ČlánkyCreepypastyVaše Příběhy

Rozkrojená jablka

Rozkrojená jablka

Žena – asi kolem dvaceti pěti let vejde do knihkupectví. Chvíli se rozhlíží, potom ji zaujme kniha s podivným názvem – „Rozkrojená jablka.“

Po vyčerpávajícím dni se večer konečně dostane domů. Usedne do křesla a otevře knihu. První strana – věnování: Pro moji drahou mrtvou Elišku, která milovala zelená jablka. Zvláštní věnování, pomyslí si a chce číst dál, nakonec se ale rozhodne jít spát. Čtení počká.

V noci se ženě zdá sen:

Je v místnosti, kde se nachází jen stůl, na stole dvě rozkrojená jablka. Vedle jablek leží nůž. Přiblíží se ke stolu. Vezme kus jablka, zakousne se do něj. Vtom se ze stínů vynoří nějaká dívka, popadne nůž ze stolu. Rozeběhne se proti ženě a bodne. Stačí jedna rána, přímo do srdce…

Žena se s křikem probouzí, ten sen vypadal tak opravdově. Podívá se na hodiny, je pět hodin ráno. Vezme tedy knihu a začne číst:

Amélie stojí v místnosti, kde se nachází stůl s dvěma rozkrojenými jablky, vedle nich leží nůž. Amélie se zakousne do kousku jablka, když si všimne pohybu v rohu. Ze stínů se vyřítí dívka. Popadne nůž ze stolu a rychlostí blesku bodne Amélii do hrudi. Amélie padá k zemi, kolem ní se tvoří loužička krve. Dívka zmizí znovu ve stínech a na stole se objeví odcizený kus jablka.

Žena zaklapne knihu. Chvíli vydýchává, že se první kapitola podobá jejímu snu. Je to jen hloupá náhoda, uklidňuje se. Poté se dá znovu do čtení. Druhá, třetí, čtvrtá i pátá kapitola – všechny stejné, jen jméno je jiné. To už ji štve. Zahodí knihu a lituje, že ji koupila, aniž by se podívala dovnitř (a to ještě nevěděla, jak moc bude litovat…).

Žena se vydá na nákup.

Chce péct štrůdl, ale schází ji jablka. V obchodě jsou jen zelená jablka – jako ta ze snu, pousměje se a koupí je. Doma začne připravovat těsto, nastrouhá všechna jablka, posype skořicí a dá do trouby. Vrací se do kuchyně, na stole zahlédne dvě rozkrojená jablka. Dojde ke stolu, jedno vezme a s chutí se zakousne.

Až pozdě si uvědomí, že všechna svá jablka dala do štrůdlu. To už se k ní žene dívka ze stínů, na stole sebere nůž a žena padá k zemi s nožem v hrudi. Dívka zmizí, na stole se objeví další jablko, domem se nese vůně spáleného štrůdlu a v knize, která se objeví v dalším knihkupectví přibude nová kapitola…

Další Creepypasta: Slepý malíř

Související články

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!