ČlánkyCreepypastyZáhady

Hall of Tortured Souls

Hall of Tortured Souls

Tohle je velmi dobře známé Easter Egg Windowsu 95, a vytvořilo příběhy a povídačky o tom, že Microsoft Corporation schovalo jakési „antikristické“ věci. Síň mučených duší je trochu děsivá cesta pro ukázání autorů Windows 95, hlavně teda autorů Microsoft Excelu 95.

Jak jsem řekl předtím, jedná se o Excel a Microsoft 95. Je to hra, jednoduchá hra, která se dá otevřít tak nějak takhle: jdi do Microsoft Excelu 95 (jestli máš stále kopii), otevři nový sešit. Najeď na 95. buňku, klikni na celý řádek. Pak tabulátorem překlikej na sloupec B, jdi do Help/About. Stiskni Ctrl + Alt + Shift a rozklikni technickou nápovědu. Objeví se hra.

Okno, nesoucí název „Hall of Tortured Souls„.

Abys hrál, stačí používat klávesnici. Ve hře se dá pohybovat osmi směry: sever, severovýchod, východ, jihovýchod, jih, jihozápad, západ, severozápad. Pohybuje se šipkama, a klávesou C se dá podívat dolů a D nahoru.

Taky se dá ve hře procházet stěnami, stěnami s okny. Když projdeš oknem, prostě pokračuješ v cestě, pokud stěnou bez okna, vstoupíš do stěny. Taky se dá projít sloupy.

Hall of Tortured Souls easter egg creepy darktown.cz excel 95 windows system game hra

Nahoře je schodiště, kde stěny obklopují text vytvořený očividně tvůrci Excelu. V dalším levelu je maličká místnost se jmény tvůrců na obrazovce. Stačí se vrátit zpátky, do místnosti, kde jste byli před chvílí, a napsat slovo „EXCELKFA“ a otevře se další síň. Síň s černou, klikatou cestou, ze které když spadneš, vrátíš se do předchozí místnosti. Chce to chodit opatrně.

Hall of Tortured Souls easter egg creepy darktown.cz excel 95 windows system game hra

A na konci je stěna s obrázky tvůrců. Pokus se úplně se otočit a uvidíš sebe, jak stojíš před tou budovou. Uvidíš předchozí místnost. Když narazíš na jednu z těch stěn, otočíš se dokola a vejdeš dovnitř.

Hall of Tortured Souls easter egg creepy darktown.cz excel 95 windows system game hra

Tohle Easter Egg skrývá děsivá tajemství o samotných tvůrcích. Pokud najdeš něco dalšího, prosím, kontaktuj mě.
Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Originál: Hall of Tortured Souls

Další Creepypasta: Happy Appy

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!