CreepypastyVidea

A Mask / Maska

Maska / A Mask Creepypasta

Budu někdy volný?

Budu moct někdy opustit tenhle mučivý život po smrti? Svou existenci jako duch, chodící okolo ve své vlastní beznaději, toužící po návratu k odpočinku? Vzpomínám si na to, jaký ten odpočinek byl. Ležel jsem tam, ve své starodávné hrobce, nepřemýšlejíc o životě. Naprosto sám. Neotravoval jsem ničí život.

Ale všechno tohle mi bylo před několika lety odebráno. Všechno, co jsem zaživa, ba i po smrti, měl, mi vzali. Je to pryč. A já i do tohohle dne nevím, proč, a mám potuchy, že to nikdy vědět nebudu. A najednou… se mi začala vracet minulost. Pamatuju si, kým jsem byl, ale za boha nevím, proč jsem tady.

Nikdy jsem neudělal něco špatného. Pro Kristovy rány, byl jsem přece narozen jako člověk! Ne jako tohle… tenhle… ďábel. Ta stvůra, číhající v noci, zuřící nad trápením ze vzpomínek na věci, které jsem ztratil. Ta legenda z táborových povídaček, zdroj nočních můr, objekt děsivých příběhů, které si po tmě vyprávějí malí kluci.

Jediné, co mi zůstalo, je ta zatracená maska, stále se mi vysmívající

Nemůžu se od ní oddělit, kamkoliv jdu, plíží se za mnou. Kdykoliv se někam otočím, následuje mě to jako ztracené štěně. Prošel jsem přes hřbitov, pokud vím, jmenoval se Lavender Town, teda alespoň to bylo jméno města. Hřbitov vlastně neměl nikoho, kdo by věděl.

Obklopovaly ho příběhy, povídačky a drby, příběhy o tom, jak zemřelí vstávají z mrtvých a děsí živé. Jak pohřbená těla ožívají a vtahují k sobě oběti. Nebo povídačky o plynových rukách duchů, které svírají lidské dušičky. Ale ten nejděsivější příběh ze všech je. Duch, démon, dávající svému trenérovi nezkrotnou sílu.

Ale všechno, na co se chci zeptat, je. proč? Které šílené, vyšinuté monstrum by nás bylo schopno takhle mučit?Sundal jsem si masku, svou masku.

Spíš… nebyla to vždycky jen maska, dřív to byla má tvář. Maličké slzy mi váhavě vlezly do očí, když jsem na ni zíral. Má tvář. Byla kdysi tak nádherná. Jediné, co můžu udělat, je zírat na tu masku a potichu si pro sebe plakat.

Nikdy nebudu volný

Originální Creepypasta (EN): A Mask
Další Creepypasta: The Lighthouse / Maják

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!