ČlánkyExtrémní

Démoni / Demons – Horor

Démoni / Demons (1985)
Horor / Thriller

Inu, pokud jsem dokončil mou první nejoblíbenější gore sérii filmů „ZOMBIE“, musím začít s tím, co mám nejraději ihned po nich. A v tom mám jasno. Je to řada filmů Demons, nyní konkrétně první díl. Film Demons z roku 1985, je jeden z masterpiece filmů od rukou italských mistrů 80. let.

Je jeden z mála, který se do paměti mna hororových fanoušků zapsal jako neopakovatelný zážitek a skvost… Mě také. Tento film už nemá ani trošku v rukou pan Fulci, (podle něhož mám i svou přezdívku), nýbrž úplně jiná osoba, specializující se spíše na démony a zlé síly, než na zombie. Konkrétně pan Lamberto Bava.

demoni demons horor 1985 film gore folci darktown.cz recenze

Další italský průkopník s mnoha zdařilými a pro drtivou část fanoušků legendárními filmy, na které jen tak každý nezapomene. Ani já. Film Demons je totiž dodnes označován za jeden z nejzdařilejších hororových „béček“ minulého století, a toto hodnocení si mimořádně zaslouží. Když si člověk vezme to, s jak nízkým rozpočtem na celovečerní film do toho šli, bude naprosto šokován.

demoni demons horor 1985 film gore folci darktown.cz recenze

Děj filmu

Dvě dívky si chtějí vyrazit. Při cestě dostane  jedna z nich od podivného muže s rozbitou částí obličeje lístek do místního kina Metropol. Dvě dívky si s touto příležitostí nenechají nic ujít a půjdou se podívat. Jedna z nich ví, že půjde o jakýsi nový horor.

Ten je ovšem, jak nikdo neví, prokletý. A proto se začnou divákům v kině dít stejné zrůdnosti, jako ve filmu hercům. Začnou se měnit a zabíjet okolí. Lidé jsou v kině uzamčeni a ohrožení hladovými démony.

demoni demons horor 1985 film gore folci darktown.cz recenze

Film je mimo jiné doplněn perfektní hudbou, která sice není originální, (jsou to slavné hity), ovšem na atmosféře nabírá. Nesmím ale zapomenout na původní znělku, která zazní ihned při počátečních titulkách. Je zkrátka parádní.

Triky? Neuvěřitelné!

Pokud srovnám triky v tomto filmu s filmy pana Fulciho, tak mistr Bava si dal mnohem více práce. Nebál se snažit se i u těch nejmenších detailů a použít i mechatroniku. Což ve filmu udělalo své…

demoni demons horor 1985 film gore folci darktown.cz recenze

Shrnutí

Tento film je hororový kult, který by si neměl žádný fanda starších titulů nechat ujít. Pokud zrovna nejste příznivci shánění nosičů, film si bez problémů najdete s českými titulky na ulož.to .

Přeji vám příjemný zážitek a strach.

Film na ČSFD (72%): Démoni
Další část: Démoni 2
Další film: Zombie 5 – Killing Birds

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!