ČlánkyCreepypastyExtrémníVidea

Vražda nevinného zvířete ve videu. Vrahem byl Youtuber

Následující článek má vysoce znepokojivý obsah. Pakliže nesnášíte týrání zvířat v jakékoliv podobě, prosím, abyste tento článek nečetli anebo se psychicky připravili. Nebude to moc hezké čtení.

Samotné mi dalo dost zabrat, než jsem tento článek sepsala. Což o rychlost, sepsaný byl rychle, ale vnitřně mě bolí, že se stalo, co se stalo, a že píšu, o čem píšu. Ale myslím si, že je čas, aby vám byla odkryta další nepříjemná událost dnešní doby. Jedná se o vcelku čerstvou věc, týkající se doby… krátce po Vánocích 2018.


Na lidech, kteří si libují v násilí, je rozhodně něco špatně.

Sadisté existovali, existují a existovat budou. Na tom nic nezměníme . Ale je vždy dobré si uvědomit, kdy je to ještě přijatelné, a kdy se to… vymyká z rukou.

Nevím, zda to tak vidím jenom já, anebo to je skutečně pravda, ale v těchto dobách a v naší komunitě se strašně rozmáhá trend „psycho dětí“. Osobně tuhle věc nemůžu vystát, a to z jednoho prostého důvodu – sama jsem si jí prošla. Rozhodně ne tak masivně, jak budu popisovat v tomto článku, ale taky jsem byla malá a blbá.

Taky jsem byla naivní děcko, které si myslelo, že jednou bude zabíjet lidi, protože je to „strašně cool“. Taky jsem si myslela, jakej jsem psychopat, přestože jsem jen hledala pozornost a snažila se být zajímavá. A to je přesně vliv této komunity na labilní, neuvědomělou část dětí, kteří sem přijdou. Sotva si uvědomí, že je na tom něco špatně.

Nikoho odsud nechci vyhánět. Nemáme náš web na DarkWebu, nemáme tu ikonku, že všechen kontent je 18+, ale doufáme, že naši čtenáři alespoň mají mozek, který využijí na to, aby se nenechali zlákat do takovéhoto nebezpečí.

Tentokrát ale nechci mluvit obecně o celém tomto problému. Tentokrát vám chci povyprávět o vcelku nedávném incidentu, který na Youtube vyvolal značné rozrušení.

Vražda kočky ve videu. Vrahem byl patnáctiletý Matías.

vražda nevinného zvířete ve videu vrah byl youtuber darktown

Jak to s ním začalo?

Matías vedl youtube kanál s názvem „Peluchin Entertainment“. Jeho první videa obsahovala plyšáky, kteří si měli vzájemně ubližovat a vraždit se, což snad mělo působit jako nějaká forma zábavy. Ale i přes to, že jde pouze o něco neškodného a ve skutečnosti to nikomu neublížilo, měli bychom si uvědomit, že už to vypovídá něco málo o jeho zvrácené povaze. Tehdy jako jedenáctiletý se už bavil utrpením ostatních.

Na druhou stranu musíme ale vzít v potaz, že tohle je náš první dojem z Matíase a že ve skutečnosti nemusí jít o nic strašného. Je dobré si uvědomit, že je to vcelku znepokojivé, ale nesmíme dělat unáhlené závěry. Přeci jen v tu dobu mu bylo teprve jedenáct.

Fandomy, které známe i my

Poté začal točit letsplaye na hororové hry, mezi něž patřilo i Five Nights at Freddy’s. Jak tedy můžete usoudit, tento člověk dost podstatně spadá mezi fanoušky hororu a fanoušky obsahu podobného tomu, který se pro vás snažíme připravovat my na DarkTownu. A to znamená, že je vám blízký. Zájmy, koníčky, mentalita. Jemu podobného člověka můžeme najít dokonce i tady, v našem československém fandomu. Jistě tady někdo takový existuje, jen naštěstí nezašel do takového extrému, že by se to takto masově řešilo. Nezavírejme nad tím oči. Takoví lidé existují.

Zvrácená mysl

Nějakou dobu poté sepsal několik faktů o sobě a zveřejnil je ve videu. Mezi nimi se zmínil i o tom, že rád kouká na násilná videa. Dokonce o sobě zde tvrdí i to, že je psychopat.

A po nějaké době zveřejnil video, které na Youtubu a i v jeho zemi vyvolalo silný povyk. Video, kde agresivně a násilně zavraždil kočku, kterou snad půl roku předtím adoptoval. Matías posléze začal tvrdit, že Jason, zmíněná kočka, zemřel během „nehody“. Z evidence ve videu však můžeme jasně potvrdit, že tomu tak nebylo.

vražda nevinného zvířete ve videu vrah byl youtuber darktown

Nevinného kocoura bere Matías zprvu za kůži do vzduchu. Jason se pokouší bránit a padá na zem, ale následně v několika sériích je znovu vyzdvihnut do vzduchu a znovu hozen či upuštěn na zem. Kocour působí už tak vcelku vyčerpaně a často se sotva sbírá ze země. Ale to jeho peklo teprve začíná.

Chlapec poté bere kocoura za jednu zadní nohu do vzduchu a drží ho tak po několik vteřin. Přitom si neodpouští smích.

Po dalším zdvihání ze země a opětovném pouštění přichází na řadu první, rozmáchnutý a dost hrubý kopanec. Pár zvuků, včetně ran a kočíčího sténání, se ozývá mimo kameru, a pak můžeme jasně vidět, jak je kocour hozen, či snad odkopnut přes celou místnost a prudce naráží do skříně.

Matías za ním spěchá a tahá ho za ocas zpoza gauče, kam se Jason snaží ukrýt. Následně jím háže doprostřed místnosti a pokouší se na něj dupnout. V ten moment se Jason otáčí a přechází do útoku na svého páníčka, avšak s ne příliš výrazným výsledkem. Připočteme-li k tomu pár dalších kopanců, tak Jason začíná žalostně sténat.

Následně znovu letí přes místnost, a já osobně nemohu říct, který z těch dvou kopanců, které jej donutily letět vzduchem, byl horší, naráží do zdi a už se jen plazí pryč – zadní nohy mu očividně vypověděly službu, pravděpodobně se mu stalo něco s páteří.

Po chvíli je kocour ukryt za gaučem

Matías gauč obchází a za ním na v bolestech mručícího Jasona šlape. Z druhé strany gauče pak Matías tahá kočku za ocas, aby ji znovu nechal vidět na kameře. Pak se rozpřahává a kope kocoura do obličeje.

Následovaly Matíasovy řeči, nepůsobící zrovna příjemně, a poté Jason letí prostřednictvím kopance vzduchem na gauč, kde zůstává ležet. Matías k němu přichází s vařečkou v ruce a zasypává ho deštěm, skutečně deštěm ran – do tělíčka, do pacek.

Hlavu očividně ještě ušetřil. Ale prudkost, s jakou se Matías rozmachuje, aby zasadil další rány, působí tak hrozivě, že si nedokážu představit, jakou bolest musela jedna rána vyvolat. Něco takového láme kosti.

Poté kocoura kope do hlavy a znovu jej zasypává údery. A kocour ještě stále žije. Láme mi srdce a fascinuje mě zároveň, že i po tom všem kocour ještě pořád žije a ještě pořád té bolesti odolává, i když očividně z posledních dechů.

Téměř nehybné tělo pak Matías otáčí, a když spatří náznak života, znovu kočku ubíjí k smrti. A kocour se hlasitě ozývá a snaží se po gauči přeplazit do nějaké bezpečnější zóny, čehož však moc snadno nedosahuje. Následují další rány a video končí.

Důvod tohoto hrůzného činu údajně bylo to, že se nepohodl a pohádal se s nějakým člověkem. Dokonce se i tvrdí, že video nenahrál na Youtube on, ale že ho té dané osobě, se kterou se pohádal, odeslal, a posléze se mu někdo hacknul na účet a toto video zveřejnil.

Ale nedlouho poté přibylo další video,

vyprávějíc o tom, že Matías adoptoval dvě nová koťata. Už to samotné je po naší zkušenosti s tímto uživatelem Youtube hrůzná zpráva, ale tím to ještě nekončí – následuje totiž video, kde je jedno ze zmíněných koťátek hozeno do záchodové mísy plné lidských výkalů.

Koťátko se marně snaží dostat ven, drápe všude okolo sebe, ale samo od sebe nemůže vylézt. A Matías se s kamerou v ruce opodál směje. Prostě se jen směje. A abyste nezačali o kotě mít strach, tak vás alespoň mohu uklidnit tím, že krátce poté, co tato informace vešla mezi veřejnost, došel někdo z Matíasových známých k němu domů a koťata zachránil.

Dokážu si představit některé čtenáře našeho webu,

kteří zmíní, že přeci jen čekali něco víc, než jen vraždu kočky. Ale já si osobně myslím, že můžeme být rádi, že to nezašlo až tak daleko. A když si to vezmete, člověk by se takovému napadení snáz ubránil, zatímco kočka je prakticky bezbranná, a krom toho byla neskutečně šokovaná tak náhlou bolestí, že se sotva dokázala bránit dál. Navíc dle toho, co ve videu můžeme spatřit, ani neměla kam pořádně utéct – Matías ji vždy vytáhl zpoza i zpod gauče, ať už za kůži či za ocas.

Sledovat tohle video je příšerné. Já osobně mám s určitými kočkami pár nepohod a o jedné vím, že mě nemůže vystát. Ale i přes to mi tato stvoření přijdou až příliš nevinná a… prostě příliš živá na to, aby někdo měl právo jim jejich život brát.

Původ chlapce

vražda nevinného zvířete ve videu vrah byl youtuber darktown

Než se vydáte na witchhunt na tohoto chlapce, pojďme si ještě něco dalšího o něm projít. Matías je z tak trochu jiného světa, než je ten náš. Jsme evropani, naše kultura má dlouholeté kořeny přímo zde a vyrůstáme s touto mentalitou. Zatímco Matías pochází z Chile. Tyto jihoamerické státy sdílí mentalitu částečně odlišnou od té naší.

A co si budeme povídat, i tito lidé tam bývají značně násilnější a vyrůstají ve zcela jiných podmínkách. Jak si sami můžete všimnout, v takto vzdálených státech bývá týrání zvířat vcelku časté. Rozhodně ne správné a i tam je nelegální, ale bohužel je časté. Jak směrem na západ, tak i na východ. Já sama jsem byla šokovaná, když jsem viděla úryvky z videí zobrazujících týrání psů v Číně.

Latinskoameričtí rodiče mnohdy vychovávají své děti poněkud svérázně a tak úplně nedbají na nějaké morální zásady, které jsou u nás běžné. Nesnažím se tu dítě ospravedlnit, ale chtěla bych vás alespoň nechat nahlédnout trochu blíže k jeho situaci.

To, co udělal, správné není a mělo by být potrestáno, ale rozhodně ne tím, že armáda lidí na internetu začnou chlapci z celého srdce přát smrt. Protože to taky není správné, a přesto to strašně velká spousta lidí už udělala.

Možná vyústění situace

Nejsem si zcela jistá, zda má informovanost je dostatečná a zda mé zdroje mluví skutečně pravdu, avšak hovoří se o tom, že následně po několika procedurách s policií byl poslán do psychiatrické léčebny a to je přesně místo, kde by měl skončit.

Protože dítě s takovýmto chováním má dost silné předpoklady k tomu, aby bylo budoucím sériovým vrahem, pakliže neskončí v ústavu, který by mu mohl dostatečně pomoct. Bohužel, z toho, co jsem slyšela, ta léčebna, ve které Matías skončil, nemá příliš dobré ohlasy.

Avšak kvůli benevolenci chilských zákonů vůči dětem neskončil u soudu a nebyl nijak zvlášť legálně potrestán. Nad čímž mi zůstává rozum stát. Přesto si své odpyká a nekompromisně si to zaslouží.

Videa z jeho kanálu byla odstraněna, ale kanál samotný je stále dohledatelný a můžete si prohlédnout jeho staré příspěvky. Smazaná videa jsou k dohledání zrovna tak, ale prosím vás, nehledejte je. Není to hezká věc. (ale pokud vám zvědavost nedá, doporučím Liveleak.com. Ale mějte na paměti, že jsem vás varovala o obsahu.)


Chcete-li článek jakkoliv využít, vaší povinností je nejprve se dohodnout s autorem.
Pokud můj článek používáte jako zdroj, uveďte na něj odkaz jakožto na zdroj.

Autor článku: NautiFears

Zdroj: Vlastní oči a vlastní slova, Liveleak.com jakožto poskytnutí smazaných videí a Youtube Search.

Video, které mě k události přivedlo: Amanda the Jedi | https://www.youtube.com/watch?v=XwDo0l_JR18

Video, které mi poskytlo nejvíce informací: JohnsEdge | https://www.youtube.com/watch?v=B4Nl5rWTMoE

jedna rozkošná kočička po vyčerpávajícím článku :3

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

2 Comments

  1. Týrání zvířat je hnus. Je jenom málo věcí, které mě dokážou rozzuřit, ale týrání zvířat k nim patří.
    Ale jsem ráda, žes o tom napsala, i když jsem popis videa přeskočila. Lidi by měli vědět, kam až to může dojít…

  2. Je mi líto všech zvířat která si něčím takovým musela projít, tohle je fakt zvrácený…ale je důležité vědět že se něco takového děje, lidi by to neměli jen ignorovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!