ČlánkyCreepypasty

Držitel lží

Předmět 58. z 538

Držitel lží

V jakémkoliv městě, v jakékoliv zemi, jděte do jakéhokoliv ústavu pro duševně choré či domu na půl cesty, do kterého se dokážete dostat. Až se tam dostanete, jděte na recepci a zeptejte se, zda můžete navštívit někoho, kdo si říká „Držitel lží“. Recepční vesele kývne, vstane a pokyne vám, abyste ho následovali. To samé udělá odhadem sedm další lidí okolo vás. Všechny je ignorujte – zbloudili z té Pravé Cesty a nyní je jejich jedinou touhou dohnat ostatní k tomu, aby se k nim přidali.

Jděte k recepčnímu stolu a podívejte se pod něj. Bude tam tlačítko, blikající záchranářskou oranžovou, označené „V případě nouze“. Dvakrát ho zmáčkněte a pak ho zarazte židlí, na které seděl recepční – toto tlačítko je vše, co drží dveře otevřené, a vy nechcete, aby se vám zabouchly.

Zvedněte se a otočte. Před vámi budou dveře z kartáčované oceli označené „Pravá cesta“. Je to ta jediná pravda na tomto místě. Ignorujte všechny ostatní; jedině Pravá Cesta vede k lháři.

Projděte těmi dveřmi. Z vaší pozice se možná zblázníte: půjdete po stropě chodby, která vede nemožným směrem, její stěny natřené oči-odpuzující nemožnou barvou. Ignorujte ty vize – jediná věc, která je pravdivá, je cesta pod vašimi chodidly.

Nesmíte zde vůbec zavírat oči,

jinak už je nikdy neotevřete. Vydržte šílenství vaší pozice, nemluvě o vidinách, které za chvilku přijdou, a jděte. Strop chodby je vykachličkovaný červenými a bílými kachličkami. Jděte pouze po těch červených, jinak propadnete skrz přímo do šílenství pod nimi a od té doby budete mít už pouze jeden účel: dohnat ostatní k tomu, aby se k vám přidali.

Po čase, který se bude zdát jako věčnost, se ocitnete před obyčejnými dřevěnými dveřmi. Otevřete je a vstupte.

Ocitnete se v kanceláři ve stylu 30. let. Muž v černém kabátě s fedorou bude nakloněný nad kupou papírů na stole, mumlajíc a čmárajíc. Na koši plném papírů označeném „In“ je položená zbraň. Zadní stěna je pokrytá fotkami, ukazujícími toho muže na několika místech, ale všimnete si, že všechny fotky mají něco společného: za prvé, ten muž nikdy neukazuje svůj obličej, a za druhé, každý na těch fotkách, kromě toho muže, se zdá být v nepředstavitelné agónii.

Natáhněte ruku k té zbrani,

ale ničeho se nedotýkejte – tento muž nemá rád, když ho někdo vyrušuje. Zocelte se a pak se zeptejte do vzduchu „Kde byl On, když se naposledy setkali?“

Rychle seberte tu pistoli a střílejte na toho muže dokud vám nedojdou náboje. Pokud tak neuděláte nebo minete, chytí vás a ukáže vám, jak doopravdy vypadá jeho obličej. Nechcete ho spatřit – až se tak stane, objevíte se mezi fotkami na stěně a zjistíte, proč byli ostatní v agónii.

Nicméně pokud uspějete, pak se ten muž uprostřed pohybu sesune na stůl, mrtvý. Na zem spadne jediná obálka. Pokud doopravdy chcete vědět, kde On byl, seberte tuto obálku – zpráva vevnitř vám to poví. Její obsah je však velmi násilný a možná zjistíte, že vaše mysl nedokáže tuto znalost zvládnout. I když vám obálka řekne kde, neřekne vám proč. To je víc, než většina dokáže zvládnout.

Nepokoušejte se to teď číst – nemáte na to čas. Pusťte tu nepoužitelnou pistoli a utíkejte. Utíkejte jak nejrychleji to půjde, jelikož bez strážce se Pravá Cesta začíná ztrácet a nechcete tam být, až se tak stane.

Až uvidíte ty kovové dveře,

vrhněte se po nich. Pokud jste byli příliš pomalí, budete v pasti, jelikož zmatený recepční odstrčí tu židli a vy budete nekonečně mučeni dokud nebude souhlasit s tím, že nahradíte toho muže, kterého jste zabili. Pokud jste však dostatečně rychlí byli, objevíte se ve vestibulu na jednom z gaučů v odpočinkové části.

Rychle se zvedněte a utíkejte k zelenému křeslu – Předmět volá a jsou tu i další, kteří ho chtějí. Odhoďte z křesla polštář.

Odkryjete kostru zkroucenou v pozici příšerné agónie. V jeho náruči bude držet knihu, vázanou v námořnické modré a zdobenou zlatem. Její jméno je stříbrně vyryté na přední straně – je dlouhé.

Holder of lies

Ta kniha je Předmět 58. z 538. Našli jste Jeho zákon, ale je už zcela na vás, zda se ním budete řídit.

Následující Předmět -}

{- Předchozí Předmět

Zdroj: Creepypasta wiki

Další Creepypasta: Kdo je Long Horse?

Migdos

Zdravím! Moje jméno je Migdos a normálně působím na platformě jménem YouTube na kanále Project Masked. Mezi mé záliby patří práce s videem a zvukem, streaming a samozřejmě "TROCHA" explozí a plamenů. Na DT jsem díky Nautileen, takže pokud to tu jednou shoří na popel, tak víte, za kým jít...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!