ČlánkyCreepypasty

Držitel práce

Předmět 59. z 538

Držitel práce

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte na jakékoliv staveniště či slévárnu, na které se dokážete dostat. Až dorazíte za vedoucím pracovníkem, zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel práce“. Vedoucí pracovník se usměje a napadne vás salvou odporných pravd. Nereagujte a zopakujte váš požadavek. Požádá vás, abyste chvilku počkali, jelikož musí zavolat svému šéfovi; aspoň to tvrdí. Následně odejde. Počkejte minutu nebo dvě a někdo si stoupne vedle vás. Zeptá se vás na „Držitele dvojčat“. Řekněte mu, že pracovník je momentálně pryč a hovoří se svým šéfem. Řeknete mu, že budete oba muset počkat na to, než se vrátí.

V tu sekundu se ten pracovník zdánlivě odnikud objeví. Slušně vás požádá, abyste tam počkali, zatímco ta druhá osoba ho může následovat. Neuposlechněte ho, jelikož pokud teď počkáte, pak už nikdy neopustíte to místo, na kterém stojíte. Následujte je a předstírejte, že máte prostě stejnou cestu jako oni.

Po krátké chvíli dorazíte ke dveřím z papíru.

Nenechte se zmást, tento papír je silnější než jakýkoliv kov, který jste kdy spatřili. Pracovník otevře dveře a pustí dovnitř tu druhou osobu. Následujte ji, než se ty papírové dveře zavřou, jinak se jakékoliv místo, na kterém se nacházíte, změní v dům plný vašich největších strachů a vy budete zamčeni uvnitř. Navždy.

Následovali-li jste tu druhou osobu do těch dveří, oba se ocitnete v malém ráji. I když najdete všechno, co znáte a milujete, ničeho se vašima rukama a pažemi nedotýkejte, jelikož pak ta krása rychle pomine a šílenství pohltí vaši mysl. Prostě jděte po cestě, kterou uvidíte pod svými chodidly, a neopouštějte ji.

Ta druhá osoba udělá to samé a bude mluvit. Bude mluvit o hodně věcech, které se staly v jeho životě. Neodpovídejte; jen poslouchejte. Ani on, ani vy nechcete vědět, co se stane, když na této cestě přestane hovořit. Půjdete hodiny a budete muset vydržet to mluvení. Nakonec si bude stěžovat, že ho bolí v krku a že vám už nemá co říct.

V tom momentě dorazíte ke zlatým dveřím; otevřou se.

Čím blíže budete, tím víc budou otevřené. Vejděte do těch dveří a ocitnete se ve skoro temné místnosti, osvětlené pouze dvěma svíčkami. Jedna z nich je vedle batohu, ta druhá vedle zrcadla. Jděte k batohu a zvedněte ho, ať už bude jakkoliv těžký. Jděte k zrcadlu; nyní si zvolíte váš osud.

Pokud už tam bude stát ta druhá osoba, můžete rychle zakřičet: „Bez ohledu na to, jak těžká ta práce je, bude udělána!“ a následně rozbít to zrcadlo, pokud chcete získat svůj kousek hlavolamu. Pokud jste rozbili ten odrážející předmět, ta druhá osoba nelidsky zakřičí a pomalu se rozpustí. Po minutě bude pryč a zůstanou po něm pouze boty. Vezměte je a budete vráceni domů.

Ty boty jsou Předmět 59. z 538. Nikdy si ne neobujte.

Nicméně! Vyberete-li si nezakřičet a nerozbít to zrcadlo, zaujmete místo té osoby a on se vás zeptá: „Co je odráží?“ V ten moment ucítíte nesnesitelnou bolest; pomalu zemřete. Po minutě budete pryč a úkol té druhé osoby bude splněný. Je jen na vás, kdo zemře.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Kdo je Long Horse?

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!