Články

Forever With Us | Kapitola 19.

Právě čtete vícedílnou fanfikci Forever With Us, která má zaměření Five Nights at Freddy’s. V příběhu jsou uplatněny některé teorie, které ne všichni mohou podporovat, a byla bych ráda, kdybyste to respektovali.
Zajímáte-li se o hru samotnou, prosím, nechte se odkázat na štítek Five Nights at Freddy’s články.
Chcete-li si přečíst více článků o Five Nights at Freddy’s, společně s dalšími fanfikcemi, přejděte na štítek Five Nights at Freddy’s.
Pro všechny díly této fanfikce otevřete štítek Forever With Us.

 

Five Nights at Freddys Forever With Us serie nautileen creepypasta česky darktown.cz
Five Nights at Freddy’s Fanfikce | Forever With Us | autorka: Nautileen | DarkTown.cz

« Předchozí díl || Další díl »

19. Kapitola – Forever With Us

❝Odpočatý?❞ zeptala se Sammy Jeremyho, když vytahoval klíče z kapsy.

❝Mohlo být i hůř,❞ zabručel a následně si protáhl záda. ❝Co jiného mi zbývá, než se alespoň nějak připravit.❞

❝Alespoň něco,❞ přikývla Sammy a May jen protočila panenky. Alespoň nebude muset Jeremyho kecy vnímat – Sammy se na ně stoprocentně zaměří a bude si jich všímat.

❝A kde máme Mika Schmidta?❞ zeptala se May.

❝Napsal jsem mu. Zítra by se tu měl objevit,❞ odpověděl Jeremy.

❝Jakože o půlnoci, nebo zítra touhle dobou?❞ chtěla se ujistit May.

❝Nerej,❞ zamručel Jeremy. ❝Zítra touhle dobou.❞

❝Fajn, buď si protivnej, ty si ničíš nervy,❞ zašeptala May tak potichu, jak jen dovedla, a přitom doufala, že ji alespoň zlehka uslyší. Nijak ale nezareagoval. ❝Tak fajn,❞ řekla pro změnu dostatečně nahlas, ❝Sammy, fakt doufám, že víš, do čeho jdeš, a že nás, ani nikoho jinýho, nebudeš mít za blázny.❞

❝V pohodě,❞ odkývala jí to Sammy.

❝Okay,❞ vydechl Jeremy. ❝Vzhůru dovnitř.❞

***

Mangle seděl v kroužku svých přátel, kde probírali všemožná témata – jak minulou noc a vše, co se tehdy odehrálo, tak noc současnou a co se teprve bude dít, a kromě toho ještě debatovali o tom, koho to vlastně viděli v pizzerii po boku Jeremyho.

❝Myslíte si, že je to jeho přítelkyně?❞ zeptala se Chica.

❝Já bych neřek’, odpověděl Foxy. ❝Nikdy o ní nemluvil, a kdyby měl přítelkyni, tak už jenom kvůli ní nechodí do práce, jako je tahle.❞

❝Ale co když ji má teprve odteď?❞ vnesl otázku Toy Bonnie.

❝Takže myslíš, že dá výpověď?❞ napadlo Balloon Boye.

❝Já si myslel, že je s May,❞ poznamenal Bonnie a někteří začali souhlasně přikyvovat.

❝S May?! Ti dva se pomalu nemůžou vystát,❞ připomenul jim Foxy.

Mangleho uši náhle zaznamenaly tichý zvuk, a zatímco si všichni v kroužku nadále hlasitě povídali, on se zvedl a vydal se za ním.

❝Nevšiml si někdo, jak se ta holka vůbec jmenuje?❞ zaslechl ještě, jak se otázal Bonnie. Avšak Mangle uslyšel odpověď na otázku z jiné strany pizzerie.

***

❝Sammy, pojď.❞

Mayina sestra váhavě překročila práh a vydala se za May a Jeremym do potemnělé pizzerie.

❝Takže… co mám teďka čekat?❞ zeptala se, když za nimi došla, avšak odpověď se nabízela přímo před nimi. May a Jeremy už byli takřka v klidu, přestože sebou Jeremy lehce trhl, ale Sammy se lekla stoprocentně – div nevypískla.

Před nimi stála, v tichosti a bez hnutí, lidská podoba Mangle, a zírala na ně.

❝Zrovna jsme si o vás povídali,❞ přiznal a Sammy sebou trhla ještě jednou, když zaslechla ten dutý hlas. ❝Řešilo se, kdo je Sammy. Kdo to je, odkud pochází?❞

❝Mangle,❞ řekla May nahlas, ❝seznam se s mou sestrou Sammy. Sammy, tohle je Mangle, lidská podoba toho robota z pizzerie.❞

❝Těší mě…❞ řekla Sammy rozvážně.

❝Asi bude stejně zmatená, jako vy dva,❞ odhadl Mangle. ❝Vysvětlili jste jí alespoň, jak to tu má vlastně fungovat?❞

❝Plus mínus,❞ odpověděla May.

❝Mohli bychom jít tím pádem dál,❞ navrhl Mangle. ❝Za ostatními. Není tu třeba se ničeho bát, neměj obavy.❞ A s těmito kroky vyšel na cestu za přáteli a očekával, že jej budou ostatní následovat. Což se také po chvilce, kdy na sebe jen jeden na druhého zmateně koukali, tedy spíše Sammy koukala  na ostatní, stalo.

***

❝May? Jeremy?❞ ozvalo se tichou chodbou hlasem Sammy, která se zastavila uprostřed chůze a hleděla do temnoty. Oba dva si hned všimli, že Sammy zůstala stát, ale nikdo si nevšiml toho, na co se dívá.

❝Co vidíš, Sam?❞ zeptala se May.

❝Támhle… je ještě někdo,❞ ukázala prstem do tmy.

❝Nikoho nevidím,❞ přiznala se May, když přišla přímo k ní. Ale Sammy ho viděla. Podobal se Freddymu, akorát jeho vlasy i ve tmě skvěly zlatavou barvou, stejně tak i uši a podobně sladěné oblečení. Jeho oči byly čistě černé, skelné, s bílou tečkou uprostřed, která prorážela temnotu a hledala si cestu k Sammyiné tváři. A i přes to, že zde byla tma, jej Sammy viděla, a divila se, proč ostatní nemohou.

❝Sammy,❞ řekl tiše a s úsměvem. Sammy pohlédla na May, ale ta působila, jako kdyby nic neslyšela. ❝Sammy… dej si pozor na toho, kdo přijde jako další…❞

A s těmito slovy zmizel a Sammy jej už nespatřila.

❝Neslyšelas to?❞ zeptala se své sestry. ❝Hej? Tys ho neslyšela?❞

❝O čem to mluvíš?❞ zamračila se May nad podivností situace.

❝On tam stál… a mluvil na mě… Vypadal jako Freddy, ale ve zlatých barvách, a říkal, že si mám dát pozor na toho, kdo přijde jako první… Vážně jste nikdo nic neslyšel…?❞ Sammy se téměř rozeběhla, aby udržela krok s May a Jeremym, ale cestou zírala do prázdna.

Na hruď si tiskla další masku Freddyho Fazbeara, kterou si potřebovali vzít s sebou, jelikož v kanceláři nočního hlídače žádná nová nebyla a do jedné se tři nacpat nemohli – proto svou nesla i May – ale v myšlenkách byla Sammy zcela jinde, ne v pizzerii Freddy Fazbear’s, ve které měla každou chvíli odbít půlnoc.

« Předchozí díl || Další díl »

Nauti

Možná ode mě neuslyšíte hru na píšťalku, kterou byste snad od DarkTownského krysaře mohli čekat, ale místo toho vám povím spoustu příběhů a prohledám spoustu faktů, abych prokázala některé teorie. V Creepypasta komunitě se uvádím jako NautiFears, ale říkám si Nautileen. Lidi mi obvykle říkají Nauti ^^ Mohli jste mě však znát i jako Stiak nebo Akkaris. Překládání Creepypast se věnuji od roku 2015 a psaní samotnému od svého dětství, a obojím se zde hodlám prezentovat, akorát výhradně s děsivým kontextem. Kromě překladů Creepypast, zvrácených dětských pohádek a vlastních psaných příběhů tu však najdete i mé researche a myšlenkové pochody, například ve vyhledávání zajímavostí o Slender Manovi či satanismu anebo sepsání článku Save the Creepypasta Fandom. Aby toho nebylo málo, vypomáhám s instagramem DarkTownu a uspořádávám art soutěže, do kterých se můžete zapojit i vy. Také velmi aktivně spolupracuji s Migdosem, pyromanem DarkTownu, který předčítá Creepypasty na Youtube. Snad se v našem městě budete cítit příjemně... a případně mi promiňte nějakou tu krysu, která mi uteče...

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Don`t copy text!