Články

Forever With Us | Kapitola 18.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

18. Kapitola – Forever With Us

❝Proč si to všechno zapisuješ?❞ nevydržel Jeremy svou zvědavost a prostě se musel Sammy zeptat, proč skoro všechno, co jí řekne, končí zapsané v jejím zápisníčku, a kvůli čemuž ho musela několikrát přerušit se slovy ❝Počkej chvilku❞, aby mohla dopsat větu.

❝Jsem novinářka,❞ odpověděla jednoduše. ❝Už to mám prostě ve zvyku. Sice z tohohle článek neudělám, ale chci to mít sepsané, ať potom vím, na čem tu jsem. Ať to mám na paměti.❞

❝Dobře, dobře,❞ pochopil Jeremy. ❝Dělej, jak myslíš. Odkud ty vlastně jsi?❞

❝Montana,❞ odpověděla během zapisování. ❝Konkrétně Grangeville.❞

❝A tos sem dojela jen kvůli tomu, že ti zavolala ségra, jo?❞ zajímal se.

❝Asi tak,❞ přikývla. ❝…původními roboty jsou Chica, Freddy, Foxy a Bonnie, kteří aktuálně nefungují, nejsou mezi lidmi a slouží jen na náhradní díly. Co tu máš dál?❞

❝Hlavními atrakcemi tady jsou aktuálně Toy Bonnie, Toy Chica a Toy Freddy, kteří stojí na Show Stage a baví děti. Pak je tu Mangle, takový update na Foxyho. Potom Balloon Boy, Marionette… Všichni jsou během noci naprosto šílení. Není možný je ustát.❞

❝Ale teď se tu bavíme o denním provozu,❞ připomněla mu Sammy.

❝No dobře. Takže… roboti roznáší pizzu dětem a dělají tu pro ně i koncerty, aby je zabavili. Kromě toho…❞

***

❝Takže kdo byl Mike Schmidt?❞ zeptala se po chvíli Sammy.

❝Jak ses k tomuhle jménu vůbec dohrabala?❞ zamračil se Jeremy. ❝Nic jsem ti o něm neřekl.❞

❝A chceš říct, že z toho telefonátu s May jsem neslyšela vůbec nic, jo?❞ nadzvedla jedno obočí a usmála se.

❝Áha. Chápu, promiň. Každopádně tohle už se vztahuje k té temnější historii pizzerie, a na to by bylo nejlepší, kdybychom se zase někam posadili. Nemyslíš?❞

❝Dobrá,❞ přikývla Sammy. ❝Jsem pro.❞

Během toho, co se usazovali na židle naproti sobě, se Jeremy pustil do vyprávění.

❝To, že v této pizzerii údajně ❝straší❞, už víš. Jsou tu roboti, které už jsi viděla, a právě oni se během noci dávají do volného pohybu s jediným cílem – dostat nočního hlídače. Tedy mě.

Kromě Toy Freddyho, Toy Bonnieho, Toy Chicy a Mangle jsou tu ještě Balloon Boy a Marionette, kteří běžně fungují přes den. Pak tu máme staré roboty – Freddyho, Chicu, Bonnieho a Foxyho. Nefungují a jsou pouze v místnosti s náhradními díly. Určitě bys ráda věděla, co tam dělají, že?

Pravdou je… že tohle není první pizzerie Freddy Fazbear’s. Kdysi existovala ještě jedna. Existovala tam jenom tahle čtveřice robotů a nočním hlídačem, který přežil, byl právě Mike Schmidt. A toho chci já pozvat sem a trochu se jej optat na různé detaily, snad chápeš. Chci, aby tu byl s námi.❞

❝Určitě ti přinese spoustu svých zkušeností, ale myslíš, že se mu do toho bude chtít? Chci říct, po tom všem? Po tom, co riskoval v tehdejší pizzerii život, i když tam byli roboti pouze čtyři?❞ ptala se Sammy, zatímco si zapisovala další informace, které se doslechla.

❝Tím si právě nejsem jistý, ale zkusit to musím,❞ odpověděl.

❝Co si od toho slibuješ?❞ kladla otázky.

❝Myslím, že ti May vyprávěla, co se v pizzerii děje, když tam nikdo není – kdo se tam objevuje. Že?❞ řekl Jeremy.

❝Lidský podoby?❞

❝Jo, přesně tohle. Potřebuju vědět, jestli o něčem takovým neví.❞

Sammy dopsala stránku, otočila na další, vypsala několik vět a následně s plným soustředěním pohlédla na Jeremyho.

❝Mohli bychom se jej pokusit rovnou kontaktovat. Ale pakliže neví o ničem a my to na něj vychrlíme, bude nás považovat za blázny a nepřijede vůbec. Takže bychom si měli předpřipravit, co vůbec plánujeme říct,❞ spustila Sammy.

❝Pravděpodobně vidím novinářku ve svém živlu,❞ poznamenal Jeremy bez dechu.

❝To si piš,❞ mrkla na něj a začala na novou stránku sepisovat, jak by s ním měli mluvit. Během psaní se rozhodla i diktovat nahlas, co píše. ❝Takže ze začátku poprosit o spolupráci. Měli bychom jej přimět si myslet, že je tu nějaké tajemství a je to sakra důležité, abychom jej přiměli se o to zajímat a přijet.

Musíme vzbudit jeho zvědavost. A pravda je, že se tu v pizzerii děje ještě něco, o čem nikdo neví, ale přestože to není nebezpečné, odpovědi a pravda ohledně toho mohou obsahovat mimořádně přínosné informace.❞

❝To radši nechám všechno na tobě; do toho ti přece nemůžu kecat. Říkáš toho víc, než jsem já schopnej vymyslet,❞ špitl Jeremy.

❝Ale zase si tu neshazuj sebevědomí. Já se v tomhle prostředí pohybuju denně a vím, co je potřeba a co působí na lidi. Chápeme?❞ Mluvila sice rychle, ale zato mimořádně srozumitelně. Bylo očividné, že toho při své práci opravdu využívá. ❝Takže… máš na něj číslo?❞

Jeremy vytáhl z kapsy mobil a v kontaktech hned vyhledal Mika Schmidta. ❝Povedlo se mi ho sehnat přes ředitele pizzerie,❞ pochlubil se.

❝Skvělá práce. Chceš mluvit ty? Myslím, že by bylo lepší, kdybys mluvil ty.❞

❝Dobře… co mám říkat?❞ zeptal se Jeremy.

Sammy mu podala sešit se zápisky, které byly často přeškrtané, ale dost z toho dokázal vyčíst. ❝Řiď se podle toho.❞

Po chvilce oba dva v tichosti poslouchali pravidelné pípání, jak mobil vyzváněl. Napětí okolo nich přímo houstlo. I v Jeremyho, i v Sammyné hlavě, se začaly vynořovat pochybnosti a otázky; váhání, zda to Mike vůbec zvedne, zda je toto číslo funkční. Telefon už vyzváněl dlouho a odezva byla žádná.

Jeremy a Sammy se na sebe jen zmateně podívali. Už se zdálo, že to vzdají, že zkusí zavolat jindy, Jeremy už se připravoval, že odlepí telefon od ucha.

❝Haló?❞ ozvalo se však náhle.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!