ČlánkyCreepypastyZáhady

Slender Man – Proxy: sluhové Slendermana

Slender Man
Proxy: sluhové Slendermana

Pokud se zajímáte o záhady ohledně Slender Mana, jistě vám nemohl uniknout pojem Proxy. Co to je? Kde se pojem vzal? A jaké jsou mylné představy o tomto termínu? Jste na správném místě, abyste odhalili odpovědi na tyto otázky.

Pojmem Proxy se označuje sluha Slender Mana, povětšinou jde o nedobrovolného člověka, který tuto činnost nevykonává ze své svobodné vůle a je Slender Manem ovládán.

Co to skutečně je „Proxy“?

Tomuto termínu rozumíme v souvislosti s bytostí nazývanou Slender Man. Ten si dokáže vytvořit své vlastní sluhy, poskoky – Proxy, které stvoří z běžných lidí, které si sám vybere.

Mylné představy

Mnoho lidí si práci Proxyho představuje jako dobře ceněnou. Mnoho lidí si myslí, že Proxiové mají speciální výhody, přátelství se Slender Manem, bezpečí, svobodu mysli a snad i klidný reálný život mimo sloužení jako Proxy. To je absolutní blbost.

Slender Manovi nezáleží na tom, že zničí životy několika lidí – pro něj je důležité, že má své Proxy. Ovládne je, dostane se jim do hlavy, bude sledovat každou jejich myšlenku a vkládat jim své, ukradne jim osobnost a na její místo dodá to, co tam on chce mít, sebere jim vlastní vůli a rozhodně je neodmění nijak dobře.

Pro něj to jsou jednoduše otroci, kteří možná práci vykonávají nedobrovolně, ale nemohou s tím nic dělat ani se mu vzbouřit. Protože kdyby se jim náhodou povedlo takovou myšlenku vyplodit, bude s nimi Slender Man velmi rychle hotový.

Co znamená „Proxy symbol“?

Nic extra děsivého. V Marble Hornets je spojován s Operatorem (Slender Manem), avšak to je prakticky vše, co tu o tom máme. Zde je původ tohoto symbolu a odtud se rozšířil dál, dokonce i mezi Creepypastu (a často je přezdíván „symbolem Creepypasty“, což je pochopitelné, avšak jeho původ a originální význam je právě v seriálu Marble Hornets).

Slender Obsession Proxy Symbol Operatora darktowncz nautileen

Symbol je vymyšlen lidmi, nemá žádnou fyzickou souvislost se Slender Manem, a tudíž nesymbolizuje, že je Slender Man nablízku, ani se jeho nakreslením Slender Man nepřivolává. A ve skutečnosti je „Proxy symbol“ mylné označení a spíš by se tomu dalo říkat znak Operátora.

Proxies mívají nějaký symbol

Povětšinou má každý nějaký jiný či spolu někteří symbol sdílejí. Není vždy znám význam jednotlivých symbolů, možná jsou to znaky schopné Slendermana přivolat či se s ním dorozumívat, nebo je to jen připomínka Slender Manovy neutichající přítomnosti, anebo má každý symbol specifický význam spojený s činností Proxyho (například symbol Observera by měl znázorňovat jeho pozorování Noaha ve TribeTwelve.)

Slender Sickness a Slender Obsession

O těchto dvou „nemocích“ jsem vám už články poskytla a můžete si je tu volně přečíst, ale zde bych chtěla shrnout otázku, jak tyto problémy souvisí s Proxies.

Slender Sickness

Není zcela jisté, jak na Proxies působí tato nemoc. Mnozí mohou být vůči těmto efektům Slender Mana imunní, jelikož si Slender Man nechce své poskoky zabít, ale ne vždy tomu tak musí nutně být.

Slender Obsession

Co se Proxiů týče, většina si projde fází Slender Obsession, než se stane Proxym, ale nemusí jít vždy o pravidlo. Slender Obsession je fáze přeměny spojená s kreslením symbolu operátora všude okolo sebe. Ovšem všechny čtyři body, které vysvětluji ve článku o Slender Obsession, mohou také mít alternativní vysvětlení a byla bych ráda, kdybyste to brali na vědomí.

DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ: Slender Manovi Proxiové jsou nebezpečné a nesvobodné bytosti, které kvůli své práci přichází o rozum a šanci na normální život. Přítomnost Slender Mana je nebezpečná sama o sobě. A jakýmkoliv pokusem stát se Proxym či přivoláním Slender Mana poškozujete a kazíte fandom a ohrožujete na životě sebe i své blízké.

HROZÍCÍ NEBEZPEČÍ:
 • Úmrtí
 • Všechna tři stadia Slender Sickness (fyzické bolesti, křeče, krvácení z nosu, vykašlávání krve, průjem, bolesti břicha, extrémní vyčerpání, případně halucinace a mnohem více)
 • Ohrožení vašeho života a životů ve vašem okolí
 • Dopouštění se ohavných trestných činů bez vašeho vědomí
 • Dopouštění se ohavných trestných činů s vědomím toho, že nemáte na výběr
 • Ztráta osobního života
 • Ztráta svobody
 • Ztráta majetku a obydlí
 • Ztráta svobodné vůle
 • Ztráta soukromí – jak fyzického, tak mentálního
 • Strach, paranoia

Jak se člověk stane Proxym?

V tomhle ohledu nejde o rozhodnutí osoby, ale Slender Mana samotného. Slender Man si najde bytost, ze které by chtěl Proxyho udělat, a prostě to bez jakýchkoliv otázek učiní. Není přesně známo, zda to udělá postupně, anebo najednou v jeden moment, ale je dost možné, že tomu zabránit moc nelze – a pokud máte pocit, že se vám to děje a že máte ještě čas, určitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jaké druhy Proxies existují?

Skutečně, Proxies nemají jen jednu formu. Existuje několik jejich druhů, při kterých záleží na tom, jak je Slender Man využívá.

 1. Hallowed (Osvěcení) – bezmocné loutky Slender Mana, jejichž účelem je pouze spolupracovat na základních situacích.
 2. Berserkers (Šílenci) – nejčastější představa Proxies; sluhové Slender Mana s dostatkem vlastní vůle na řešení problémů a vymýšlení taktik.
 3. Sleepers (Spáči) – Jejich vlastní osobnost zůstává netknutá a ani neví o tom, že jsou Proxiové.
 4. Agents (Agenti) – nejedná se o Proxies v běžném slova smyslu, spíš by se dali pochopit jako kultisté.
 5. Revenants (Zmrtvýchvstalí) – Proxy se super sílami a regeneračními schopnostmi, kterými je Slender Man obdaroval. Nepatří mezi příliš oblíbené a obvyklé.

Známí Proxies

 • The Observer (TribeTwelve)
 • Firebrand (TribeTwelve)
 • DeadHead (TribeTwelve)
 • Cursor (TribeTwelve)
 • Swain (TribeTwelve)
 • Persolus (TribeTwelve)
 • Mr.Scars (TribeTwelve)
 • Vince (Proxy)
 • Kate (Slender: The Arrival)
 • Unknown Proxy (DarkHarvest00)
 • Charlie Matheson Jr. (Slender: The Arrival)
 • Victor (MyDarkJournal)
 • New Jersey Chapter Overseer (DarkHarvest00)
 • Hallowed (EverymanHYBRID)

Pozor! Masky a Hoodie z MarbleHornets NEJSOU Proxies ani Creepypasty! (Pro více pochopení se podívejte na seriál MarbleHornets nebo vyčkejte na článek o tomto seriálu.)

Související články

Slender Sickness – článek o nebezpečné a nepříjemné nemoci, kterou přítomnost Slender Mana způsobuje.

Slender Obsession – především doba předcházející proměně v Proxyho. Pozor, mnoho lidí si za Slender Obsession zaměňuje obyčejné fanouškovské nadšení.

Ticci Toby, Masky a Hoodie (brzy vyjde) – Kdo je proxy a kdo ne? Jaká je o nich pravda?

10 důvodů, proč nebýt Slender Manovým Proxy (brzy vyjde) – vypsaná hrozící nebezpečí a problémy, kvůli kterým rozhodně nestojí za to ohrožovat se na životě a snažit se stát Proxym.


Tento článek nemá za úkol navádět ostatní k nebezpečné činnosti. Za své činy nesete odpovědnost Vy sami.

Chcete-li článek jakkoliv využít, vaší povinností je nejprve se dohodnout s autorkou.
Autorka článku: Nautileen

Čerpáno ze zdroje: The Slender Man Wikia
Článek není přeložen z originálu, pouze volně přepsán s využitím dalších poznatků z různých fór a webů.

Další příspěvky o Slendermanovi

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

2 Comments

 1. Co přesně dělá z Hoodyho a Maskyho neproxies?? Marble Hornets jsem viděla a Masky se mi zdá jako očividný Sleeper podle toho chytrého rozřadění??? Hoody nevím, możná Barseeker, ale nejsem si jistá, ale prostě?? Proč ne?

 2. chciałam bym żeby slenderman i proxy istnieli bio chcem ich spotkać i zostać proxy slendermana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!