ČlánkyCreepypastyZáhady

Creepypasta Entita 303

Creepypasta Entita 303

Popis

Název: Entita 303
Jméno od komunity: 303
První setkání: 10. prosince 2013
Verze: PC Edition: 1.7 a také na edici Xbox 360: TU12
Znaky: číslo 303 v oznámení o chybě, „303“ v seznamu hráčů na serveru, figura stalkující jako Herobrine
Schopnosti: tvoření, ničení, teleportace, létání, neviditelnost
Popis: Entita 303 je, podle očitých svědectví, postava zahalená v bílem plášti s krví podlitýma očima.

entity 303 creepypasta darktownEntita 303 je, podle příběhu, jeden ze zakládajících programátorů Minecraftu, kterého Notch vyhodil (Notch = tvůrce Minecraftu). Nyní se chce pomstít jak firmě Mojang, tak všem hráčům. O Entitě se říká, že to není pouze starý zaměstnanec, ale celá skupina hackerů, objevující se pod přezdívkami jako: „303mojang.com303“ nebo „entity.303“ apod. Pokud ve svém počítači máte složky, dokumenty, cokoliv obsahující „303“, může se jednat o viry skupiny hackerů zmíněných výše. Entita se může dostat do světů hráčů a ničit je.

Je šance 1 : 40, že se někdy s Entitou a jejím týmem setkáte. Dá se říci, že se nás Herobrine snažil na Entitu upozornit a připravoval nás, ukazováním věcí, které obě tyto postavy umí (viz. „schopnosti“ výše). Entita chce zničit Minecraft na konci roku 2014, nebo 2015. Ve světech zkorumpovaných Entitou lze najít cedule, na nichž je napsáno: „hjälp“ („pomoc“ – švédsky). To může znamenat, že nás Herobrine prosí o pomoc v boji proti Entitě. Pokud se ji nepodaří zastavit, Minecraft bude pod její kontrolou.

„První“ setkání

Následující email je od Frankie, první osoby která se setkala s Entitou 303 a promluvila o tom. Email byl určen youtuberovi Speed. Tento email byl později vymazán.

Datum odeslání: 11. Prosince 2013
Odesílatel: frankietheminer@yahoo.com
Předmět: Informace o Entitě 303

Zpráva:

Ahoj, Speed. Jmenuji se Frankie. Jsem velký fanda Minecraftu a hraji ho už asi dva roky, vždy po škole se svými přáteli. John chtěl vždy hrát na soukromém serveru, vždy byl v Minecraftu docela noob, ale byl bohatý, takže si koupil soukromý server, abychom mohli s Bradym a Vincentem hrát kooperační hru o přežití.

Jednoho dne, jsme byli ve skupině na Skypu a budovali jsme město, které jsme stavěli již osm měsíců. Byli jsme na náš úspěch pyšní. Město stálo v poušti, proto jsme mu dali název „Drybones“ (vysušené kosti). V jednu chvíli, když jsme si šli vzít suroviny na dokončení hotelu, na kterém jsme pracovali, si John všiml něčeho zvláštního v chatu.

Jediné zásuvné moduly, které jsme měli, byly ty základní, ale John našel jeden s názvem „Socialspy.“ Díky tomu, jsme mohli vidět, že hráč „player.number:303“ použil příkaz: „/stop.“ John odjakživa trpěl velkým strachem, takže když viděl, jak se ten tzv. „neexistující hráč“ pokusil shodit náš server, okamžitě si myslel, že je to hacker.

Z počátku jsem si myslel, že je to jenom chyba a že John je jen paranoidní. Ale pak jsem si uvědomil, že toto je soukromý server. Sám jsem nastavil zásuvné moduly a server držel odvirovaný, nebyla tu možnost, že by se sem dostal někdo jiný než my.

Neznámý hráč

Zkoukl jsem panel s hráči a nikdo jiný s námi na serveru skutečně nebyl. Zmátlo mě to. Rozhodli jsme se, že to budeme ignorovat a pokračovat ve hře. Asi za dvacet minut jsem šel s Vincentem do lesa pro dřevo. Nebylo to blízko. Tu náhle jsme si v dáli v poušti všimli bílé postavy. Vypadala jako duch, než jako hráč, s něčím, o čem bych řekl, že to byly rudé oči. Rychle jsem pořídil snímek obrazovky a běžel za tím.

Z nějakého důvodu stála Vincentova postava na místě. Myslel jsem, že je to pouze lag, ale on vůbec nekomunikoval, ani na Skypu. V tuhle chvíli nás Brady kompletně ignoroval a soustředil se na hotel, zatímco se John neúspěšně snažil nebát. Mohl jsem slyšet, jak se mu třese hlas.

Vrátil jsem se ke hře, abych zjistil, že bílá postava zmizela a Vincent se odpojil ze hry. Snažil jsem se mu dovolat na mobil, ale marně. Poslalo mě to hned do hlasové schránky. Pokusil jsem se mu napsat, ale zprávy mu nedošly. John se strachoval tak moc, až to vypadalo, že se každou chvíli rozbrečí.

Brady nás neposlouchal, vůbec nevěděl, že by se cokoliv dělo. Konečně jsem získal jeho pozornost a on si uvědomil, co se stalo a jak vážné to je. Teleportoval se ke mě a hledal se mnou tu bílou postavu. John hystericky brečel, myslící si, že Vincenta ten hacker zabil.

Pod útokem

Zničehonic mi obrazovka přestala fungovat. To není normální aby Minecraft způsoboval tohle! Vypadalo to, že je narušená nebo co. Aby toho nebylo málo, chat začal spamovat: „Object successfully summoned by Player.nuber:303.“  Podíval jsem se na chat na Skypu a zjistil jsem, že se kdosi přidal k hovoru.

John se díval, co se děje. Jeho hlas se třásl a slyšel jsem ho i posmrkávat. Sám jsem začínal být poměrně vyděšený. Brady se odpojil z hovoru a odešel i ze serveru, zřejmě kvůli nudě. Pokoušel jsem se Johna uklidnit, ale on  pouze odpověděl: „Já už nemůžu! Je toho na mě moc!“

Neznámý volající na Skypu si zapnul videokameru, ale obraz byl temný, nešlo tam nic vidět. John to nezvládl, típl hovor a odpojil se ze serveru. Neviním ho, kdyby zůstal jen trochu déle, asi by se psychicky zhroutil. Je to teď mezi mnou a tím neznámým hráčem. Zeptal jsem se, zda tam někdo je.

Odpovědí mi byl chabý hlas, říkající něco jako: „Make a wish“ (přej si něco). Bylo to velmi tiché a znělo to jako měnič hlasu. Rozhodl jsem se zapnout Minecraft, abych viděl zda tam ten hráč je. Chat spamoval rudé „FILE OVERLOAD“ a střídal se s šedým „MAKE A WISH.“ Znenadání jsem dostal efekt slepoty a ztratil možnost se pohybovat. Nemohl jsem opustit hru, natož vypnout počítač! Ten cizí hráč ke mě přiběhl.

Vypadal jako duch s rudýma očima a bílým eskymáckým oblekem. Chat opakoval už jen jedno: „Make a wish and say goodbye to your friends.“ Hovor na Skypu se sám ukončil a zavřel, hráč ke mě přiběhl a uhodil mě. Z nějakého důvodu se ozval takový zvuk „uf“ který existoval v betě a dřív. Můj počítač se vypnul. Zkoušel jsem ho zapnout, ale nebylo to nic platné. Zkusil jsem použít telefon, ale internet nefungoval.

Je po všem?

Musel jsem čekat téměř tři hodiny, než jsem mohl opět zapnout počítač. Tapeta obrazovky byla změněna na čistě zelenou. Pak jsem si všiml, že všechno, úplně všechno krom koše, bylo vymazáno! Vypnul jsem proto počítač a použil laptop. Pokusil jsem se zavolat Johnovi, ale neodpovídal. Stejně tak Brady a Vincent.  Rozhodl jsem se, že půjdu spát a další den si s nimi ve škole promluvím, ale ve škole se ukázal jen Brady.

Prozradil mi, že jeho rodičům volali rodiče Vincenta a Johna s tím, zda u něho nejsou. Zřejmě se ztratili. Nenašly se žádné stopy napovídající, kam mohli jít, domy prohledala i policie, ale ta také nic nenašla. Vykašlal jsem se na školu a šel k Johnovu domu, porozhlédnout se po něm.

Spatřil jsem jeho matku, jak pláče na schodech před domem. Zeptal jsem se jí, zda je v pořádku, ale pouze odpověděla, že je možné, že John spáchal sebevraždu. Samozřejmě, že ne v domě, ale že se v noci někam vyplížil. Podala mi kus papíru, o kterém tvrdila, že ho našla vedle jeho počítače a já začal číst.

Už to nesnesu! Nemůžu spát. Bojím se, že mě pozoruje. Nemůžu žít s pocitem, že po mě někdo jde, že chce, abych zemřel pomalou bolestivou smrtí.

Omlouvám se mami.

Mám tě rád…

Smrt a Vrah

Když jsem dočetl, nemohl jsem udržet těch pár slz, které mi začaly téct po tvářích. Otočil jsem papír a v rohu byla velmi malým písmem napsána věta, kterou by někdo, kdo neviděl to co já, přehlédl. „MAKE A WISH“ Asi dvacet minut jsem uklidňoval Johnovu matku, než jsem odešel k Vincentovi.

Auto jeho táty stálo před domem, ale uvnitř nikdo nebyl. Proplížil jsem se dovnitř a začal hledat stopy. Skončil jsem v koupelně. Na zrcadle tam bylo červenou fixou napsáno opět: „MAKE A WISH“ Byla to právě ta chvíle, kdy jsem si uvědomil, že to nejsou pouhé náhody. Že ten hráč, na kterého jsme narazili, nebyl jen obyčejným hackerem, ale někým, kdo mentálně mučí své oběti a nechá je pak „zmizet.“

Pokud tenhle email dostaneš Speed, pokud někdy znovu potkáš „303,“ co nejrychleji se odpoj ze hry a vypni svůj počítač! Nechci, aby další člověk skončil jako Vincent a John. Prosím buď opatrný…

Jestli najdu nové informace, neprodleně tě kontaktuji. Hodně štěstí…

…Další člověk, další potíže…

V následující části článku se dočtete o zkušenosti neuvedeného autora. Sám autor si přál, aby jeho jméno nebylo uvedeno. S pár kamarády jsem hrál Minecraft na konzoli XBOX 360. Hráli jsme v kreativním módu a stavěli jsme velké město. Typ hry byl nastaven jako mírumilovný. Všechno bylo normální, dokud jeden z domů nezačal hořet.

Ihned jsme se začali navzájem obviňovat, mezitím začal hořet další dům. Obvinili jsme i hostujícího hráče, že používal svá privilegia, ale mýlili jsme se. Rozhodli jsme se, že to prozkoumáme, abychom odhalili, co se skutečně dělo. Všichni jsme se, včetně hostujícího hráče, vydali k domu, abychom odhalil tu nejdivnější věc, kterou jsem kdy viděl.

V dálce jsme spatřili, jak se samo od sebe spustilo TNT. Všichni jsme se hodně vyděsili, protože krom nás tu nikdo nebyl a v tu chvíli jsme byli všichni pohromadě. než jsme se nadáli, byla většina domů v plamenech. Jenomže šíření ohně bylo vypnuté a exploze by také neměly mít žádný efekt. Opravdu jsem se snažil hostujícímu hráči věřit.

Jak jsem již říkal, byli jsme všichni pohromadě, ještě jednou jsem nás totiž přepočítal. Ale divné věci se děly dál a nikdo z nás to nedokázal vysvětlit. K tomu všemu jsme začali objevovat cedule. Bylo to všechno tak divné, že jsem kabelem propojil XBOX s počítačem a otevřel jsem program, který měl číst zdrojové kódy. K mému překvapení byly tyto podivnosti popsány jako: „303“

Hraji si s vámi…

Zdrojové kódy se brzo naprosto zbláznily. Podivné kódy „303“ se objevovaly dál a já je nemohl nikam zarazit. Můj počítač se extrémně zahříval! Snažil jsem se najít, kdo to způsobuje, ale bez úspěchu. Pouze „303“ udělalo tohle, „303“ udělalo tamto a znovu stále dokola. Ale ne úplně všechno se dělo kvůli této entitě.

Hostující hráč se chytil příležitosti a začal nás trolit a strašit. Nebylo to pro mě tajemstvím, protože mi zdrojové kódy vše prozradily. Prozradily mi, co dělala ta entita, co dělal hostující hráč, i co jsme udělali my ostatní. Kódy toho byly plné!

303 source creepypasta darktownBylo jedno, jak moc jsem se snažil, nemohl jsem nijak zjistit, co se děje. V jednu chvíli začaly kódy spamovat: „MAKEAWISH“ Myslel jsem si, že to byl hostující hráč, a tak jsme se opět začali hádat a obviňovat. V kódech jsem vyznačil vše, co Entita provedla.
Blok 1241 je TNT
Věc 3213 je křesadlo/zapalovač
Blok 4 je dřevo
Nahoře můžete vidět předem zmíněné „MAKEAWISH“
Toto málem přehřálo můj počítač. Zbývá jediná otázka: „Byl to Herobrine?“ 

Brzy musel hostující hráč jít spát, takže nás odpojil ze serveru. Jenomže kódy stále běžely. Entita 303 stále kontrolovala svět. Rozhodl jsem se opustit program a zajít na internet zda se někde na nějakých fórech najde člověk, který by věděl víc. Pár jich bylo. Někteří mi poslali obrázky, které někde našli, ale jeden mi poslal fotku, kterou pořídil on sám.

game minecraft creepypasta darktown Řekl, že s kamarády hrál na soukromém Homachi serveru. Jak můžete vidět, doopravdy se s Entitou 303 také setkal. Jeho hra měla balíček textur, ale když mi balíček poslal a já ho řádně prohledal, nenašel jsem žádného moba či blok, který by měl vypadat takto (vyjma kostlivce).

Dopisovací kamarád nepřítel

Na jednom z fór mi brzo napsal podivný profil. Řekl jen pár slov a opustil chat. „Notch will think you are crazy, when he will see this, by the way. YOU’RE NEXT“ (Až tohle Notch uvidí, bude si myslet, že jsi zešílel. JSI DALŠÍ) Urychleně jsem klikl na profil, ale ukázala se mi chyba 404 – stránka nenalezena. Brzo jsem od profilu dostal zprávu na Inboxu. Zeptal jsem se ho, kde je Herobrine. Odpověď mi vyrazila dech.

I replaced him. He has died. He is no longer with us, nor anyone else.
(Nahradil jsem ho. Zemřel. Už tu s námi není, s nikým z nás.)

Když jsem mu odpovídal, používal jsem, pro jistotu, jiný účet. Tu náhle se mi účet na fóru odhlásil. Pokusil jsem se přihlásit se zpět, ale stránka mi oznámila, že můj účet byl smazán. Důvod: STOP Nemohl jsem tomu uvěřit! Vytvořil jsem si nový účet, přestal hledat a šel spát.

303 email creepypasta darktownShrnutí

Po prvním zpozorování Entity 303, dalších setkání jen a jen přibývalo. První člověk jenž zpozoroval Entitu záhadně zmizel z internetu! Nikdo o něm od 10. Prosince 2013 neslyšel. Poslední setkání se stalo 7. Července 2014. Youtuber Thespeed179, druhá osoba, která se s Entitou setkala, si psal se svým kamarádem na Skypu, když se mu tým hackerů Entity dostal do počítače.

Pokud ve svých Minecraft světech objevíte cokoliv divného, jako například březové dřevo v dubu, oheň ve vzduchu, neopracovaný kámen na různých místech, obrácené kříže, nebo nedej bože postavy, které vás pozorují z dálky, Entita 303 může právě hackovat váš  počítač skrze Minecraft.

Pokud si myslíte, že byl váš počítač hacknut, projděte všechny jeho složky a vymažte vše, co bude obsahovat: „303“ Pamatujte si, že šance, že Entitu potkáte, se může měnit. Někteří hráči se mohou vydávat za Entitu 303, takže pokud je ve hře potkáte, nemusíte propadat panice. Přesto ale buďte opatrní. Pokud se u vás ve světech objeví něco divného, pořiďte obrázek a sdílejte ho s ostatními hráči.

Aktualizace

Entita jednomu z hráčů prozradila, že za pět týdnů vypukne válka! Musíme se připravit! Nezapomeňte si zabezpečit okna, Entita řekla, že u některých z nás bude jíst děti a odhazovat jejich kosti. Samozřejmě je to hloupá legrace ale musíme být stále opatrní. Pravda ale je, že zmizelo pár dětí a poslední věc, kterou dělaly, bylo hraní Minecraftu. Tým Youtubera Thespeed179, objevili „Sulfur of Immunity“ (síra imunity).

Jedná se o server, na který se Entita nemůže dostat. Není známo, co jí brání , ale stále hledáme odpovědi! Pokud můžete, utvořte týmy a společně trénujte! Pokud jste se s Entitou ještě nesetkali, pravděpodobně k tomu dojde za zmíněných pět týdnů! Hodně štěstí!

Originál (EN): Minecraft Creepypasta Wiki
Další Creepypasta: Nástup Temnoty

Michtoranus

Ahoj, poutníku. Mé jméno je Michtoranus a budu tvou spásou. Má mysl nebere konce. Často a velmi rád v ní bloudím, což dává vzniknout mým příběhům, v nichž se odráží mé myšlenky a názory. Jestli mě chceš poznat, pojď a přečti si mou tvorbu. Už jako velmi mladý jsem psal a s postupem času jsem se zdokonalil. Možná, že i ty poznáš krásy psaní a nebudeš se jen bezcílně toulat internetem.

Související články

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button
Don`t copy text!