ČlánkyZáhady

Pravda za „Čas na dobrodružství“ / The Truth Behind „Adventure Time“

Pravda za „Čas na dobrodružství“
The Truth Behind „Adventure Time“

Jsem si jistá, že už jste slyšeli o dětském televizním pořadu Čas na dobrodružství, originálně pojmenovaný Adventure Time. Je to docela dost populární, a já sama musím uznat, že jsem také jedním z fanoušků.

Je to přeci jen roztomilý seriál s dobrým příběhem, který je rozhodně nadprůměrně pěkný, když se podíváme na ostatní dnešní seriály pro děti. Ale příběh ukrývající se za touto televizní show je více, než jen znepokojující.

Finn byl třináctiletý, možná až příliš osamělý chlapec, neměl přátele a matka, která se jej a sebe snažila uživit díky dvěma zaměstnáním, mu taky nevěnovala příliš pozornosti. Jeden jediný přítel, kterého měl, byl Jake, jeho oddaný pes. Avšak i on po několika letech zemřel na stáří.

Pravda za Čas na dobrodružství The Truth Behind Adventure Time creepypasta záhada darktown.cz

Po Jakeovu odchodu se Finn dostal do hlubokých depresí

které ho tlačily tak dlouho, dokud se nepokusil předávkováním se o sebevraždu. Což se mu málem povedlo, ale namísto smrti upadl do hlubokého kómatu a byl převezen do nemocnice.

Doktoři začínali mít strach, že se Finn z kómatu nevzbudí, a bohužel se jejich obavy staly skutečností. Finn očividně neměl ani šanci se probudit, uvízl v nekonečném snu, snu o jiném, fantastickém světě, o kterém snil i dřív a o kterém Jakeovi vyprávěl.

V tomhle světě se Finn s Jakem vydávali na bláznivá dobrodružství pro záchranu princezen, které byly do Finna zamilované; Jake tam měl přítelkyni jménem Lady Rainicorn, což byl duhový jednorožec mluvící pouze Korejsky (takže jí mohl rozumět jenom Jake).

Pravda za Čas na dobrodružství The Truth Behind Adventure Time creepypasta záhada darktown.cz

Finn byl zase zamilovaný do princezny Bubblegum

která vládla království Candy Kingdom, ta se však nikdy nemohla rozhodnout, zda měla Jakea jako kamaráda nebo lásku, což bylo pro Finna samozřejmě frustrující. Finnův největší rival byl Ice King, zlý král vládnoucí svému Ledovému království, který však byl stále smutný a v depresích, protože byl stále sám a nikdo ho neměl rád.

A proto si unášel princezny, aby mu dělaly radost. Ledový král vždycky pak na Finna nesmírně žárlil, protože Finna princezny milovaly. Na scénu přicházelo víc a víc postav. Víc lidí, víc věcí, a taky víc dobrodružství. A takhle Finn prakticky zešílel, tohle nebyla jen obyčejná představa normálního dítěte.

A v kómatu tenhle chlapec bude muset zůstat až do své smrti, a mezitím bude stále prožívat dobrodružství se svým mrtvým psem Jakem, nikdy nebude růst, nikdy se nezmění.

A vždycky pro něj bude Čas na dobrodružství.

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.
Překladatel: Nautileen

Originál (EN):  The Truth Behind ‚Adventure Time‘
Seriál na ČSFD: Čas na dobrodružství

Další Creepypasta: Zloděj Kostí – The Bone Thief

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!