ČlánkyExtrémníVidea

Poultrygeist – Noc oživlých kuřat

zvrhlost, nechutnost, ale odvážnost!

Poultrygeist
Noc oživlých kuřat
USA 2006

Komedie / Horor / Muzikál

Nyní bych vám rád představil jeden z novějších kousků od šíleně proslulé firmy Troma a jejího zakladatele Lloyda Kaufmana, a to Poultrygeist. Tento film má svůj název převzatý ze dvou legendárních horůrků. Poltergeist (1982) a Night Of The Living Dead (1968), neboli Noc Oživlých Mrtvol. I když část názvu Poultrygeist nemá s dějem filmu ani s ničím v tomto filmu nic společného, tak ta druhá část už všechno.

Tento film má svůj název převzatý ze dvou legendárních horůrků Poltergeist (1982) a Night Of The Living Dead (1968), neboli Noc Oživlých Mrtvol. I když část názvu Poultrygeist nemá s dějem filmu ani s ničím v tomto filmu nic společného, tak ta druhá část už všechno.

Děj filmu Poultrygeist – Noc oživlých kuřat

Mladý absolvent střední školy Arbie, který vede svůj divný život zejména s rodinou a se svou přítelkyní Wendy. Se přihlásí k zaměstnání v čerstvě otevřeném fast foodu, který byl čirou náhodou postaven na indiánském pohřebišti.(na kterém se shodou „náhod“ také Arbie s Wendy vyspal)….

Poultrygeist - Noc oživlých kuřat

Tento podnik na svou stranu dostane nejen obyčejné osoby, ale také bývalé protestanty proti jeho výstavbě na kulturní památce, mezi kterými je i lesba, se kterou musí bojovat Arbie kvůli tomu, že mu sebrala jeho bývalou přítelkyni.

Setkáme se v něm se zaměstnanci,

kteří jsou opravdová individua. Například neustále se modlící muslimka jménem Humus, úchylný fousatý alkoholik Carl Junior. Nebo černoch, který si neustále něco bere osobně ve spojitosti s rasismem..

Poultrygeist - Noc oživlých kuřat

Kromě zaměstnanců je tu i pán vedoucí tohoto podniku, taková komediální verze Colonela Sanderse (zakladatele KFC). Nejdříve vše nějakou chvíli klape tak jak má, ovšem postupně se začnou kuřata i jejich vejce v obchodě mutovat a měnit. Následuje boj proti oživlé lidské drůbeži, kterou je zamořené celé okolí podniku.

Poultrygeist - Noc oživlých kuřat

Ve filmu se opět setkáváme s klasickými pravidly tohoto ztřeštěného autora – nechutnost, extrém, vtip. A to vše tam je. Tento film je na jednu stranu nechutný, přeplácaný a naprosto nezvladatelný. Na druhou stranu je ale mimořádně vtipný, jelikož takhle dobrou parodii na fast foody jsem nikdy předtím neviděl.

Film nadchne osoby, které se dokážou chvíli proměnit v šílence a vychutnat si to nejhloupější a nejnechutnější, co mohou mít k dispozici.

Jen namátkový příklad onoho „drůbežího masakru“ v tomto filmu:

Přeji bláznivou, ale zároveň příjemně laděnou podívanou!

Poultrygeist – Noc oživlých kuřat na ČSFD (65%)
Další Horror: V/H/S – (2012)

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!