ČlánkyExtrémní

Zombie Flesh Eaters / Zombi 2

Zombie Flesh Eaters

ZOMBIE (A/K/A ZOMBI 2)

Každý, kdo se alespoň trochu více zajímá o Gore horory, musí znát jejich erbovního představitele a maestra. Je to pan Lucio Fulci, italský mistr hororů Gore a můj největší oblíbenec v tomto subžánru. Bohužel, již není mezi námi.

A mimo jiné také k této příležitosti a jeho posvěcení, hodlám napsat článek právě o jeho neslavnějším filmu vůbec, který dodnes zná početný okruh fandů, a to je ZOMBIE FLESH EATERS, nebo také v italštině ZOMBI 2 z roku 1979.

Zombie Flesh Eaters zombi 2 film recenze movie luvio fulci horror gore review

Proč má film v italštině tento název?

Když se jedná o prvního představitele z této italské béčkové série filmů ZOMBIE? Italové tímto filmem naráželi na legendární Noc Oživlých Mrtvol (1968) od George Romera, (mistra zombie filmů), který byl prvním filmem o zombie na světě (když tedy opomeneme Frankensteina, ale to byl spíš takový panáček, než to pravé, kulhavé zombie).

A trochu si tento film přivlastnili, (nepovoleně samozřejmě), a tak pojmenovali tento film dvojkou právě proto, aby to působilo tak, že je to pokračování, nebo nástupce Noci Oživlých Mrtvol. Ale nebylo tomu tak. Proto má vždy film v angličtině správný název. ZOMBIE FLESH EATERS (bez čísla, tzn. Jednička).

Další díly, (což alespoň trochu chytřejší člověk již pochopí), se nazývali v italštině ZOMBI 3, ZOMBI 4, ale v angličtině ZOMBIE FLESH EATERS 2 A ZOMBIE FLESH EATERS 3.

Zombie Flesh Eaters zombi 2 film recenze movie luvio fulci horror gore review

O Filmu ZOMBI

Nerad prozrazuji děj, proto vám ho jen nastíním. Ostrov napadne voodoo zombie, které se snaží prozkoumat novinový redaktor s mladou ženou, která je žena profesora, který toto prokletí zrovna na ostrově zkoumá.

Film má přesnou „sirovost“ Gore filmů, kterou nesmějí postrádat. Proto nadšence rozhodně nadchne. Jak už provedením masek a make-upů (latexem, umělou krví, figurínami, atd.), ale i triky, třeba jak se zombie zakousne do krku ženy, které potom masivně vykrvácí. Všechny „chudé“ triky jsou velice dobře poznat, ale to je právě to kouzlo, co Gore filmy činí originálními a nezapomenutelnými, co se týče zážitku při sledování, který je neopakovatelný.

Zombie Flesh Eaters zombi 2 film recenze movie luvio fulci horror gore review

Proto všem z nadšenců, nebo jen začátečník, kteří chtějí tento styl objevit, doporučuji tento film jako jejich první, aby je do tohoto kraje uvedl, což provede asi nejlépe. Je samozřejmě dostupný s českými titulky. Buď již ve staženém videu, nebo si je opatřete stažením souboru a přidáním do filmu.

Přeji příjemnou zábavu!

Film na CSFD: ZOMBI 2
Další Horror: MAZACÍ HLAVA (ERASERHEAD) – 1977

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!