ČlánkyCreepypastyZáhady

Slender Obsession, Proxy/Symbol Operátora

Slender Obsession
Proxy Symbol Operátora

Mnozí z našich řad si mohou snadno zaměnit nemoc Slender Sickness za takzvanou „Slender Obsession“ a naopak. Co je to nemoc Slender Sickness jste se jistě dočetli v předchozím článku (a pokud ne, přečíst si jej můžete ZDE a já bych vás ráda poprosila, abyste to skutečně udělali, protože se tam setkáte s důležitými body).

Tentokrát trochu probereme základ informací o proxies – poskocích, sluzích Slender Mana, a samotný symbol Operátora, laiky nazývaný „Proxy symbol“. Tak doufejme, že zde obohatíte své znalosti.

Symbol Operátora, takzvaný „Proxy symbol“/“Symbol Creepypasty“

Nejprve bychom mohli rozebrat samotný symbol Operátora. Znát jej můžete jako přeškrtnuté kolečko a jistě jste jej zahlédli v mnoha a mnoha případech týkajících se Creepypasty. Mnozí z vás jej dokonce popisujete jako takzvaný „Proxy symbol“. Avšak vás možná zklamu, když vám povím, že se nejedná o symbol Creepypasty.

Slender Obsession Proxy Symbol Operatora darktowncz nautileen

Symbol vznikl v seriálu Marble Hornets, který pojednává o záhadách ohledně Slender Mana (a odtud pochází Tim („Masky“) a Brian („Hoodie“)). Jde o znak, který se váže k Slender Manovi skutečně jen volně a můžete jej najít ve spoustě jiných souvislostí v jiných fandomech (kolečko a křížek jde třeba najít v X-Menech, Mark Twain jej využíval, dá se najít také v námořnictví a tak dále).

Je ale důležité brát v potaz i to, že jde o symbol vytvořený v seriálech a vymyšlený lidmi, tudíž se Slender Manovou podstatou tolik společného nemá. Tento symbol Slender Mana nepřivolá. Tento symbol nemusí nutně znamenat, že je Slender Man nablízku. Protože s největší pravděpodobností s ním on sám skutečně není spjat.

Proxy

Mnohdy jsou mylně vnímáni jako spojenci Slender Mana, kteří za svou práci dostávají skvělé bonusy pro svou existenci. Avšak před skutečností lidé často zavírají oči – pravda je totiž taková, že nejde o nic jiného, než nesvobodné otroky tohoto monstra, jejichž mysl je pod neustálým dohledem Operátora, Slender Mana.

Je schopen je ovládat a využívat, nutit je, aby dělali to, co on žádá a potřebuje. Prakticky skutečně nic pěkného, jen nesvoboda a nucení pracovat pod nadvládou Slender Mana, který dokáže nehezky zavařit lidskou psychiku. (Bohatý článek o Proxies tu také brzy najdete).

Projev, symptomy

Povětšinou chápeme symptomy Slender Obsession za předchůdce proměny ve Slender Manova Proxyho či čistou lidskou touhu po pravdě a informacích.

Projevují se těmito základními body:

 • Črtání a kreslení znaku Operatora (Slender Manova symbolu) jak na sebe, tak na své okolí.
 • Iracionální touha vyhledat Slender Mana i přes hrozící nebezpečí.
 • Touha stát se Proxym.
 • Emocionální láska/uctívání Slender Mana.

DŮLEŽITÉ:

Tyto body však mohou také znamenat čistě jen to, že jste možná trochu unáhleným hyper-fanouškem Slender Mana. Poprosila bych vás tedy, abyste si přečetli ještě následující body.

 • Kreslení Operátorova znaku nebo Slender Mana samotného nemusí čistě znamenat, že se z vás stává Proxy, protože v mnoha případech jde pouze o fan-art. Stejně jako fanoušci např. Harryho Pottera budou kreslit symbol Relikvií smrti na sebe a okolo sebe, i fanoušek Slender Mana bude kreslit symbol Operátora na sebe a okolo sebe. Důvodem je prostá a pochopitelná oddanost fandomu. (A navíc, jak už jsem zmínila, je symbol vytvořený fanoušky, a proto neexistuje žádný logický důvod, proč by měl symbol indikovat Slender Manovu přítomnost či jeho plány a snahu osobu proměnit v Proxyho.)
 • Získávání informací je součást přirozené lidské zvědavosti a touhy po odpovědích.
 • Mnoho lidí by se chtělo stát Slender Manovým Proxym z důvodu nedorozumění a špatného pochopení faktů. Mnozí totiž věří tomu, že Proxies mají speciální výhody a odměny za své služby, avšak pravda je taková, že jde o nedobrovolné otroky.
 • Láska či uctívání Slender Mana se dá pochopit buď jako prostý fangirling/fanboying, anebo v extrémních případech potřeba vyhledat psychologa.

Záměny

se „Slender Sickness

Mnohdy bývá Slender Obsession nazývána jako „Slender Sickness“ z důvodu nedostatku informací u dané osoby. Avšak Slender Sickness není pojem týkající se závislosti na Slender Manovi – jde o pravý opak, kdy se na vašem těle objevují příznaky toho, že Slender Man jde po vás. Se Slender Sickness se nejčastěji pojí krvácení z nosu, vykašlávání krve, amnézie, vyčerpání a spousta dalších fyzických i psychických nepříznivých vlivů pro lidské tělo. Článek o Slender Sickness najdete zde.

s fan-obsesí

Jak už se mnohdy stává, když se staneme fanoušky něčeho nového, začne se nás to pevně držet a začneme tím být doslova okouzleni a uneseni. Jak už jsem zmínila i mezi Projevy, každý bod se dá vysvětlit jako forma fanouškovské obsese a nemusí nutně jít o proměnu v Proxyho.

 


Skutečnost Slender Mana není stoprocentně jistá. Proto je možné, že tento článek a všechny další příspěvky ohledně Slender Mana jsou skutečně jen holá fikce nemající s realitou nic společného. Proxies jsou povětšinou vymyšlení a objevují se v seriálech, ale to je vše.

Nemůžeme mít jistotu, zda je Slender Man skutečně reálný, ale byla bych ráda, kdybyste si byli vědomi té fiktivní složky těchto článků a celkově většiny záhad ohledně Slender Mana.

Chcete-li článek jakkoliv využít, vaší povinností je nejprve se dohodnout s autorkou.
Autorka článku: Nautileen

Čerpáno ze zdroje: The Slender Man Wikia
Článek není přeložen z originálu, pouze volně přepsán s využitím dalších poznatků z různých fór a webů.

Další příspěvky o Slender Manovi

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

5 Comments

 1. Tak já se přiznám, ten symbol kreslím všude možně a Slenderman mě vždycky zajímal, ale nikdy to nezašlo nějak daleko. Ale musím uznat, že ten symbol se mi docela líbí. 😀

  1. Jako upřímně, ten symbol je prostě cool a jednoduchej na načrtnutí. Je to jednoduchý a má to meaning. A samo o sobě to prostě vypadá badass. xD (Pokud teda nejsi fyzikář a nepřijde ti to jako obyčejnej symbol žárovky xD)

 2. Super článok, aj ja mám v tom už viac jasno ako predtým. 😀
  Len tak mimochodom, chýbajú ti nejaké odkazy, tak ak chceš tak si článok ešte prezri a pridaj odkazy.

 3. Ahoj hele mně nikdy neteče krev z nosu ale před tím než jsem přečetla tenhle článek mi začala téct krev z nosu a trochu jsem se psychicky zhroutila abych pravdu řekla. Snad se mi nic nestane 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!