ČlánkyExtrémní

MARIAN DORA

šílenec, nebo umělec?

Marian Dora

Po dlouhé době nečinnosti přicházím s dalším objeveným průkopníkem subžánru gore, který ho opravdu zvelebuje na maximální úroveň.

Německý režisér Marian Dora, který nikdy neukázal svou tvář, (avšak poskytl mnoho interview), natáčí filmy subžánru gore na až extrémní úrovni, která byla v některých scénách i na mě moc.

Já vám zde představím jeho dva nejznámější, nejlepší a také nejsilnější výtvory…

Jdeme na to.

1. – Reise nach Agatis (2010)

Marian Dora Článek Darktown

 

Film Reise nach Agatis je vrcholným a asi nejpůsobivějším dílem pana Dory.

Stručně o ději:

bohatý muž se svou manželkou jede na dovolenou k moři s jachtou. Cestou potkají v baru jeho známého, který mu pronajme prostitutku. Ta je připravena na to, že mu během dovolené bude dělat „společnost“. To ovšem ještě netuší, že on i jeho žena nejsou tak úplně v pořádku… Muž začne odhalovat své temné a zastíněné podvědomí, ve kterém se skrývá násilí, sexuální orgie, vydírání a podivné choutky..

Marian Dora Článek Darktown Marian Dora Článek Darktown

Marian Dora Článek Darktown Marian Dora Článek Darktown

Marian Dora Článek Darktown Marian Dora Článek Darktown

 

 

 

 

 

 

 

Film je prošpikovaný naprosto dech beroucími gore efekty, které jsou opět prováděné naprosto ručně. Pan Dora prý používá nejlepší maskéry.. No… já si při prvním shlédnutí filmu opravdu myslel, že je to snuff. Co vy na to?

 

2. – Cannibal (2006)

Marian Dora Článek Darktown

 

Film Cannibal se opravdu předvedl. Originální a naprosto výstižný obsah, který může nabídnout jen pan Dora. Mohu říci, že je ještě horší, než ten první.. Na mou duši.

Děj:

Muž, který má kanibalistické a sexuální choutky již dlouho přes internet vyhledává inzeráty, aby se mohl konečně seznámit s někým, kdo by k jeho choutkám přistoupil a měl je stejné jako on.. Moc se mu to nedaří a většinou ho lidé při osobním setkání odmítnou..

Náhle ovšem vyhledá muže ve stejném věku, který je na tom stejně. Odveze ho k němu domů a začne se k němu chovat velmi šlechetně, opravdu jako k hostovi.

Pomalu se začne dostávat na řadu jeho zaměření a poté již půjde opravdu o holý život..

Marian Dora Článek Darktown

Marian Dora Článek Darktown

Marian Dora Článek Darktown

 

 

 

 

Filmy v žádném případě nedoporučuji všedním divákům. Ke shlédnutí těchto filmů, aniž byste nešli několikrát na záchod, je třeba být trošku magor. Jinak to nejde.

Další Článek: Poultrygeist – Noc oživlých kuřat

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!