ČlánkyZáhady

Annabelle – True (Hi)story

Annabelle – True (Hi)story

Annabelle byla ohniskem případu, kterého se zúčastnili slavní paranormální vyšetřovatelé Ed a Lorraine Warren v průběhu začátku roku 1970, je dokonce vepsán v knize The Demonologist. V knize je uvedeno, že je to jeden z nejvíce neobvyklých zaznamenaných případů, kdy se jedná o posednutí objektu.

V roce 1970 jedna matka koupila starožitnou otrhanou Ann Doll v hobby obchodě. Panenka měla být dárek pro její dceru Donnu, která měla zrovna narozeniny. Donna byla studentem na vysoké škole a připravovala se na absolvování ošetřovatelského stupně.

Bydlela v malém bytě s její spolubydlící jménem Angie (také zdravotní sestra). Spokojena s panenkou, si ji Donna položila jako dekoraci na postel a moc o ní nepřemýšlela, dokud neuplynulo pět dní. Během této doby si Donna i Angie všimly, že je na panence něco velmi divného a děsivého.

Panenka se zřejmě sama přesouvala z místa na místo,

ovšem pohybovala se relativně neznatelně, ale s postupem času se její aktivita stávala výraznější. Donna s Angie přišly domů a našly panenku úplně v jiné místnosti, než kam ji původně daly. Občas našly panenku na gauči, jak tam sedí s překříženýma nohama, jindy stála ve vzpřímené poloze na nohách, opřená o židli v kuchyni.

Donna několikrát uvedla, že dávala panenku před odchodem do práce na pohovku, ale když se vrátila, našla ji u sebe v pokoji, kam vedly dveře, které předtím zavírala.

Annabelle - True (Hi)story horror film darktown.cz creepy creepypasta creepycon.cz děsivé

The Medium

Jednou Donna přišla domů a zjistila, že se její panenka opět přesunula, tentokrát na její postel. Došla k závěru, že to bylo pro panenku typické, ale přesto nějak tušila, že tentokrát bylo něco jinak, něco nebylo v pořádku. Polil ji pocit strachu, když si prohlédla panenku a uviděla, že má na zadní straně svých rukou a hrudi něco, co vypadalo jako kapky krve.

Tekutina se na panence objevila zdánlivě odnikud. Vyděšená a zoufalá Donna i s Angie se rozhodly, že se obrátí na odbornou pomoc. Nevěděly, kam se obrátit, a tak kontaktovaly médium a séance byla zadržena.

Donně byl později představen duch Annabelle Higgins. Médium jim povědělo příběh, který je spojen s Annabelle. Mladá dívka, která pobývala na pozemku dříve, než tam byly postaveny byty.

Byla teprve sedmiletou dívenkou, když bylo její mrtvé tělo nalezeno na poli, na kterém dnes stojí bytový komplex. Duch vztahující se k médiu vycítil komfort Donny a Angie a chtěl s nimi zůstat, proto se přesunul do panenky. Donna cítila soucit k Annabelle a jejímu příběhu, a tak dala svolení k inhibování panenky, která mohla zůstat.

Brzy však zjistila, že panenka nebyla tím, čím se zdála být. Později než o týden Donna zjistila, že má panenka roztrhané, zubaté a táhlé řezy podél úst. Jedné noci se Donna probudila kvůli zpěvu malé dívky.

Vešla do koupelny, kde spatřila mrtvou Angie a nápis ,,Chceš si hrát?“, který byl napsán krví její kamarádky. Panenka se už nikdy nenašla.

Lou

Lou se přátelil s Donnou i Angie a byl s nimi v ten den, kdy panenka dorazila. Nikdy neměl rád panenky a několikrát varoval Donnu, že je to výtvor samotného zla, říkal, že by se jí měla zbavit. Nicméně, Donna si k panence vybudovala cit a navzdory pocitům jejího kamaráda se rozhodla nechat si ji.

Její rozhodnutí byla strašlivá chyba.

Jednu noc se Lou probudil kvůli trhnutí strachu, trhnutí, které nebylo jako to, které míval při jeho obvyklých nočních můrách. Cítil, že něco je jinak. To, co se zdálo být jako běžný případ spánkové paralýzy, se stalo až příliš reálnou věcí.

Rozhlédl se po místnosti, ale zpočátku nemohl nic rozeznat. Při pohledu dolů k jeho nohám uviděl panenku.

Annabelle

Ta začala pomalu šplhat po jeho noze, přelezla hruď a zastavila se u krku. Byl proti ní bezmocný a ona ho začala škrtit. Po chvíli, v momentě blížícího se zadušení, omdlel.

Probral se až následující den, jistý, že to nebyl jen obyčejný noční děs, a byl odhodlán zbavit se té ďábelské věci. Lou s Donnou se připravovali osamotě v apartmánu na výlet a procházeli různé mapy. Byt byl podivně klidný.

Ticho bylo přerušeno šumivým zvukem, který přicházel z Donniného pokoje. Měla obavy, že se k nim někdo vloupal. Lou se rozhodl, že přijde na to, co ty zvuky vydává, a klidně mířil ke dveřím ložnice.

Počkal, než zvuky ustanou, a poté vstoupil. Místnost byla prázdná, až na Annabelle, která byla pohozená v rohu místnosti. Hledal nějaké známky násilného vniknutí, ale vše bylo na svém místě.

Když se přiblížil k panence, dostal pocit, že za ním někdo je. Otočil se a ke svému neklidu zjistil, že v místnosti není nikdo jiný než on a panenka. Poté se při pohybu ocitl v záplavě ostré bolesti a krví kapající z jeho hrudi.

Po rozepnutí košile zjistil, že na hrudi měl znatelných sedm známek po drápech.

Annabelle - True (Hi)story horror film darktown.cz creepy creepypasta creepycon.cz děsivé

Today

Doufám, že se vám článek líbil, kdyby jste někdy chtěli navštívit nechvalně známou Annabelle, můžete ji vidět ve Warren Occult Museum v Moodus, v Connecticutu. Muzeum je provozováno Lorraine Warren, známou vyšetřovatelkou paranormálních jevů a nyní časným hostem v televizní show ,,Paranormal State“. Annabelle je zavřená v zasklené skříňce.

Mrs. Warren nám prozradila, že Annabelle se stále pohybuje a je známá tím, že vrčí na nic netušící návštěvníky kolem…

Original: Annabelle – Creepypasta Wikia

Další Creepypasta: Another Soul Has Been Claimed

Unnamed

Jsem malý nenápadný človíček se zatraceně nízkým sebevědomím, co miluje literaturu, anime a umění, věčně nevylézám ze svého pokoje a jen málokdy projevím nějaký zájem. Nesmím zapomenout na zmínku o až chorobné lenosti~ Překládání se věnuji kolem dvou až tří let, pokud píšu něco ze své hlavy, většinou to (podle mě) dopadá katastrofálně, proto se mnohem raději plně věnuji překladům.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!