ČlánkyCreepypasty

The PM Mutation of 1997

The PM Mutation of 1997

2. prosince 1996

Ta zima tady je tak odporná! Náš boss nám řekl, abychom tady byli a našli tu myš. Neřekl nám důvod, prý to je pro nějaký důležitý experiment. Nechápu, proč musíme být zrovna v týhle odporný zimě, ale boss to chce mít hotový.

12. prosince 1996

Konečně se nám povedlo tu myš najít. Alespoň budeme moct zmizet z tohohle odpornýho počasí. I tak by mě ale zajímalo, k čemu boss tu blbou věc potřebuje…

28. prosince 1996

Po prázdninách se konečně zase vracím do práce. Boss mi řekl, že za ten týden prázdnin pracoval jen na tom projektu. No… On vlastně asi ani neměl co dělat jinýho, nemá rodinu, ke který by se vracel, jeho syn odešel asi před rokem, když jeho manželka zemřela, takže teď tu jen sedí, s kočkou vedle sebe, a po většinu práce zírá z okna.

3. ledna 1997

Boss pojmenoval projekt „Project P„, ale dodal, že připravil do budoucna ještě hodně dalších projektů. Zajímá mě, co dělá.

18. ledna 1997

Project P si vede výborně!“ říká často boss, ale doteď ještě nikomu neřekl, co to ten projekt má být. Jen prý že „to bude překvapení“.

29. ledna 1997

Dostalo se mi možnosti nahlédnout do místnosti Projectu P. Spatřil jsem obrovské baňky naplňené… kreaturami. Nemám ponětí, jak bych jinak mohl popsat věci, které jsem tam viděl. Pamatuju si takovou červenooranžovou velkou ještěrku, a určitě tam byla tamta myš, jenom… větší.

8. února 1997

Boss nám řekl, že potřebuje víc a víc zvířat a všemožných organiamů pro Project P. Super, další čas mimo pracovní základnu. To se mi tolik nechce.

26. února 1997

Všechna zvířata, která si boss vyžádal, jsou teď v místnosti Projectu P. Ale… doteď jsem neviděl bossovu kočku. Abych řekl pravdu, jsem z toho docela neklidný.

3. března 1997

Dostal jsem se zase do místnosti Projectu P a spatřil jsem obrovské mutanty, zaplňující nádoby, něco se podobalo rostlinám, něco živočichům, něco ani jednomu. Nechápu to. Něco vypadalo jako monstra s přerostlými částmi těla… vypadala jako zvířata… která trpěla.

A v místnosti, uprostřed, byl velký přístroj, patrně dodávajíc energii do nádob. Na obrazovce jsem spatřil znaky – pravděpodobně kódování. Jedním z těch znaků – spíš obrázků – byla nádoba, taková ta, v jakých ta monstra teď jsou. Nepamatuji si to natolik, abych to mohl sem napsat.

Ven jsem se dostal bez povšimnutí, teda alespoň myslím.

15. března 1997

Boss zavolal profesora O., jednoho z mých přátel, do své kanceláře. Zajímalo by mě, co chce.

17. března 1997

Prof. O. je pryč a nikdo o něm nemá ani ponětí. Slyšel jsem jen, že se stalo něco s jeho vnukem. Doufám, že to nic vážného není.

18. března 1997

Pokusil jsem se znovu nakouknout do místnosti Projectu P. Všiml jsem si ale, že tři monstra chybí… Zmizení prof. O. a pak těch potvor, souvisí to spolu nějak?

19. března 1997

Ty kreatury se dostaly ven! Jsem si jistý, že nezapomenu ani jednu jedinou chvilku z toho, co se tam stalo. Boss vyběhl z místnosti Projectu P a s hrůzou křičel. Přiblížil jsem se ke dveřím, abych zjistil, co ho tak vyděsilo.

Spatřil jsem stovky zvířat běhajících okolo a útočících na sebe, drápy, zuby, ohněm a kdo ví jakými dalšími způsoby. Jednomu z nich se do zadní stěny povedlo vytvořit díru.

A jak to všechno utíkalo pryč, všiml jsem si jednoho zvířete. Ta velká myš, kterou jsme našli. Přesně ta myš teď běžela k přístroji, který je patrně krmil informacemi, a švihnutím ocasu, který se zdál moc silný na to, aby byl vytvořen přírodou, ho zničil.

Elektrický výboj, který byl následně strojem vyslán, se rozletěl do ovzduší a zaútočil na myšku, kterou to odhodilo dozadu, k mému překvapení se pak ale zvedla a odešla pryč. Boss byl naštěstí, kromě několika škrábanců, nezraněný.

24. března 1997

Zvířata, která se dostala ven, se rychle rozšířila mezi lidi, kteří je akceptovali, jako kdyby tu byli od samotných začátků času. Boss nám nařídil získat alespoň pár z potvor, které utekly, a my se zatím chystáme ještě získat takové… kulaté věci umožňující jejich držení. Bohužel, nyní většina světa tyhle chytací věcičky už má.

29. března 1997

A tak jsme tu, ruku v ruce, připraveni získat pro našeho bosse všechna monstra, která od něj utekla. A s velkými R na našich hrudích nemůžeme neuspět!

1. dubna 1997

Prof. O mi zavolal, že právě dal jednu z potvůrek malému chlapci. Prý byl nejdřív dost neposedný, ale oba dva si za chvíli padli do oka.

„Cítil jsem se hrozně blbě, když jsem mu říkal, že tři už jsou pryč,“ řekl mi prof. O. „Ale bylo tak krásné, vidět jeho nadšený výraz, když jsem mu dal nejnovějšího se slovy ‚Jmenuje se Pikachu‘!“

…vypadá to, že já a Jessie už víme, jakou další potvůrku hodláme přinést zpátky!

Chcete-li překlad jakkoliv využít, je vaší povinností nejprve se dohodnout s překladatelem.

Další Creepypasta: I’m Your Problem Now.mp3

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

2 Comments

    1. Taky se mi to strašně líbí. Hlavně proto, že mi všechno bylo kompletně jasný až na konci, což tomu podle mého názoru fakt dodalo šmrnc x3
      Mám radost, že nejsem jediná, komu se to líbí! ^-^

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!