ČlánkyCreepypasty

Ruins of Alph – Obrázky a Podivnosti

Ruins of Alph – Obrázky a podivnosti

Navzdory tomu, že jsem toto chtěl uchovat jen mezi důvěrnými osobami, to tu vidíte. Ke zveřejnění mého zjištění mě pobídly dvě osoby. Jmenuji se Ruben. Vždycky mě zajímala taková ta nevědomá technika, to znáte, něco je vytvořené úplnou náhodou.

Ale nikdy jsem nehledal nějaký ten určitý důkaz, příklad a tak. Takže tohle jsem našel prostě jenom tak. K tématu. Není náhoda, že útok ❝Curse❞ byl ukázaný v Pokémonech, Generaci II, takže hry Gold, Silver a Crystal.

Často slýcháte, abyste nesoudili knihu podle obalu, že? Takže. Ve druhé generaci Pokémonů je jedno místo se svou specifickou hudbou. Samozřejmě, že každé město, jeskyně, nebo tak, mají svou specifickou hudbu, ale tahle je něčím zvláštní. Jenže kdo by to řekl?

Každý zvuk dokáže vyvolat emoci

Co jiného zvuky vytvářejí? Možná ale velké množství zvuků má na tuhle otázečku odpověď.
První takovýto ❝důkaz❞ se mi objevil v Lavender Town, města z první generace her. První verze hudby, Lavender Town 1.0, měla opravdu zvláštní účinky.

Autoři se pokoušeli o děsivý efekt, ale vzniklo z toho něco, co nečekali. Sami to víme, ne? Hudba má vysoko postavené frekvence, a bolest hlavy po poslechu nebývá vyjímkou.

Častěji to dopadá i hůř

Brzy byla hudba z Lavender Town nahrazena novější, 1.1 verzí, která už takovou bolest hlavy nezpůsobovala, a pokud ano, tak to s největší pravděpodobností bylo z důvodu neustálého hraní her. To pískání osmibitových hudebních souborů a sledování vysoce pixelované obrazovky nedělává lidem nejlíp.

Osoba, která jako první publikovala video, byla brzy po té překvapena tím, že někdo, a údajně to byl jeho známý, vyvinul program na zaznamenávání cest frekvencí, dokonce než byly první verze staženy z prodeje. A tuhle hudbu zkoumal – nakonec se mu povedlo do ní nejspíš nedopatřením přidat tóny.

Ten muž se jmenoval Anthony. Asi si nevšiml, že ty přidané tóny vytvořily určité obrazy, které se s Pokémon hudbou nějak neshodovaly. Tyhle obrazy všichni známe, a víme, co znamenají.

Dokud ale nebyly dostupné verze Gold, Silver a Crystal, byli jsme schopni rozpoznat pouze toho ducha tam. Ne ta písmena, ten text tvořený Pokémony Unowny. Tihle Pokémoni se poprvé objevili právě až v G/S/C.

Syndrom Lavender Town tone brutal frequency pokemon red and blue psycho suicide darktown.cz creepypasta časky

Teď je tu další věc

Dva zvukové záznamy z Gold, Silver nebo Crystal spolu tvoří něco docela pozoruhodného. S jedním jste se, pokud jste G/S/C hráli, určitě setkali, navíc to není tak daleko od začátku hry. Tahle zvuková stopa se začne přehrávat, když se objevíte v místě zvaném Ruins of Alph.

Když se na tohle místo podíváte oddáleně, vypadá takhle:

Právě v těchto jeskyních tam se objevují poprvé Pokémoni zvaní Unowni, které je možné vidět také na tom záznamu z tónů v Lavender Town. Vraťme se ke zvukovým záznamům z Ruins of Alph – to, o čem hodlám mluvit, nenajdete přímo v té hře. Dají se najít pomocí počítače.

Nejsem osoba, která postnula první video. Tuhle osobu tu budu nazývat Edwin. Edwin si všiml, co se Anthonymu stalo se zvukovým klipem Lavender Town, které mohl vlastně také takhle udělat, a to díky zvukům z Pokémonů.

Pokusil se o to, pokus mu vyšel. A mimo jiné, po objevení výtvoru Anthonyho (lavender.wav) a jeho algoritmu se stal Edwin víceméně posedlý podivnostmi Lavender Town. A tenhle ❝zájem❞ neztrácel.

Edwin prostě většinou ztrácel čas pokoušením se o podobné pokusy, jako je dělal Anthony. A začínal tím být i docela známější. Pokusil se o něco takového i s hudbou z Ruins of Alph, kterou zkombinoval s hudbou rádia. A výsledkem bylo něco mnohem více ohromujícího, než Arthurův originál.

Výsledkem bylo toto video:

Překvapený jsem byl opravdu až tehdy, kdy jsem si všiml, že mě Edwin ve svém posledním videu zmínil jako ❝zvukový nadšenec❞. Taky proto vlastně o tomhle vím tolik a proto jsem něco musel o mém ❝zážitku❞ napsat.

Pomáhal jsem Edwinovi ve spoustě věcech, o které si požádal, hodně potřeboval pomoct s Lavender Town, proto jsem mu posílal spectrogramový program. Posílal mi pak víc a víc detailů ohledně problémů, se kterými se setkával, a tak jsem ho vlastně mohl znát víc a víc.

Nakonec mi poslal heslo svého účtu spolu s děsivou zprávou. Po nalezení zvuků, které zapříčinily Anthonyho smrt, se necítím nějak líp. Něco s tím je špatně. A je moje chyba, že zemřel.

Kdybych s ním býval prostě pouze hrál Pokémon Blue a kdybychom se pak tolik nezajímali o věci v Lavender Town, dopadlo by to lépe. Byl to můj nejlepší přítel, ale já jsem ho nechal zemřít. Nebyl jsem opravdový přítel.

Nemůžu takhle těžce žít

Připojil ke zprávě ještě audio záznam i heslo, mohl jsem tak rovnou zkontrolovat jeho účet. Tak či tak, byl jsem zmatený. A…. Den poté, co bylo zveřejněno video, byl Edwin nalezen mrtvý ve svém pokoji, bez viditelných zranění.

Nerozuměl jsem tomu, co se stalo. Pochopil snad pravý směr Anthonyho zábavy? Byla to sebevražda? Obojí? Nikde nebyly zmíněny sebemenší detaily ohledně jeho zvukového souboru, kromě popisu. Neměl jsem v plánu se do tohohle zamotat, ale když už tomu tak bylo, začínal jsem v sobě cítit, že to je má povinnost.

Ale to, co jsem viděl v tomhle videu, jsem nechtěl popisovat – myslete si o tom vy, co chcete. A… Detail. Nezapomeňte, že ve hře vědci v ruinách tvrdí, že Unowni umí komunikovat přes radiové vlny.

Co bylo vytvořeno v Pokémon Tower v Lavender Town?

Rádiová věž celého Kanta. Měl bych říct, že zvukový soubor byl vytvořený s Anthonyho algoritmem a stereofonními údery v pozadí. Takže… Má Lavender Town theme a hudba z Ruins of Alph spolu co do činění? Náhoda? Nehoda?

Je to něco díky čemu by někdo mohl zešílet?

Více o Syndromu Lavender Town najdete: Syndrom Lavender Town

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Autor: Ruben
Originál: Ruins of Alph – Embedded Images and Strangeness

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!