obyčejnou akorát, že silnější marihuanu, která je mnohem aktivnější než průměrná marihuana. Která se pěstuje přírodně a podle odrůd a druhu pěstování se liší síla marihuany. Ta se udává v % THC a CBD. Nejedná se ale o škodlivé nebo toxické látky.

Navíc média varují, že je látka mnohem aktivnější a nebezpečnější po požití alkoholu. No tady bych řekl, že jde hlavně o množství a druh alkoholu. Když chlastáte na tvrďáka, tak váš může položil i půl flašky a je z vás taky pěkná zombie. Ale co se stane, když si někdo něco takového dá?

Jaké má droga účinky?

V Ostravě byl zaznamenaný jeden smrtelný případ muže (32 let), který byl údajně bezdomovec a zároveň s drogou požíval alkohol (A už jsme u toho). Bezdomovec si většinou nedává jedno pivečko po jídle. Další případy jsou převážně u mladších lidí ze středních škol a slabších sociálních vrstev.

Ostatní byli v nemocnici ale většina už je zpět v domácí péči. Po aplikování drogy, v tomto případě vykouření syntetizované marihuany se dostaví křeče, malátnost a bolesti. Člověk má halucinace a trpí přeludy. Při předávkování může dojít ke smrti.

No ale to je nic oproti opravdové Zombie droze, která je mnohem horší. Tuto drogu jako Zombie nazvala pouze média a nemají se zombie drogou moc společného. Pravá zombie droga se píchá jehlou do žíly a říká se jí Flakka.

Co je Zombie Droga Flakka?
alpha-Pyrrolidinopentiophenone

Toto je pouze pro zajímavost a s případem Ostravské drogy nemá nic společného. Pravá Zombie droga se nazývá Flakka nebo Krokodil. To už jste nejspíš slyšeli, protože se v minulosti rozšířila v Rusku. Toto je velice silná droga, která způsobuje odumírání končetin, rohovatění kůže nebo odpadávání masa. Proto také ten název Zombie Droga.

Účinky: Člověk se nedokáže ovládat a neví o světě okolo sebe. Je agresivní a většinou nezvládá ani chůzi. Při dlouhodobém užívání se člověk rozpadá za živa. Absolutně nechápu, jak se může člověk takto dobrovolně zabíjet. Je to celkem zajímavost a rád bych vám ukázal, že není dobré něco takového zkoušet.

Jak se Droga dostala do Ostravy?

Všechny informace beru z hlavních zdrojů a jsou takové, že bezdomovkyně našla v popelnici 6 krabic dané drogy a v každé krabici bylo údajně zhruba 500 sáčků. Každý sáček obsahoval 1-2 dávky. Také jsem četl, že zbylých 5 krabic mohlo být odvezeno na skládku nebo si je někdo vzal.

To ukáže možná až čas, kde se zbytek té drogy nachází. Je možné, že jsou mezi hromadou odpadků nebo u někoho ve sklepě. Každopádně, kdo by chtěl mít něco takového? Z policejních dokumentů byla zveřejněna fotka, na které je sáček s drogou. Sáček je zelený (obrázky marihuany) s nápisem BAKIBA.

zombie droga synteticka marihuana toxic ostrava cesko darktown.cz polish

První nálezy syntetické marihuany značky BAKIBA byli zaznamenány v Polsku v roce 2015 kde bylo dopadeno 5 osob. Existují ještě podobné značky z Číny a Indie s názvy Spice a K2.  Trochu jsem hledal a našel jsem, že poslední zmínka byla opět v Polsku před pár měsíci. Přesně, 27.7.2018 kdy zemřel člověk a byl dopaden dealer.

Je tedy možné, že droga je z Polska a možná jde o likvidaci nebo předání drogy prostřednictvím schránky v popelnici. Jak se tam ta droga objevila? Je tu hodně nezodpovězených otázek. Vše zde mohou být zatím jenom dohady.

Proč něco takového vzniká?

Bohužel vzhledem k tomu, že marihuana je nelegální, tak byla vytvořena tato takzvaná syntetická marihuana, která je v některých zemích legislativně legální. Uživatel si myslí, že bude mít podobné účinky ale jsou abnormálně silné. Uživatel drogy tedy většinou netuší, že to bude mít takové účinky.

Budu sledovat tuto kauzu dál a snad budu i aktualizovat novinky, které se budou dít ohledně vyšetřování. Proto můžete ideálně sledovat Facebook DarkTown.cz  nebo přihlásit odběr nových článků přímo zde na webu.

Další článek: Kdo je Momo? Jaká je Pravda?

Vizor

Vítej. Jsem Vizor, starosta DarkTownu a padá na mě tíha starostí všech obyvatel DarkTownu. Zajímám se o záhady, creepypasty, zajímavosti ale především o děsivé příběhy podle skutečných událostí, protože nejděsivější je právě to reálné. Mám na svědomí založení městečka DarkTown ale i jiných projektů jako je ParaWeb.cz, CreepyShop.cz a spolupracuji na CreepyConu.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!