ČlánkyCreepypasty

Vermillion City – Stavební Projekt

Vermillion City – stavební projekt

Pamatuješ si toho starého muže z Vermilion City, pracující na tom místě, kde má být nový dům? Ano, ten s maličkým odhodlaným Machopem, který udusával zemi, aby tam mohla vyrůst nějaká ta záhadná budova. Avšak očividně na tom pracují už roky.

Není to jen obyčejný příběh

Začíná to v Lavender Town. Toho, co se dozvíme o Lavender Town z Pokémon Red/Blue je málo, ale dává nám to hluboké vlivy na hráče. Zase za všechno můžou Rakeťáci. Rakeťáci se rozhodli krást v Pokémon Tower Cubonům lebky a místní celebrita, Mr. Fuji, se jim v tom pokusila zabránit, jenže netrvalo dlouho a rázem z něj byl rukojmí.

A ty jako hrdina jsi ho zachránil a odehnal Rakeťáky odtamtud. Tenhle příběh není nic moc, ale zdání klame. Když tam hraje hudba, no, zní to jako… strach. Ne jako v ostatních částech hry. A lidem, kteří na těchto hrách vyrostli, zůstaly sem tam jasné vzpomínky.

Ale není zvláštní to, že Lavender Town, ze kterého se prostě stalo místo mrtvých Pokémonů, nechalo o tři roky později vybudovat místo věže radiový vysílač? Lavender Town se změnilo už v Gold a Silver. A mimo ty změny je i hudba odtamtud jasnější a klidnější, než v předchozí generaci, avšak stále v sobě nese stopy děsivosti.

Věci nejsou takové, jaké se zdají

Zapojení Rakeťáků do událostí má na svědomí víc věcí, než jaké sis dovedl představit. Lavender Town, v časech Red a Blue, bylo takové přebytečné. Město bez čehokoliv důležitého. Ani posilovna tam nebyla, nic, co by lákalo turisty.

Fuchsiové město mělo Safari, Pewter City zase muzeum, ostrov Cinnabar slavnou laboratoř a tak dále, jenže Lavender Town mělo jen masivní hřbitov, který se dal volně navštěvovat. Jeho maličký obchůdek PokéMart byl oproti budově v Celadon City trpaslíkem.

Lavender Town bylo tehdy jedno z nejchudších měst Kanta. Jeden den se tímhle městem prošel určitý podnikatel, míříc za starostou města s návrhem. Spadl rádiový signál, když nedaleké Johto zasáhla bouře. Onen podnikatel dal návrh zbourat Pokémon Tower a vytvořit tam rádiovou věž pro Kanto.

Dokonce by to zaplatil sám onen podnikatel, Lavender Town by nepřišlo ani o korunu. Starostovi došlo, že by to mohlo náramně zvýšit popularitu malého městečka. Lavender Town něco takového potřebovalo, takže to nakonec přijal.

Cuboni pocházejí z Lavender Town

Jejich lebky bývají na černém trhu dost žádané. Podnikatel měl ve skutečnosti v plánu lovit Cubony a vydělat si tak. Vydělat na přestavění věže Lavender Town. Kdo byl onen podnikatel? Giovanni. A starosta Lavender Town? Pan Fuji.

Red tu byl jen jako obtíž celého plánu. ❝Zachránil❞ pana Fujiho před Rakeťáky, a když pak zase pokračoval ve svém dobrodružství a vyšel tak z města, Rakeťáci měli svůj plán na vyhubení Cubonů.

Zdálo se, že duše Pokémonů nebudou projekt narušovat, jenže. On Giovanni je mimo jiné také vcelku pověrčivý muž. Když si Team Rocket převzali Silph Company, mohli rozmístit do projektu v Lavender Town další své lidi. Jenže, pokud věž zdemolují, nevzbudí tak odpočívající duše Pokémonů?

Nakonec mu přišlo jako nejlepší nápad vystavit novou Pokémon Tower na jiném místě, kam vše přesunou ještě před zbořením té staré Pokémon Tower. Věděl o místě, které je pro novou věž perfektní.

Vermillion City - Stavební Projekt pokémon hra gameboy game pokepasta darktown.cz creepypasta česky

Prázdný kopec ve Vermillion City

Giovanni si najal na výstavbu zbrusu nové věže jiné lidi, společnost jednoho starého muže, který používal jako součást pracovní síly Pokémony: Machopy. Konstrukce byla náročná, neustále se tam opakovaly podobné nehody a poruchy.

Peníze, které byly přiděleny oné společnosti, ukradl bankovní lupič. Stroje nebyly zcela v pořádku, a při stavbě této věže pro mrtvé Pokémony zemřelo i několik Machopů. Uplynuly měsíce a projektem ani nehnuli.

Mezi obyvateli Vermilion City dokonce začaly kolovat příběhy a teorie o tom, že je ono místečko prokleté. Jenže mohlo by to vysvětlit, proč se tak nedaří, a proč Machopové umírají. Machopové, jejichž útoky nepůsobí na duchy.

Avšak přes to všechno Giovanni odmítal s bouráním věže, dokud nebudou těla z Pokémon Tower přesunuta jinam, na nové místo odpočinku. Mohl za to jeho strach? Měl obavy? Někteří lidé si o něm začali myslet, že trochu blázní.

Ale když pak k Giovannimu jeden z duchů přišel, došlo mu, že se s ním asi snaží navázat kontakt, a že už narušili odpočinky Pokémonů, což se taky prokazovalo na aktivitě duchů ve Vermilion City.

Když Giovanniho porazil Red, desetiletý chlapec, dovedlo ho to k myšlence, že už očividně nezvládne dál pracovat na tomhle projektu, vůbec, že ani nezvládne Rakeťáky. Z jeho plánu vznikl jeho strach. Upustil od své moci a prostě zmizel.

Nový vůdce Rakeťáků nesdílel příliš velkou část Giovanniho pověrčivosti a vnímání duchů, takže hned druhý den byla věž zbourána. Podivné je to, že muž, vlastnící organizaci, která neúspěšně pracovala na Pokémon Tower ve Vermilion City, také ten den zemřel.

Zbytky stavby na kopečku ve Vermillion City tam zůstaly doteď

Je to zapomenutý kousek země, zarostlý trávou a schovávající jen trochu náhrobních kamenů, pod kterými odpočívají Machopové, aby bylo vidět, že přímo tam byla plánovaná stavba nové Pokémon Tower, kterou nikdy nedokončili.

Lidé, kteří to tam chodí navštěvovat, se pak necítí dobře. Někdo říká, že slyší slabou, ale opravdu smutnou hudbu. Hodně lidí se tomu místu vyhýbá. Ale občas tam zajde nějaký cestovatel z Johta. A pak říká, že uviděl Machopa a starého muže, jak chodí po zemi a udusávají ji, stále pracují na onom důležitém projektu.

 

Vermillion City - Stavební Projekt pokémon hra gameboy game pokepasta darktown.cz creepypasta česky

Článek se mimo jiné slouží také jako objasnění jedné části článku o záhadách Lavender Town. Na ten se můžete těšit příště.

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Originál: Vermilion City Construction Project

Předchozí Pokémon creepypasta: Pokémon Lost Silver

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!