ČlánkyCreepypasty

Pokémon Lost Silver

Byl jsem jen obyčejný student vysoké, bydlící sám v apartmánu. Měl jsem opravdu velkou radost, když do naší země přišla hra Pokémon HeartGold/SoulSilver. Oprostil jsem se od veškerých médií a internetu a mimo školních aktivit. To znamenalo žádný 4chan, žádný /v/, žádná Bulbapedia, atd.

Byl jsem celý školní rok zaneprázdněný a celkem i švorc, proto jsem si nemohl koupit hru SoulSilver hned, jak vyšla. Potom, co mi skončil školní rok, jsem si SoulSilver objednal na Amazonu. Bohužel trvalo celý týden, než mi ho přivezli, tak jsem si mezitím chtěl zahrát svoji Pokémon Crystal Version na svém Gameboy Color.

Pak mi ale najednou došlo, že mi ji mamka vyhodila, když jsem jí řekl, že je rozbitá. Abych pravdu řekl, byl jsem z toho velmi neklidný, až rozčilený. Taky vyhodila Silver Version, což bylo v podstatě všechno, co jsem na Gameboy Color měl.

Tak jsem šel na Gamestop a koupil jsem si jednu použitou Silver Version, která tam byla jediná Pokémon hra na GameBoy Color. Stála jenom deset dolarů.

Přišel jsem domů, zapnul jsem to a začal jsem znovu nostalgicky hrát tu hru. Ale začaly se tam dít trošku zvláštní věci, což je nejspíš důvod, proč tohle čteš.

Objevilo se tam klasicky logo Gamefreak, ale pak tam zamrzlo. Myslel jsem si, že jsem tam měl jen nějakou chybu, a tak jsem GameBoye vypnul a zapnul. Stalo se to samé. Mačkal jsem pořád dokola tlačítka A a Start, a pak úplně všechna tlačítka. Nakonec logo zmizelo a asi pět sekund jsem zíral na prázdnou obrazovku.

Pak jsem se najednou objevil v uloženém souboru od předchozího hráče, místo toho, abych přešel normálně do menu. Ten soubor byl víceméně divný, předpokládal jsem, že se ta starší data her odstraní.

No, nemohl jsem si stěžovat, když jsem kliknul na ❝Continue❞, abych viděl, kam se předchozí hráč dostal. Nejdřív jsem omrknul jeho trenérské informace. Jeho jméno bylo jen ❝…❞ – asi nebyl příliš originální.

Potom jsem se podíval na jeho profil a očividně hrál hru 999:99 hodin, se všemi 16ti odznaky, 99999.9 Pokédolary a všemi 251 Pokémony na Pokédexu.

Měl taky vzácné Pokémony Mewa a Celebi, takže hádám, že buď používal GameGenie, nebo byl opravdu zatvrdlý hráč.

Podíval jsem se na jeho Pokémony, abych viděl, jaký tým měl. K mému překvapení tam bylo 5 Unownů, a šestý Pokémon byl pojmenovaný ❝HURRY❞. Myslím, že to byl surový vtip od toho, kdo naposledy hrál tuhle hru, ale tak či tak jsem se rozhodl zkontrolovat profily jednotlivých Pokémonů.

Jak jsem předpokládal, písmena Unownů byla různá, a všichni měli Level 5. Moje znalost abecedy Unownů nebyla zrovna nejlepší, ale vyčetl jsem z nich slovo ❝LEAVE❞.

Ten poslední Pokémon byl pravděpodobně Cyndaquil (oni tady totiž ještě jednotliví Pokémoni neměli svoje ikony). Cyndaquil vypadal normálně, ale měl 5 level, pouze s HP (HealthPoints) 1, a dvěma útoky: Flash a Mean Look.

Nevím, proč byl pojmenovaný ❝HURRY❞, ale bylo mi to jedno. Ve hře taky byla jedna menší zvláštnost. Přestože jsem měl hlasitost úplně na maximu, Pokémoni nevydávali žádné ze svých obvyklých zvuků. Prostě tam bylo jenom čisté ticho.

Když už jsem si dostatečně prohlédl tým, zavřel jsem ho a ocitl jsem se v místnosti uvnitř Bellsprout Tower. Okolo mě ale z nějakého důvodu nebyli žádní NPC (Non-Player Character), kteří v Bellsprout Tower obvykle byli, a nejdivnější bylo, že „sloup“ uprostřed se nepohyboval (sloup v Bellsprout Tower se vždy pohyboval, prostě se vlnil, jakoby tančil), nyní jen tam prostě stál. Nebyl tam žádný východ ani žebřík, teda alespoň jsem si to myslel.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

Několik minut jsem tam chodil dokola, ale nemohl jsem najít cestu ven. Tohle určitě nebyla ta místnost, kterou jsem viděl v Bellsprout Tower dříve. Zkontroloval jsem si svoje věci v inventáři, hledal jsem tam Escape Rope, který bych mohl použít, ale moje taška byla zcela prázdná. A taky nikde nebyl žádný divoký Pokémon.

Konečně jsem našel žebřík, který byl za tím ❝sloupem❞, takže nebyl vidět. Obrazovka zčernala a konečně začala hrát hudba. Byl jsem rád, když jsem konečně uslyšel tu známou melodii.

Pak mi došlo, že se hra nenačítá, ale že jsem v hodně tmavé místnosti a potřebuju světlo. Zkontroloval jsem Pokégear, abych změnil rádio na něco víc příjemnějšího. Ale nebyla tam žádná Radio karta, ani nic takového. Byla tam jen mapa toho, kde se Gold (dřív teda ❝…❞, ale já jsem mu začal říkat Gold) v té černé místnosti nacházel.

Vzpomněl jsem si, že Cyndaquil má jeden útok ❝Flash❞, tak jsem opustil Pokégear a nechal Cyndaquila použít útok. Neobjevila se mi žádná zpráva typu ❝HURRY has used Flash!❞ ani nic podobného. Místnost se jen rozsvítila, čehož jsem v zápětí litoval. Místnost byla chladná, krvavě červená, s přímou popelavě šedou cestou mířící na jih. Žebřík, kterým bych se mohl dostat nahoru nebo dolů prostě zmizel.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

Neměl jsem na výběr, a tak jsem šel dolů, na jih. Obrazovka tmavla každých 20 kroků, které jsem udělal, než jsem se konečně dostal na konec. Přešel jsem tam k jakési truhle, ale přes tu tmu už nebyla pořádně vidět. Stisknul jsem A. Tam se objevila značka, na které bylo napsáno ❝TURN BACK NOW❞.

Najednou se mě hra na něco zeptala a měl jsem na výběr odpovědi YES/NO, ale žádná otázka, na kterou jsem měl odpovědět, tam nebyla. Zvolil jsem YES, i když jsem nevěděl, na co odpovídám.

Obrazovka zase zčernala, a byl slyšet zvuk, jako bych lezl po žebříku. Hudba Unown Radio přestala, a po několika sekundách byla nahrazena ne tak děsivou hudbou Poké Flute Radio.

Ocitl jsem se v další tmavé místnosti, zadržel jsem dech a znovu jsem použil Cyndaquilův Blesk. Najednou mi tam vyskočil text: ❝HURRY has fainted!❞ (HURRY omdlel), což bylo víc než divný, jelikož jsem jej vůbec nepoužil na nějaký zápas, ani jsem si nikde nevšiml, že by byl třeba něčím otrávený. Neměl být z čeho oslabený.

Podíval jsem se na jeho info a zjistil jsem, že na mé straně není zas až tak dlouho. Po chvilce zkoumání jsem zjistil, že jsem tam teď neměl žádné Pokémony, ale všichni byli teď vyměněni za Unowny s Levelem 10. Můj aktuální tým Unownů vytvořil ❝HEDIED❞.

Po tomto podivném přesunutí místnost zesvětlala a zjistil jsem tak, že se nacházím v hodně malé místnosti, jen na čtyři čtverečky, jejíž zdi byly z šedých cihel. Místnost byla prázdná, až na to, že jsem v ní byl já. Mimo místnost bylo volně rozmístěno spoustu hrobů, podobné těm ve hře Pokémon Red nebo Blue. Chodil jsem u stěn místnosti a mačkal jsem A, ale nic se nedělo.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

Začínal jsem si myslet, že je ta hra nějak hacknutá a nějakej debil to dal jen tak ze srandy na GameStop. Jenže moje zvědavost mi nedala. Znovu jsem vstoupil na trenérský profil ❝…❞ a našel jsem tam, že Gold nějak nemá ruce.

Také se tvářil méně arogantně, zato víc smutně a prázdně, nevím, jak to přesně popsat. Z nějakého důvodu to říkalo, že má 24 odznaků, což bylo prakticky nemožné. Po pár minutách bezúčelného udivení se moje postavička roztočila a zachovala se, jakoby použila Escape Rope. Ale místo aby vyletěl nahoru, tak padal dolů, urychleně klesal.

Hudba se zastavila, a když jsem konečně přistál, zjistil jsem, že Goldova postavička byla úplně jinak zbarvená. Místo obvyklých červených barev byl celý bílý, včetně kůže. Jakoby byl z bezbarvého Game Boy přenešen do barevného pozadí GameBoy Color.

Podíval jsem se znovu na jeho profil, a zjistil jsem, že byl stejně bílý jako jeho postavička pohybující se ve hře, a k tomu neměl nohy a z očí mu tekly krvavé slzy. Navíc mi to říkalo, že má 32 odznaků, což mě už hodně rozrušilo. Přišlo mi, že tyhle změny čísel budou asi znamenat něco důležitého.

Ještě jsem se podíval na své Pokémony. Měl jsem tam 5 Unownů a Celebi s Levelem 100, bez přezdívky. Unowni měli tentokrát Level 10 a tvořili slovo ❝DYING❞. Podíval jsem se na profil Celebi. Ne, byla to Shiny Celebi. A byla nějak. no, poloviční. Jedno oko, jedna noha, jedna ruka. Měla jeden jediný útok: Perish Song.

Místo, kde jsem se nacházel, byla zase Bellsprout Tower, zase s tím nepohyblivým sloupem, ale všechno tam bylo v červeném odstínu. Rozhodl jsem se jít nahoru, k severu, a trvalo to skoro věčnost. Pak jsem cestou narazil na několik NPC (Non-Player Character), muži a ženy. Stáli u stěn, čelem k dlouhému sloupu uprostřed.

Byli také bílí, a nestalo se vůbec nic, když jsem se pokoušel s nimi mluvit. Tak jsem šel dál nahoru, až jsem došel ke konci sloupu. Tam stál zcela průhledný Red, a když jsem kolem něj prošel, tak aniž bych zmáčknul A, dostal jsem se s ním do souboje.

Hudba začala znovu hrát. Znělo to jako Unown Radio, ale pozpátku. Gold byl vidět zezadu, jako vždy u souboje. Tedy spíš skoro z boku. Red byl stejný, jako před chvílí v GSC (GameScreen), stejně průhledný. Objevil se tam text ❝Wants to battle!❞ bez jakéhokoli jména. Ukázalo se tam, že oba máme po jednom Pokémonovi, ale přísahal bych, že jsem měl ještě šest Unownů.

Přivolal jsem si Shiny Celebi, byla to moje jediná možnost. Red si zavolal Pikachua, který vypadal normálně, až na to, že měl Level 255 a tvářil se smutně, měl v očích slzy.

Namísto obvyklého ❝FIGHT/ITEM/PKMN/RUN❞ menu se mi tam objevila jen možnost použití útoku. Jelikož jsem měl u Shiny Celebi jen jeden, je jasné, že jsem ho použil. A logicky, když měl Pikachu Level 255, útočil jako první.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game ❝PIKACHU used CURSE!❞ ohlásila hra. Pikachuovi to ubralo rychlost, ale přidalo mu to u ostatních statusů. Jenže nikdy jsem neviděl, že by Pikachu mohl používat ❝Curse❞ (prokletí).

CELEBI used PERISH SONG!❞ Ve třech kolech mají být oba Pokémoni knockoutováni – jako kdybych měl na výběr.

Teď už jsem nemusel jít do Fight menu, zápas v klidu pokračoval beze mě. Taky by bylo dobré poznamenat, že se při souboji nezobrazovaly žádné animace.

PIKACHU used FLAIL!❞, což zas až tolik neublížilo, navzdory tomu, že měl Pikachu Level i HP (Health Points) na maximu.

CELEBI used PERISH SONG!❞ Nic se nestalo.

PIKACHU used FRUSTRATION!❞ Celebi přišla o 10 HP.

CELEBI used PAIN SPLIT!❞, což mě hodně překvapilo, protože tenhle útok tam předtím nebyl. Teď měli oba dva Pokémoni nějak okolo 150 HP.

PIKACHU used MEAN LOOK!❞ Jako kdyby se nic nestalo.

Přesně, jak jsem předpokládal, kvůli efektům Perish Songu moje Celebi omdlela. Hned se tam objevila značka: ❝CELEBI has died!❞, ale potom místo, aby se tam objevila obyčejná animace ztmavnutí obrazovky, Celebi zmizela a Pikachu tam zůstal sám.

PIKACHU used DESTINY BOND!❞

Pak se ukázalo: ❝PIKACHU has died!❞, s pomalým mizením Pikachua. Pravděpodobně jsem byl vítěz, protože ten průhledný Red se tam naposledy ukázal a řekl ❝………❞.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

V tu chvíli jsem se vyděsil, protože mi došlo, že Red byl bez hlavy. bylo to dost divné. Souboj skončil a pozadí pomalu vybledlo. Zase jsem hrál, na jiném místě. Tentokrát byla postavička Golda stejně průhledná jako postavička Reda.

Rychle jsem přešel na Goldův profil, kde tentokrát zůstávala jenom samotná Goldova hlava, zase s průhlednou kůží. Ta hlava byla trochu přiblížená, ukazující tu černou nicotu v jeho očích. Měl tentokrát 40 odznaků. Vrátil jsem se zpátky a podíval jsem se na svoje Pokémony. Všichni to byli Unowni s Levelem 20, tvořící dohromady slova: ❝NOMORE❞.

Patrně tu nehrála žádná hudba, ale i tak jsem měl pocit, že bych tam něco mohl zaslechnout. Byl jsem zpátky ve svém pokoji v New Bark Town. Možná konečně budu moct hrát tu hru normálně, ale co já vím.

Jsem si jistý, že ten, kdo tuhle hru dával na Gamestop, s ní musel něco udělat. ❝Chodil❞ jsem po pokoji a snažil jsem se pracovat s věcmi, protože jsem se trochu bál jít dolů po schodech, neboť jsem si nebyl jistý, co přesně tam na mě dole čeká.

No, teda, ❝chodil❞ pozadí se pohybovalo, Gold vůbec nehýbal svými průhlednými končetinami, jen tak proplouval jako duch z Diamond/Pearl. Přesně jak jsem si myslel, rádio, TV ani počítač nefungovaly, takže jsem neměl na výběr a musel jsem jít dolů.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

Vše bylo normální, až na to, že mamka nebyla doma. Po neúspěšných pokusech o interakci se všemi možnými věcmi jsem se rozhodl vyjít ven. Kupodivu dveře vedoucí ven směrem na jih z domu nefungovaly, místo toho jsem šel jen do prázdnoty.

Pokračoval jsem v cestě na jih, abych zjistil, co se sakra děje. Můj dům mizel, když jsem šel níž a níž do té prázdnoty. A další zneklidňující věc byla ta, že když jsem vešel do té prázdnoty, obrysy té mojí průhledné postavičky Golda se změnily na bílé, aby kontrastovaly s tmavým pozadím.

Když jsem se vrátil zpátky do domu, barva těch obrysů se vrátila do klasické černé. Bezmyšlenkovitě jsem se rozhodl jít dolů, jak jen to půjde. Po delší cestě směrem na jih jsem na něco narazil. Byla to postava Golda, v normálních barvách.

Pokusil jsem se s ním mluvit, řekl mi ❝Goodbye forever …❞ (pozoruhodně tam byla mezera mezi ❝forever❞ a ❝…❞) a zmizel. Když se to stalo, hra oznámila: ❝??? used NIGHTMARE!❞, o čemž jsem si nebyl jistý, jestli je to vůbec možné. Můj Gold udělal zase Escape Rope animaci, stejně jako předtím.

Objevil jsem se zpátky v té maličké prázdné místnosti, okolo níž bylo plno hrobů. No, vlastně nebyla tam žádná moje postavička, jen prázdná místnost. Pokusil jsem se chodit po místnosti, ale nestalo se nic, nic se nepohnulo.

Podíval jsem se na svůj profil, a zjistil jsem, že tam není žádný obrázek Golda, prostě prázdnota. Měl jsem 0 odznaků, a všechny obrázky Johto Gym Leaders byly vyměněny za lebky. Podíval jsem se na svoje Pokémony, všichni to byli Unowni s Levelem 25. Dohromady tvořili slova: ❝IMDEAD❞.

Vrátil jsem se zpátky do světa ve hře, pořád jsem byl v té malé místnosti, i když jsem v ní vlastně nebyl. Objevil se mi tam text ❝R.I.P.❞ Ta místnost byla jeden velký hrob, obklopený mnoha dalšími hroby. Gold pravděpodobně zemřel několik let poté, co zničil Reda.

Pokémon lost silver game download hra ke stažení creepypasta pokemon creepy strach darktown gameboy stará oldschool game

Byl to mladý trenér, který, navzdory jeho úsilí posbírat všechny odznaky a stát se nejlepším Pokémoním trenérem, nebyl schopný vyhnout se předem určenému, nevyhnutelnému osudu smrti, a jeho úsilí bude nakonec zapomenuté novou generací.

Nebyl jsem schopný tam odtamtud utéct, ať jsem klikal na cokoliv. Pokusil jsem se hru resetovat, ale nepomohlo to, objevil jsem se zase na stejném místě. Tak jsem se rozhodl tuhle noční můru prostě vzdát.

Po tomhle zážitku jsem Unowny už nikdy neviděl tak, jako předtím. No, nakonec jsem si užil hru Pokémon SoulSilver, a to opravdu nesmírně, ale pořád nemůžu přestat myslet na to, co se mi tadyta podivně zmanipulovaná hra snažila říct.

Hra: Pokémon Lost Silver

Brzy v září 2010 byla dokončena fangame Lost Silver. Je tam dokonce i ta možnost při ❝TURN BACK NOW❞ zvolit ❝NO❞. Tahle část hry je pak ale vytvořena tvůrci hry, a ne tvůrcem samotného Lost Silvera. Hra se dá stáhnout zde: Pokémon – Lost Silver Game

Dá se hrát na PC!

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Originál: Pokémon Lost Silver

Další Pokémon creepypasta: Vermillion City – Stavební Projekt

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!