ExtrémníČlánky

V/H/S – (2012)

Osobně vás varuji, velmi brutální film.

V/H/S – (2012)

Horor / Povídkový

Jakmile se dává v potaz slovo VHS, málo kdo dnes již ví, o co se jedná. Tento hororový film je totiž přesným odkazem právě na tuto věc. VHS (neboli Video Home System), byl první způsob domácího multimédia pro filmy, TV pořady a vše, co je vysílané v televizi, či v kinech. Zkráceně řečeno, videokazety.

vhs horor 2012 creepy darktown

Film V/H/S (2012) je podle mého názoru nejlepší hororový film ze všech, které jsem kdy viděl. A že jich byl tucet. Nazval bych ho jako průkopníka found – footage smyslu. Celý film je ztvárněn jako z videokazety, kde je pomíchaných několik nahrávek od různých lidí, na různých místech, v různou dobu.

Jediná věc, kterou mají tyto nahrávky společnou, je skutečnost, že všichni se během nahrávání na vlastní kůži setkají s nadpřirozenými silami a děsivou infekcí, měnící osoby v chodící mrtvé (něco podobného zombie).

vhs horor 2012 creepy darktown

Setkáme se zde s partou mladých squaterů, kteří se během plánovaného a nahrávaného vykrádání setkají s infekcí, kterou způsobují právě nahrávky na videokazetách, se skupinkou mladých mužů, kteří šli v noci nabalovat ženy do baru, a přitom si domů přivezli maskovaného démona, nebo s mladým párem ženy a muže, který dokumentuje svou velikou expedici po Americe, ve které je ovšem dívka lhářkou, lesbou a najatou vražedkyní……

vhs horor 2012 creepy darktown

Masky a efekty jsou k nevíře! Naprosto skvěle vytvořené efekty, jak ručně, tak přes digitální technologii zároveň. Herecké výkony nemají obdoby a přesvědčí každého.

vhs horor 2012 creepy darktown

Film je naprosto geniální výtvor, který už nepředčí nic. Ten styl je naprosto neuvěřitelný a jedinečný. Film vyhrál několik světových cen. Za strach rozhodně ručím! Mrazivost a děsivý neznámý odkaz, který vám zůstane v hlavě po shlédnutí tohoto filmu ještě dlouho, rozhodně není pro každého.

V/H/S na ČSFD (58%): V/H/S 
Další článek: Troll 2 – Horor

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

2 Comments

  1. Viděl jsem a za mě je tento film dosti nedoceněný. V žánru found-footage si libuji a kdyby náhodou někdo věděl dobrý tip, tak si rád nechám poradit 😀

    1. Zdravím shotku, velice mě těší tvá účast u tohoto článku a tvůj zájem o found – footage filmy. Ano, i já bych souhlasil s tvým tvrzením. Např. nepochopím, že tento film vůbec neměl oficiální český překlad a nebyl distribuován do kin. Zasloužil by si to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!