ČlánkyExtrémní

Troll 2 – Horor

Troll 2 (1990)
Horor / Fantasy

Nyní se s vámi podělím asi o ten nejspecifičtější filmový zážitek, který jsem kdy zažil. Film Troll 2 (1990) je v žebříčku označován jako jeden z nejhorších hororových snímků všech dob, ne – li jako ten úplně nejhorší. Je toto dílo opravdu ten nejbizarnější výtvor v dějinách hororové kinematografie, nebo ne? To si dnes rozebereme.

Stručný děj

Film se odehrává ve městečku Nilbog, (nebo je to vesnice). Do kterého právě jede rodina na čerstvou domluvenou návštěvu a delší pobyt v domě, který mají pronajatý od zdejších obyvatel. Jeden z nich, malý chlapec, vidí stále svého dědu, který se mu ustavičně zjevuje.

Vždy mu četl a čte knihu o skřetech, kteří se jmenují Goblini a jsou to zarputilí vegetariáni, kteří si z lidí dělají rostliny, které pak snědí. Brzy se zjišťuje, že název městečka Nilbog je vlastně slovo Goblin pozpátku a v tomto městě žijí jen Goblini, kteří jsou převlečeni za lidi.

Postupně se čím dál tím víc snaží sníst a zbavit se zde pobývající rodinky, která tomu začíná přicházet pomalu na kloub…

troll 2 skreti creepy horor gore darktown

Jak tento film ohodnotit?

Na jednu stranu je to zkažený, primitivně udělaný a naprosto trapný rádoby horor, který je spíše pohádkou, u které se člověk strašně zasměje. Já jsem si několikrát při sledování tohoto filmu klepal na čelo, jak toto vůbec někdo mohl dostat do kin a vydělat si nějaký cent.

Na druhou stranu jako milovník béčkových nezdařilých filmů musím říct. že je to tak nehorázně šmakující blbost, až je to na tom skvělé. Herecké výkony jsou strašné, efekty naprosto primitivní, že by je zvládl i žák základní školy lépe. A celý námět filmu je zkrátka hloupá pohádka.

Dalo by se říct, že jediná dobrá věc, která je na tomto filmu rovněž neuvěřitelně specifická, je atmosféra při jeho sledování

troll 2 skreti creepy horor gore darktown

To se zkrátka musí zažít

Někdo se bude celou dobu jen hystericky smát, někdo to nudou nevydrží a zkrátka film vypne. A poté tu bude někdo jako já, koho to bude nesmírně bavit. No řekněte, kdyby vám někdo nabídl sledování té největší filmové blbosti, co mohla kdy vzniknout, odmítli byste to? Já už jen ze zvědavosti ne.

Opravdu vám doporučuji se na tento film podívat už jen kvůli skutečnosti, že je to ten nejhorší hororový brak. Který je tak neskutečně specifický, že vás to dostane. Přeji příjemnou zábavu!

Troll 2 na ČSFD (44%): Skřet 2
Další Horor: Toxický Mstitel 2

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!