ČlánkyCreepypastyZáhady

Syndrom Lavender Town

Lavender Town

Také známý jako syndrom Lavender Town je období sebevražd a nemocí dětí v sedmi až dvanácti letech, krátce po vydání hry Pokémon Red and Green v Japonsku, 27. února 1996.

Pověsti říkají, že k sebevraždám docházelo, když děti hrající hru dosáhli Levandulového města. Znělka v této části hry měla velmi vysoké frekvence, které mohou podle studií slyšet pouze děti a mladí dospívající, protože jejich uši jsou prozatím hodně citlivé.

Kvůli znělce Lavender Town, tedy Lavender Tone, spáchalo okolo dvou tisíců dětí sebevraždu, a spoustu dalších onemocnělo nebo utrpělo nějaké zranění. Sebevraždy byly většinou provedeny skokem z výšky nebo oběšením, ale byly zaznamenány i jiné případy. Ti, kteří sebevraždu nespáchali, říkali, že je bolela hlava, když si Lavender Tone poslechli.

Lavender Tone nyní zní ve hře odlišně, masová hysterie byla totiž způsobena první (beta) verzí Pokémon. Po incidentech byla hra stažena a programátoři v Lavender Tone snížili frekvence.

Roku 2010 se na internetu objevilo jedno video, kde bylo použito ❝speciální software❞ pro analýzu hudby z Lavender Town. Při hraní hudby se na konci utvořily obrazce, text tvořený Pokémony Unowny. Dalo se z toho vyčíst ❝LEAVE NOW❞.

Syndrom Lavender Town tone brutal frequency pokemon red and blue psycho suicide darktown.cz creepypasta časky

Reálný zážitek člověka můžete najít přesně za týden na webu DarkTown.cz.
Na tomto odkazu: Zážitek se syndromem Lavender Towem

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Originál: Lavender Town Syndrome

Brzy očekávejte další články s touto tematikou.

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!