ČlánkyCreepypasty

Na mušce

Na mušce

Je pozdní večer a v pokoji před počítačem sedí muž ve středních letech ve shrbené pozici. Vyřizuje si své emaily, když tu náhle zaslechne, jak se mu otevře okno. Chce se ohlédnout, ale hrubý mužský hlas mu řekne: „Ať tě to ani nenapadne.“

„Takže už je to tady?“ zeptal se muž od počítače a opřel se.
„Zrovna dnes jsem doufal v poklidný den, víte? Takový kdy bych nemusel řešit nic důležitého, třeba jako nájemné vrahy.“ zachechtal se znovu znovu muž u počítače, ale rychle ztichl, když zaslechl kovové chrastění. To vrah namontoval na svou pistoli tlumič.

„Víte,“ ušklíbl se vrah, když tlumič montoval, „moc dobře vím, že jste mě očekával. Věděl jste, že Vás sleduju, že se učím váš harmonogram. A stejně jste dělal jakoby nic, přestože jste tak všímavým mužem.“ Vrah namířil pistoli na hlavu svého cíle.

Muž u počítače se sehnul.

„Ať Vás to ani nenapadne, pane Bailey!“ pohrozil vrah, „mám Vás na mušce.“
„Chtěl jsem vypojit počítač z elektrické sítě.“ omluvila se oběť kvapně, „Až mě zastřelíte, krev může zkratovat hardware a já bych přeci jen nerad způsobil požár celého baráku.“
Vrah se zamračil a lehce sklonil namířenou zbraň. Po delším uvážení souhlasně zamručel a oběť se tak mohla shýbnout pro kabel a počítač odpojit.

Obět se znovu opřela v křesle a směle se zeptala: „Co všechno o mém provinění vlastně víte?“
Vrah se uchechtl a odpověděl: „Myslím že vše co je potřeba vědět. Na detaily se neptám. V mé branži je nutné zachovat si neutralitu, pane Bailey. Nemůžu se zaobírat detaily.“
„Jste přeci taky jen člověk, co si vydělává, že?“ zasmála se oběť upřímně.
„Jo…i tak by se to dalo brát.“ kývl vrah a znovu rozhodně namířil na hlavu své další oběti. A pak pomalu položil prst na spoušť.

„Kdyby to bylo jen o kradení peněž, tak by Vás nejspíše jen vyhodili.“ rozmluvil se vrah, „Bohužel jste si ale připsal cizí společnost pod tu svou a tak málem nechal celou korporaci zbankrotovat. Otázkou je, jestli jste to udělal naschvál, nebo jen udělal pitomost. Tak či onak, byl jsem zkrátka najat, abych zařídil, že se nic takového ve firmě už nebude opakovat.“
Oběť souhlasně kývla. Ten vinný muž, který stále seděl zády k nájemnému vrahovi moc dobře věděl, kvůli čemu měl být v tuto noc zavražděn.

„Jak to teď bude?“

zeptala se oběť poněkud rozklepaným hlasem.
„Nehrajeme si na žádná divadýlka, pane. Jednoduše Vás zastřelím. Pošlu Vám kulku skrz hlavu a nechám Vás tu ležet, to je celé. Pak půjdu domů a budu se těšit na peníze, které mi přistanou na účtu hned další den.“ řekl vrah chladně ale sebejistě.
Znělo to od něj opravdu chladně a arogantně.

Oběť lehce naskočila, když se ztichlým pokojem rozneslo cvaknutí kohoutku pistole. Vrah byl připraven celou tuto návštěvu konečně ukončit. Ale přestože zabil už pár tuctů lidí, vinných i nevinných, každý jednotlivec byl pro něj osobní záležitostí. Přeci jenom, bral lidem jejich životy. Okrádal je o čas, který mohli využít k velkým věcem. A i kdyby ne, využili by ho jinak. A on jim ho bral.
Vrahova ruka s namířenou zbraní se začala lehce třást.

„Tak do toho, zmáčkněte tu spoušť. Ať už to máme…oba za sebou.“ řekla oběť klidně.
Celou tu dobu se mohli oba dva muži v pokoji připravit na nevyhnutelné. Na smrt sedícího. Oběť zavřela oči a tichým výstřelem ji vrah konečně zastřelil. Pokojem se roznesl zvuk kapiček dopadajících na monitor a stůl, stejně jako táhlé vrznutí židle, v níž teď seděla už jen mrtvola. Pak si rozmontoval pistoli, založil ji a vylezl oknem ven, zavírajíc jej za sebou. Byla to další náročná noc. A další ještě přijdou.

Další Creepypasta: Blažené žalozpěvy

Michtoranus

Ahoj, poutníku. Mé jméno je Michtoranus a budu tvou spásou. Má mysl nebere konce. Často a velmi rád v ní bloudím, což dává vzniknout mým příběhům, v nichž se odráží mé myšlenky a názory. Jestli mě chceš poznat, pojď a přečti si mou tvorbu. Už jako velmi mladý jsem psal a s postupem času jsem se zdokonalil. Možná, že i ty poznáš krásy psaní a nebudeš se jen bezcílně toulat internetem.

Související články

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!