ČlánkyCreepypastyExtrémníZáhady

Slender Sickness – Slendermanova Nemoc

Slender Sickness
Nemoc, kterou způsobuje blízkost Slender Mana.

Je vysoký. Hubený. Nosí černý oblek. Umí levitovat. Ze zad mu rostou chapadla. Nemá tvář.

A je zdrojem mnoha nočních můr.

Avšak tato bytost umí být nebezpečnější, než se na první pohled zdá, a kromě fyzického vybavení, jako jsou chapadla, umí manipulovat s myslí takovými způsoby, které mnozí z vás doposud ani neznali. Zajímá vás více? Tak jen čtěte dál~

Mnozí jste zpozorovali, že se o Slender Manovi vypráví, že v jeho blízkosti začnou zrnit obrazovky – že funguje prakticky jako rušička. Kromě toho se toto však děje i s lidským zorným polem, které se údajně zrovna tak rozzrní a rozmaže. Ostatně toto jste měli šanci vidět už i v některých hrách týkajících se této bytosti.

Pojďme se nyní podívat na tento faktor do hloubky

Ve skutečnosti je toho totiž mnohem více. Pokud jste sledovali seriály, jako jsou Marble Hornets, TribeTwelve nebo EverymanHYBRID, jistě jste si museli všimnout, že přítomnost Slendermana skutečně způsobuje jisté problémy nejen s elektronickými přístroji. Ostatně o těchto seriálech se pravděpodobně taktéž dočkáte článků.

DŮLEŽITÉ: Pakliže na sobě některé ze symptomů zpozorujete, raději namísto vychloubání se tím vyhledejte lékařskou pomoc. Mnohé z těchto symptomů se nespojují se Slender Manem přímo, ale provázejí závažná onemocnění. Nejsem doktor a nemohu vám pomoci ani vás diagnostikovat. Také potřebuji, abyste si uvědomili, že existence Slender Mana je kontroverzní téma a tato bytost nemusí být reálná. Proto doporučuji nepanikařit.

A pakliže máte problém s hypochondrií, tento článek nejspíš není určen pro vás. Byli jste varováni a zodpovědnost za případné problémy nenesu.

Slender Sickness se převážně projevuje záchvaty kašle

Vykašláváním krve a krvácením z nosu, a často to bývá provázeno nevolnostmi, průjmy, nespavostí, extrémním vyčerpáním a v některých případech dokonce amnézií. Kromě toho se u mnohých obětí objevuje paranoia a vzdálení se od společnosti.

Způsobuje to předešlé setkání se Slender Manem; v horších případech za to pak může to, že vás Slender Man pronásleduje. Jako fyziologický důvod mnohých z těchto problémů je považovaná Sigma radiace, respektive otrávení organismu z důvodu vystavení radioaktivnímu záření, které Slender Man vydává.

Avšak ne vždy může jít pouze o Slender Mana či radioaktivitu; mnohé ze symptomů mohou být i následky styku s různými chemikáliemi a jejím vstupem do lidského těla. V obou případech je skutečně dobré vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Symptomy; stadia Slender Sickness:

1. Jste-li pronásledováni Slender Manem, pravděpodobně zažíváte:
 • Krvácení z nosu
 • Horečka podobná běžnému nachlazení
 • Mírná amnézie.
2. Pokud jste se se Slender Manem jednou setkali, nejspíš se u vás projeví:
 • Krvácení z nosu
 • Vyčerpání
 • Nevolnost
 • Silné záchvaty kašle
 • Zvracení, průjem
 • Amnézie
 • Slabé známky otravy radiací
 • Bolesti
 • Problémy s očima (krví podlité oči, případně i prasklé žilky)
 • Občasné deja vu
3. Po více než pěti shledáních se Slender Manem na sobě zpozorujete:
 • Vykašlávání krve
 • Krev ve zvratcích
 • Mnoho znaků vystavení se radiačnímu záření
 • Bolesti při dýchání
 • Obtížné polykání
 • Bolestivé křeče
 • Silná amnézie

Známé oběti Slender Sickness:

Alex, Tim, Brian, Jessica a Jay z Marble Hornets
Noah a Milo z TribeTwelve
Evan z EverymanHYBRID
Michael z MLAndersen0

Problém v moderní společnosti

Jak jste se nyní dočetli, Slender Sickness je závažným problémem, a dokonce může končit smrtí. Rozhodně není dobrým rozhodnutím brát jej na lehkou váhu – avšak důležité také je nešílet kvůli jednomu jedinému symptomu. To, že jste pár dní měli průjem a zvraceli ještě neznamená, že jste se setkali se Slender Manem.

Může jít o běžnou virózu. Navíc bych osobně byla na pochybách, že by si Slender Man vyhlédl právě Českou republiku/Slovensko, aby zde mohl hledat své oběti – obzvlášť pak mezi mladšími. Kde by k tomu našel důvod?

Mnoho z našich kolegů Creepypasterů však často nevnímá skutečnou závažnost situace, což je psychologicky pochopitelné obzvlášť u mladších, kteří Creepypastu vidí jen jako zábavu a možnost být strašně „psycho“, a ne jako seriozní fandom – a hledá na sobě i na jiných všemožné nemoci, ať už jde o psychopatii, Slender Sickness či podobné dost závažné problémy. Chápu to. Jste mladší a vyrostete – zrovna jako já. Také jsem měla takové období.

Chtěla bych vás poprosit

Abyste nehledali za vším šílený problém a nevzbuzovali paniku, nevyvolávali Slender Mana či jiné Creepypasty, nehráli si na psychopaty či se je v sobě nesnažili najít, neubližovali si v rámci „psycho her“, nehledali Slender Mana, neobětovávali předměty, zvířata či nedejbože jiné lidi jakýmkoliv bytostem, ať už Creepypastám nebo čemukoliv jinému, nesnažili se „stát se Slender Manovým Proxy (o těch vám mimo jiné také napíšu článek)“, nesnažili se v sobě jakkoliv vyvolat Slender Sickness či jakoukoliv jinou nemoc, psychickou či fyzickou; neubližovali náhodným či konkrétním lidem, a jednoduše se nechovali nebezpečně sobě a svému okolí.

Nejen že to vrhá velmi, velmi špatné světlo na tento fandom a jeho komunitu, ale ubližujete si tak hlavně sami sobě. Slender Man a další bytosti jsou sice teorie, avšak do jaké míry to jsou jen výmysly? Možné je, že část věcí, o které tu na Dark Townu píšeme, je založena na skutečnosti a pravdě a máme důvod se jich bát.

Pokud tomu tak je; pokud se po světě skutečně toulá Slender Man a další bytosti…

nejde o zábavnou věc, nejde o „kamaráda“, nejde o tatíka Slendyho, který vaří pro Slender Family wafle (a i tomu jsou mnozí schopni věřit), jde o životu nebezpečný problém a žádný nepovolaný maník z internetu, který třeba zrovna dodělal střední (nebo nedejbože ještě nedosáhl plnoletosti) by do takové záležitosti neměl šťourat a měl by od toho dát ruce pryč.

Takže bych vás moc ráda poprosila, abyste nebrali Creepypastu na lehkou váhu. Chování mnohých členů naší české a slovenské komunity mě stihlo za tři roky neuvěřitelně šokovat a nechci, aby se tu opakovaly stále stejné chyby, které naši komunitu stahují ke dnu. Ale také je potřeba si uvědomit, kdy se to přehání až příliš; zda totiž nevyšilujete nad něčím basic.

Díky za vyslechnutí. Brzy se dočkáte dokonce i článku o takzvaném Save The CreepyPasta Fandom projektu či o takzvané Slender Obsession, která bývá zaměňována za Slender Sickness i přes velmi výrazné odlišnosti.

Chcete-li článek jakkoliv využít, vaší povinností je nejprve se dohodnout s autorkou.
Autorka článku: Nautileen

Čerpáno ze zdroje: The Slender Man Wikia
Článek není přeložen z originálu, pouze volně přepsán s využitím dalších poznatků z různých fór a webů. Nesnažím se jím vyvolat paniku, jen šířím vědomosti.

Je čistě na čtenáři, čemu hodlá věřit. Slender Man může, ale nemusí být reálný, a zrovna tak tato nemoc. Proto vás prosím, abyste dobře zvážili, co reálné být může, a co je přehnané.
Nepobírám zodpovědnost za chování čtenářů.

 

Další příspěvky o Slender Manovi

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!