ČlánkyCreepypastyObrázky

NES Godzilla Creepypasta – Epilogue

NES Godzilla Creepypasta
Epilogue

Jsem Zachary, a když tohle píšu, už od té noci, kdy jsem hrál NES Godzilla hru, uplynulo několik týdnů. Zpátky ale k té noci. Ve chvíli, když jsem vypnul NES, jsem se zvedl. Mohl jsem se hýbat, zvednout se a zase chodit… První věc, kterou jsem pak udělal, bylo odpojení NES, vytáhnutí baterie a vložení jí do šuplíku.

Všechny screenshoty, které jste viděli, byly uloženy, a ještě jsem je pro jistotu zálohoval. Však chápete. Pak jsem hned zamířil do postele a šel spát. Přestože to nebyl klidný spánek, ulevil jsem si tak ode všeho. A když jsem se ráno vzbudil, přišlo mi, jako kdyby neuběhl žádný čas.

První, co jsem si tehdy pomyslel, bylo „…Co se to u všech všudy v noci stalo?“. Chvíli jsem nad tím zapřemýšlel, než jsem kontaktoval první osobu, která mě napadla. Kvůli komu to s tou hrou začalo, od koho jsem hru dostal. Billy.

Řekl jsem mu, ať jde do mého apartmánu, což taky udělal.

Ukázal jsem mu screenshoty a stručný popis událostí a zážitků s touhle hrou. Nejdřív si myslel, že si z něj dělám srandu, pak mu ale došlo, že by to takhle lehce brát teď neměl. Když mu pak najednou došlo, že to, co jsem mu řekl, by mohlo skutečně BÝT reálné, oněměl. Překvapením jenom zíral. Po nějaké chvíli mi vysvětlil, že on s tou hrou nic neudělal, a že o tom nic neví. Vůbec nic.

Takže jsem se ho zeptal na nečekanou otázku. „Odkud jsi tu hru vzal?“ A dostalo se mi jednoduché odpovědi, „Od dalšího kamaráda, se kterým si vyměňuju hry.“ Objasnil mi, že je to důvěryhodná osoba a že nikdy nic se hrama takhle nedělal. Tak mu Billy zavolal a taky přišel, jenže když jsem mu odvyprávěl příběh, byl šokovaný a překvapený, jako kdokoliv. Tohle nikam nevedlo.

Než Billy ten den odešel, nabídl mi, že by mě mohl téhle hry zbavit. Nechtěl jsem, potřeboval jsem nad tím trochu víc přemýšlet. Od té doby jsme spolu Billy a já docela málo mluvili, a i když jsem mu řekl, že za to on nemůže, mám pocit, že si stále namlouvá, že to byla jeho chyba.

Když odešel, opravdu hodně jsem přemýšlel.

Bylo pro mě těžké dělat cokoliv dalšího, nepřestával jsem nad hrou přemýšlet, bylo tu až moc nezodpovězených otázek. Kdo BYL Red? Byla Melissa skutečně ve hře? Jak se tam dostala? A proč právě TAHLE hra?

Ale jedna otázka nade mnou visela snad nejčastěji, a nenechávala mě spát.

„Red řekl, že mě ‚zná už dlouhou dobu‘. Jakto?“

Od tohohle ze sebe nemůžu setřást pocit, že mě někdo sleduje.

Hra způsobila, abych přemýšlel o věcech, jako je smrt a realita ve směrech, kterými bych dříve nikdy nemyslel. Nejsem si teď ničím jistý. A stálé přemýšlení na mě pak začalo mít negativní dopad, nepřemýšlel jsem nad ničím jiným. Veškeré mé denní aktivity mi přišly zbytečné a nedůležité.

Rozhodoval jsem se mezi tím, jestli si hru zahraju znova, nebo ji zničím. Už už jsem chtěl několikrát přejít k NES a zapnout ho, ale neudělal jsem to. I dotyk na samotnou kazetu ve mě vyvolal vzpomínky na bolest při souboji s Redem.

Napadlo mě, jestli kdybych hru hrál znova

jestli by se třeba nestalo ještě něco horšího. Netušil jsem, jak smysl téhle „hry“ funguje, a bylo to asi až moc riskantní. Navíc jsem si nebyl jistý, jestli poblíž téhle hry vůbec vydržím.

Takže tu byla ta druhá možnost. Potřeboval jsem jít na čerstvý vzduch, a tak jsem sbalil kazetu hry a autem si odjel k jezeru, plánoval jsem ji tam hodit. Ale když jsem tak stál u té vody a v rukou kazetu přetáčel… vybavila se mi Melissa. Jestli to, co jsem zažil se hrou, bylo skutečné… a jestli to, co jsem dělal, ji zachránilo… její duši… z nekonečného mučení…

Zatraceně. Když mě tohle napadlo, věděl jsem, že nebudu schopný hru zničit. Vrátil jsem se do auta a odtamtud asi hodinu zíral na jezero. Pak mě napadla třetí možnost: prodat hru na eBay.

Může to vyznít. sobecky, ale pro peníze to nebylo.

Nezajímalo mě, jestli za tu hru nějak dostanu zaplaceno, věřte mi. Je to sobecké z toho důvodu, že nechci nést odpovědnost za vlastnictví téhle hry. Nemůžu to zvládat věčě, a jediná cesta z toho ven byla dát tu hru pryč z mého života.

A tohle mě přivedlo taky na nápad vytvoření tohohle souhrnu událostí. První je to, abych zaznamenal detaily, dokud si je pamatuju, a druhé, že kdokoliv se k té hře dostane, aby věděl, do čeho jde. Nemohu garantovat bezpečnost jakéhokoliv dalšího člověka, kdo si hru bude hrát, nebo co se stane. Ale pro nového vlastníka hry: Pamatuj si, a pokud cítíš, že si hra hraje s tvou myslí, OKAMŽITĚ TU ZATRACENOU VĚC VYPNI.

< Previous part / Next part >

Rozcestník překladu: NES Godzilla Creepypasta.

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Překladatel: Nautileen
Autor všech dílů: CosbyDaf

Originál (EN): Nes Godzilla

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!