ČlánkyCreepypastyObrázky

NES Godzilla Creepypasta – Chapter 1: Earth & Mars

NES Godzilla Creepypasta
Chapter 1: Earth & Mars

Když jsem byl ještě malý kluk, byly dvě věci, které jsem skutečně miloval: Godzilla a NES hry. Takže když vyšla Godzilla: Monster of Monsters, bylo to pro mě, jako když se splní sen. No, skoro, vždyť spoustu her bylo o mačkání tlačítek a probojovávání se tak do ostatních levelů, takže ta hra byla ve skutečnosti prostě průměrná, ale to mi bylo tehdy jedno. Když jsem hru dostal k narozeninám, hrál jsem dny i noci, jak dlouho jsem jen mohl.

Naneštěstí jsem si o rok později vyměnil tuhle hru za Amagon, a pak jsem toho litoval. No, nedávno jsem si koupil nový NES, a jak jsem se okolo optával, tak jsem nakonec přeci jenom získal od kamaráda Billyho kopii Godzilla: Monster of Monsters.

Moje oblíbená hra z dětství. Měl jsem skutečně radost. Ani jsem se neptal, kde to Billy sehnal. Taky mi dal další hry, jako Legend of Zelda, Bomberman nebo tu děsnou kravinu Action 52, ale hra Godzilla u mě byla na prvním místě. Začal jsem hru a polila mě vlna nostalgie. Měl jsem radost. A když se z reproduktorů ozvala známá osmibitová hudba

Začal jsem se po chvíli usmívat jako idiot

Ano, spoustu lidí se smálo tomu, jaké hry jsem hrál, ale já si nikdy tolik neužíval žádné jiné hry, než ty na NES. Tyhlety hry s osmibitovou kvalitou mě nesly do dob, kdy bylo všechno jednodušší… bezpečnější. Ale po tom, co se mi se hrou stalo, jsem si tohle přestal myslet.

Zapoměl jsem, jak rychle přejde ta zábava při ničení protivníků napříč levely. I přestože moje vzrušení docela brzy přešlo, dostal jsem se rychle do prvního souboje s bossem. První boss byl Gezora, taková podivná chobotnice, která ve filmu Godzilla nikdy nebyla.

Nejprotivnější věcí na boji s Gezorou byla ta, že byl zády a útočil svými chapadly. Ten útok nebral HP, ale znemožňoval pohyb, takže jsem vyčkával a vyčkával, než mě nakonec dobije a já budu muset začít souboj odznova.

Bylo to stejně podivné, jako zvuky, a všechno ve hře

Možná nebyla úplně v pohodě, ale trochu zachybovaná – Gezora začal útočit a nezastavoval se, nedal mi možost. A navíc, časovač měl ukazovat prostě okolo čtyřiceti sekund, aby souboj netrval nějak extra dlouho, ale trvalo to asi pět minut. Do té doby, dokud se mi obrazovka nezaplnila rozházenými červenými pixely.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

Což bylo divné, a tak jsem vytáhl hru a fouknul na ni, a pak začal znova. Nějaká malá chyba mi přece nemůže vadit. Šlo to normálně, a tak jsem porazil Gezoru a dalšího bosse toho levelu, Mogueru, bez sebemenších problémů.

Dostal jsem se na další planetu; na Mars. Když jsem si to tam začal prohlížet, všiml jsem si, že na místě Varana tam bylo něco jiného, Titanosaurus. Ne, v tomhle být neměl. Teda myslím. Jako ano, Titanosaurus měl ve hře být, ale proč byl TADY, místo Varana?

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

Byl jsem z toho vzrušený

Nejen že jsem hrál svou oblíbenou hru, ale taky byla nějak… žeby upravená? A komu by tohle nepřišlo super? Když jsem teda znovu porazilnGezoru (ano, je pak i na Marsu) předtím, než použil ten svůj zatracený útok, tak když to mělo umírat, objevilo se tam místo toho něco divného. Jeho postavička se neponořila dolů, jednoduše nespadla, místo toho se po obrazovce rozmístily pixely z něj. A taky jeho oko leželo několikrát na obrazovce.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

Vím, teď už vím, že chyby u Gezory byly první varování, že s touhle hrou fakt něco bylo. Jenomže já to jak debil ignoroval a šel do souboje s Moguerou, kde tu byly taky zase chyby.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

A tady to bylo značně vidět, Moguera měl dvojnásobnou velikost, než normálně. Ale porazil jsem ho rychle, když však zemřel, další chyba.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

Stalo se to hrozně rychle, tak jsem rád, že jsem stihl udělat screencap. Postava obrovského Moguery se… roztříštila a roztála. A nahoře v rohu je cosi, co vypadá jako ptáček v kleci. Doteď nevím, co to má být.

Tak, měl jsem možnost bojovat s Titanosaurem, a upřímě jsem měl docela obavy, jaké další chyby se mi rozhodne hra ukázat u tohohle. No ale k mému překvapení tohle bylo naprosto v pohodě, tedy kromě toho, že přestože měly být všechny potvory hry ve stejné velikosti, Titanosaurus byl trochu vyšší. Přesto mi tenhle jejich výškový rozdíl přišel cool.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

No, po zábavném souboji s Titanosaurem jsem se měl objevit na Jupiteru. Hra mě ale přenesla jinam.

Na Pathos.

nes gozilla creepypasta cesky dakrtown.cz

< Previous part / Next part >

Rozcestník překladu: NES Godzilla Creepypasta.
Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.
Překladatel: Nautileen

Autor všech dílů: CosbyDaf
Originál: NES Godzilla Creepypasta

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!