ČlánkyExtrémní

Zombie Flesh Eaters 2 / Zombi 3

Zombie Flesh Eaters 2

ZOMBIE (A/K/A ZOMBI 3)

Máme tu další skvost z řady italských legendárních Gore filmů, tentokráte je to Zombie Flesh Eaters 2 (A/K/A Zombi 3). Na recenzi minulého dílu se můžete podívat v předešlé části kde jsme si řekli něco o autorovi této gore / horror / zombie série. Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters 2 Zombi 3 recezne review gore horror film movie darktown.cz creepypasta fulci

Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci.

Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý?

Film je perfektní opět faktory, které ho vyznačují. Tzn. Tzv. „sirovost“ a umělost filmu, následně prostředí,  perfektní znělka a hlavně, HLAVNĚ TY TRIKY! Znělku si můžete poslechnout zde:

Tak kouzelně jednoduché a přitom svým způsobem dokonalé. Film má grády takřka ve všem. A to doslova. Každý nadšenec starých filmů a hororů zároveň z něj bude nadmíru nadšen. To zaručuji. Jakou přednost bych mu dal vůči předešlému filmu Zombi 2?

Rozhodně prostředí, které je výrazně poutavější a více sedí ke stylu filmu. Následně perfektní kostýmy a masky, které doplňují šarm filmu.

Zombie Flesh Eaters 2 Zombi 3 recezne review gore horror film movie darktown.cz creepypasta fulci

Jen jedna kuriózní zvláštnost. Režisér Lucio Fulci (podle něhož mám i přezdívku) se údajně tak za film styděl, že se odmítl zmínit v závěrečných titulkách. Prý jediný prvek ve filmu, na který byl velmi hrdý, je scéna, kde na mladého muže z lednice v opuštěné budově vyskočí hlava zombie a zakousne se mu do krku. Jinak prý nic.

Zombie Flesh Eaters 2 Zombi 3 recezne review gore horror film movie darktown.cz creepypasta fulci

Já bych za mně ovšem ohodnotil vše velmi poutavým. Ano, přiznávám se, z počátku jsem filmu na ČSFD dal jen 3 hvězdičky, ale to jsem se v něm ještě tolik nerýpal.

Film na ČSFD: Zombie Flesh Eaters 2 / Zombi 3
Předchozí část: Zombie Flesh Eaters / Zombi 2

Fulci

Zdravím. Jsem podle vrstevníků divný a podle společnosti dospělých lidí jedinečný a hloubavý, a podle mně jen "jiný". Vymezuji se z doby. Jsem přesvědčen o svém minarchismu a nosím neobvyklé oblečení. Co se týče tajemna, miluji staré italské "GORE" filmy, na které zde s oblibou udělám nějaké ty recenze.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!