ČlánkyExtrémní

Zombie 5 – Killing Birds

ZOMBIE 5 – KILLING BIRDS

Vražední ptáci. To je poslední film v řadě kultovních italských filmů zvaných „Zombie“. Správně by v angličtině měl tento film nést název „Zombie Flesh Eaters 4“, ovšem ten mu již přiřazen nebyl. Je o něm známo, že byl dalším zástupcem řady Zombie, tzn. Zombie 5. Ovšem jeho druhý název byl Killing Birds: Raptors.

Zombie 5 Killing Birds horror gore recenze film darktown.cz creepypasty

Nevím, jak mohly tyto dva názvy vzniknout v tak odlišném stylu, ovšem já mu s chutí a pohodlností říkám jednoduše „Zombie 5“. Studenti přijedou do lesů studovat dravé opeřence. Během studia je ovšem začne vyvražďovat prokletí a mutace těchto zvířat. A teď si to rozebereme. Děj filmu lze označit jen jedním slovem – PRIMITIVNÍ.

Zombie 5 Killing Birds horror gore recenze film darktown.cz creepypasty

Ano, na ději není takřka nic úchvatného. Primitivní nápad, který se chtěl uplatnit, ale neuplatnil. Jen slátanina, za kterou režisér utratil peníze, které by mohly posloužit k tvorbě děje rozhodně lepšího. To znamená, že pokud nejste vyložený maniak do filmů pro otrlé, jako já, tak vás film bude zaručeně nudit. Tohle je zkrátka určeno jen těm, kteří jsou jako já do tohoto typu filmu zapáleni. Zbytek obecenstva má smůlu.

Efekty? Ošizené. Ale to neznamená, že špatné.

Myslím tím, že efekty k typu filmu seděly nesmírně a podívání bylo překvapivé. Ovšem ošizením myslím jejich NEDOSTATEK. V tomto filmu je efektů a trikových scén málo. A to je kámen úrazu ihned po ději.

Ovšem pokud nebudeme vzhlížet na počet efektů, nýbrž na jejich provedení, není se za co stydět. Efekty jsou na jejich nedostatek propracované. A to se cení.

Zombie 5 Killing Birds horror gore recenze film darktown.cz creepypasty

Hudba? Hloupá. Zajímavá, ale hloupá. Je to taková střelba do ničeho. Nazval bych ji jako takovou rychlou blbou slátaninu. Nemá kousku šarmu a originality.

Shrnutí

Film by byl úžasný kult, kdyby se dostal scénář a námět do lepších rukou. K někomu, kdo má rozvinutější fantazii a smysl pro improvizace. Pak by z něho byl kultovní trhák, nezapomenutelný u mnoha lidí.

Ovšem s ošizeným dějem, efekty a hudbou, se stává pouze dalším hororovým „brakem“. Ale to neznamená, že nemůže nikoho nadchnout. Mě nadchl. Ne moc, ale dostatečně na to, abych ho měl rád.

Film na IMDB:  Zombie 5 – Killing Birds
Další část: Zombie Flesh Eaters 3 / After Death – Zombi 4

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!